درباره شخصیت و فعالیت هنری ایران و جهان
بازیگر ۵۳ ساله هندی آکشی کومار (अक्षय कुमार) با نام اصلی با نام راجیو هاری اوم باتیا ، یکی از بزرگ ترین بازیگران هندی بالیوود متولد ۹ سپتامبر ۱۹۶۷ میلادی در امریتسار پنجاب می باشد.
پدر او یک افسر ارتش بود و مادر وی نیز آرونا بهاتیا نام داشت. از دورانی که بسیار جوان بود، به عنوان یک اجراکننده شناخته شده بود؛ به خصوص به عنوان یک رقصنده! او پیش از اینکه به بمبئی برود، در چانی چوک دهلی بزرگ شد. او در مدرسه دان بسکووسپس کالج گوروناناک خالسای بمبئی درس خواند. پس از گرفتن کمربند سیاه تکواندو در هند، یک دوره هنرهای رزمی را در بانکوک تایلند گذراند، در آنجا موای ‌تای (Muay Tha) آموخت و به عنوان آشپز و پیش‌ خدمت شروع به کار کرد. بعدبه بمبئی بازگشت و آموزش هنرهای رزمی را آغاز کرد. یکی از شاگردان وی که عکاس بود به او پیشنهاد مدل شدن داد. شاگرد وی به او یک کار مدلینگ در یک شرکت کوچک داد. او برای دو ساعت جلوی دوربین ژست گرفت. به دلیل حقوق بهتر، او مدل بودن را انتخاب کرد. یک روز صبح او پرواز خود را برای یک آگهی در بنگلور از دست داد. ناامید شده از خود، طبق عادت همیشگی به همراه نمونه کارهای خود دور چند استودیوی مختلف چرخید و خوشبختانه عصر همان روز او برای نقش اصلی فیلم دیدار انتخاب شد!
معمولا در فیلم‌ های رزمی و ماجراجویانه و اخیرا در فیلم‌ های کمدی به بازی پرداخته ‌است. او از سال ۱۹۹۰ میلادی تاکنون در بیش از ۱۰۰ فیلم ایفای نقش کرده ‌است. اولین فیلمی که در نقش اول بازی می‌ کرد، فیلم سوگند نام دارد که در سال ۱۹۹۱ میلادی ساخته شده ‌است. آخرین فیلم او که در سال ۲۰۱۲ میلادی به روی پرده سینماها رفت، رودی راتهور نام دارد که بعد از گذشن هفت سال اکشی کمار بار دیگر در نقشی اکشن در این فیلم ظاهر شده‌ است. او تا حالا چندین بار برای جایزه فیلم فیر کاندید شده‌ است و دو بار موفق به کسب این جایزه شده است. او در بیشتر فیلم‌ های خود، نقش‌ های بدلکارانه را خود ایفا می ‌کند و به همین علت به جکی چان هند شهرت دارد. او بیشترین فیلم موفق را بعد از امیتاب باچان دارا است؛ او یکی از بزرگ ترین بازیگران هندوستان است و به نام پادشاه همه ی ژانرها معروف است!
0 0
نویسنده :

ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب