کسب درآمد از اشتراک ویدیو

اسناد پروژه پهپاد بال ثابت Aquiline که با هدف جاسوسی از اتحاد جماهیر شوروی طراحی شده بود، توسط CIA منتشر شد.
سازمان CIA اسناد مرتبط با پروژه هواپیمای بدون سرنشین استراتژیک و جاسوسی Aquiline که جهت انجام ماموریت‌های جاسوسی در اعماق اتحاد جماهیر شوروی بود را منتشر کرد.
این پهپاد با Wingspanی معادل 3متر(10Feet) در دهه 1960 توسط CIA طراحی و ساخته شد و در منطقه فوق سری 51(Groom Lake) تحت برنامه OXCART آزمایش گردید، ولی بنا به دلایلی هیچگاه عملیاتی نگردید.
پهپاد Aquiline قابلیت پرواز بی صدا و با ابعاد نسبتاً کوچک، مجهز به سیستم‌های راداری و ناوبری پیشرفته، دوربین مادون قرمز، استراق سمع و رله‌ی مخابراتی در زمان خود بوده، که قابلیت فریب و عبور از موانع دفاعی دشمن هدف را داشته است.
شعاع عملیاتی این پرنده در سندهای ارائه شده در حدود 2000کیلومتر(1200Mile) با پیشنهاد جهت بررسی و شناسایی اهداف دور دست همچون تأسیسات و تجهیزات زیرساختی، راه‌ها و جاده‌ها و خطوط شبکه ریلی از کشورهای چین، کوبا و اتحاد جماهیر شوروی عنوان شده است.
پهپاد Aquiline توسط هواپیمای Douglas C-47 Skytrain ، و سامانه بازیابی آن در آسمان توسط هلی کوپتر بیان شده است.
این پرنده بدون سرنشین توسط شرکت هوافضای McDonnell Douglas طراحی و ساخته شده که 5 نمونه دیگر نیز توسط این شرکت تولید و آزمایش شده‌اند.
پروژه Aquiline به دلایلی هرگز عملیاتی نشد. اما بنا به اعلام CIA "این مفهوم به عنوان مقدمه پهپادهای چند منظوره امروز [وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین] ارزشمند بود.
Drone D
0 0
نویسنده :

پست های مشابه
دکتر حسن زینعلی می‌گوید: سال‌ها فکر می‌کردند شیرین بیان علف هرز است، اما حرفه‌ای که شدند فهمیدند یکی ...ادامه مطلب
جدیدشان متوجه شدند فیتوشیمیایی‌هایی نظیر اسیدالاژیک، اسید گالیک، پنیکالاژین وپونیکالین استخراج شده از پوست انار دارای قابلیت مهار ...ادامه مطلب
محققان دریافتند دمنوش گیاه مریم گلی و پِریلا (نعنا ارغوانی) می‌تواند همچون یک عامل پیشگیرانه عمل و به ...ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب


ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب