اختتامیه مجازی دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر

‌ دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر برترین‌های خود را به صورت مجازی معرفی کرد.

 ابراهیم حقیقی، دبیر دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر، ضمن اعلام این خبر گفت: «به دلیل شرایط پیش‌آمده و اپیدمی بیماری کرونا در جامعه و اصول فاصله‌گذاری اجتماعی، ما در جشنواره دوازدهم فجر تصمیم گرفتیم برترین‌های این رویداد را از طریق مجازی به سمع و نظر علاقه‌مندان و جامعه تجسمی برسانیم».
او افزود: «به همین سبب اسامی برترین‌های دوازدهمین جشنواره فجر همراه با رونمایی کتاب جشنواره دوازدهم اعلام می‌شود».
دبیر این دوره جشنواره تجسمی فجر اضافه کرد: «باید بگویم از نکات بارز این دوره جشنواره به منظور تقویت بازار هنر و ایجاد انگیزه میان شرکت‌کنندگان، خریداری آثار برتر است. در این دوره جشنواره تجسمی فجر، آثار برگزیده از سوی شورای هنری توسط اداره کل هنرهای تجسمی خریداری شده‌اند».
او ادامه داد: «در روزهای آتی گواهی شرکت در دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر همراه با کتاب این رویداد برای برگزیدگان ارسال می‌شود و تمامی شرکت‌کنندگان می‌توانند کتاب و گواهی شرکت را از دبیرخانه جشنواره دریافت کنند».
در ادامه، دبیرخانه دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر برترین‌های این دوره را به شرح زیر اعلام کرد: برترین‌های دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر در رشته تصویرسازی؛ زهرا عاشوری، پژمان باغین‌زاده و ندا بشرخواه. در رشته کاریکاتور؛ علی میوه‌نژاد، مرضیه تاجی‌زادگان و حسین رحیم‌خانی. در رشته هنر جدید؛ سجاد دادپور. در رشته سرامیک؛ کاظم ابراهیمی، مریم نیستانی و پروین عباسی. برترین‌های رشته خوشنویسی؛ امیرعباس نصیری، شهربانو نجفی و مصطفی عابدینی. 
در رشته نقاشی؛ عرفان بی‌باک، فرزاد چگینی و سروناز امتیازی. برترین‌های مجسمه؛ الهام شکری، حسین نخعی و حسین تک‌زارع. در رشته نگارگری؛ سمانه دوستی‌نیا و سارا شعله‌ور. در رشته عکاسی؛ پژمان مولایی، غلامرضا یزدانی، سیدمحسن پیروی‌نژاد و برترین‌های رشته گرافیک؛ میثم نامدار، محمدحسین آقاجانی و سیدمهدی میراحمدی هستند.
دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر، 29 بهمن‌ماه در فرهنگستان هنر افتتاح شد. در این دوره از جشنواره، 900 اثر تجسمی در بخش‌های نقاشی، گرافیک، عکس، مجسمه، سرامیک، خوشنویسی، نگارگری، تصویرسازی، کارتون و کاریکاتور و هنرهای جدید به نمایش درآمدند و این نمایشگاه تا پنجم اسفندماه 98 در فرهنگستان هنر دایر بود.