کسب درآمد از اشتراک ویدیو

شیوع ویروس کرونا مرگبارترین همه گیری جهان در یک قرن اخیر را رقم زده است. ۹ ماه از این شیوع جهانی می‌گذرد؛ در این مدت نه تنها دولت‌ها در مهار آن ناتوان بوده اند بلکه بر شدت شیوع آن نیز افزوده شده است.
 تنها در سه ماه گذشته شمار قربانیان کرونا در جهان دو برابر شده و تلفات این ویروس از مرز یک میلیون نفر عبور کرده است. دانشمندان به طور گسترده در حال تحقیق روی رفتار کووید ۱۹ و تاثیراتی هستند که این ویروس روی بدن بیماران باقی می‌گذارد. تحقیقات نشان داده است بخش قابل توجهی از بیماران مبتلا به کرونا هیچ علامتی از خود نشان نمی‌دهند. با این حال، دانشمندان به تازگی هشدار دادند نبود علائم ابتلا به ویروس کرونا در افراد می‌تواند یک زنگ خطر باشد.دانشمندان آمریکایی می‌گویند اگر فردی هیچ کدام از علائم ابتلا به کرونا را نداشته باشد، این بدان معناست که وی احتمالاً به این ویروس آلوده نشده است. اما ماجرا زمانی پیچیده می‌شود که فرد به ویروس آلوده شده است، ولی علائم بیماری را نشان نمی‌دهد. در این زمان ممکن است ویروس پیش از آنکه خود فرد به بیماری پی ببرد شروع به حمله به اندام‌ها و تخریب بافت‌های بدن کند.محققان دانشگاه کالیفرنیا آمریکا اعلام کردند: ما هم اینک شاهد آن هستیم که بخش قابل توجهی از بیماران مبتلا به کرونا هیچ علائمی از خود بروز نمی‌دهند. اگرچه این بیماران علائمی از بیماری را ندارند، اما ویروس در بدن آن‌ها حضور دارد و در حال آسیب رساندن به ارگان‌های داخلی آنهاست. همچنین این افراد ناقلان خاموش ویروس کرونا هستند و به راحتی می‌توانند دیگران و بخصوص افراد آسیب پذیر را به این ویروس آلوده کنند.

تحقیقات همچنین نشان داده است در بیشتر موارد کسانی که به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند ۲ تا ۳ روز طول می‌کشد که علائم بیماری را از خود نشان دهند. این افراد نیز در طی این مدت در زمره کسانی قرار می‌گیرند که هیچ علائمی ندارند. برآورد دانشمندان این است که بین ۱۵ تا ۴۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا هیچ علامتی از بیماری نشان نمی‌دهند. همچنین درصد قابل توجهی از مبتلایان که علائم بیماری را دارند هم تنها علائم کرونای خفیف مانند گلو درد و آب ریزش بینی را بروز می‌دهند.تحقیقات بر روی بیش از ۳۰۰ بیمار کرونایی که بین ۲۲ تا ۳۶ سال سن داشته اند نشان می‌دهد بیش از یک سوم آن‌ها (۱۱۰ نفر) به طور کامل هیچ علامتی از بیماری را نداشته اند. همچنین ۱۹ درصد آن‌ها ۱۳ تا ۲۰ روز پس از ابتلا تازه علائم بیماری را بروز داده اند. با این حال، بررسی دانشمندان نشان داد بینی، گلو و ریه‌های "افراد بدون علامت" مملو از ویروس کرونا بوده است. این بدان معناست که این افراد به راحتی توانایی انتقال ویروس در جامعه را دارند.دانشمندان تاکید دارند نداشتن علائم کرونا به معنای آن نیست که ویروس از داخل شروع به ضربه زدن به اندام‌ها نخواهد کرد. از این رو، نداشتن علائم ابتلا به کووید ۱۹ در افراد موجب ایجاد نگرانی در دانشمندان شده است. در واقع افرادی که علائم بیماری را ندارند در گام نخست از لحاظ بدنی آسیب خواهند دید. در گام بعدی، این افراد بدون آنکه خود بدانند می‌توانند ویروس را به دیگران منتقل کرده و باعث شدت شیوع کووید ۱۹ در جامعه شوند.

نداشتن علائم کرونا زنگ خطری برای جامعه
تحقیقات در پناهگاه بی خانمان‌ها در شهر بوستون ایالت ماساچوست آمریکا نشان می‌دهد ۱۴۷ نفر به کووید ۱۹ مبتلا شده اند. از این میان، ۸۸ درصد آن‌ها با آنکه کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، هیچ علامتی از خود نشان نداده‌اند. همچنین در مزرعه کشت و صنعت تاسون فود در ایالت آرکانزاس ۴۸۱ نفر به ویروس کرونا آلوده شده اند، ولی ۹۵ درصد آن‌ها هیچ علائمی نداشتند.آمار‌ها در میان زندانیان نیز نشان دهنده نبود علائم کرونا در میان مبتلایان بوده است. بیش از ۳ هزار زندانی در ایالت‌های کارولینای شمالی، اوهایو، ویرجینیا و آرکانزاس به کووید ۱۹ مبتلا شده اند، اما ۹۶ درصد آن‌ها هیچ علائمی از خود نشان نداده اند.با این حال محققان آمریکایی براساس برآورد‌های خود می‌گویند احتمالا بیش از ۴۰ درصد تمامی مبتلایان به کووید ۱۹ هیچ کدام از علائم این بیماری را از خود نشان نمی‌دهند. از همین رو، تمامی مردم باید بهداشت عمومی برای کنترل شیوع ویروس کرونا در جامعه را رعایت کنند. استفاده از ماسک، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و نیز شستن مداوم دست‌ها از مواردی است که تمامی مردم باید به آن توجه کنند.

بروز علائم کرونا در بیماران با گذشت زمان
دانشمندان سوئیسی در تحقیقات خود اعلام کردند برخلاف تصور پیشین درباره نداشتن علامت کرونا از سوی بیشتر بیماران، یافته‌های جدید نشان می‌دهد تنها بخش کوچکی از بیماران هیچ علامتی ندارند و درصد قابل توجهی از مبتلایان در طول بیماری دستکم یک علامت را از خود نشان می‌دهند.محققان دانشگاه برن سوئیس اعلام کردند برخی افراد مبتلا به کووید ۱۹ ممکن است علائم شدیدی شامل ذات الریه ویروسی، سندرم تنگی نفس و در نهایت مرگ را تجربه کنند و برخی دیگر تنها نشانه‌های ملایمی از بیماری را از خود بروز دهند. با این حال، محققان در این مطالعات تمرکز خود را بر روی افرادی قرار دادند که به ظاهر هیچ علامتی از بیماری را نداشتند.محققان سوئیسی ۷۹ تحقیق که بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ نفر بیمار کرونایی را بررسی کرده بود مورد مطالعه قرار دادند. در این میان، یک هزار و ۲۸۷ تن از این بیماران هیچ علامتی از خود نشان نداده بودند. پس از بررسی‌ها مشخص شد تنها ۲۰ درصد این جمعیت واقعاً هیچ علائمی از بیماری کرونا را نداشته اند و سایر آن‌ها در طول دوره بیماری شاهد علائم کووید ۱۹ بوده اند.دانشمندان می‌گویند ۸۰ درصد افراد مبتلا به کرونا که تصور می‌کنند هیچ علائمی از این بیماری را ندارند، با گذشت زمان و به هر میزان که از وجود ویروس در بدن آن‌ها می‌گذرد، علائم کرونا در آن‌ها دیده می‌شود. این بدان معناست که افراد باید نسبت به علائم بیماری بسیار هوشیار باشند. این هوشیاری می‌تواند منجر به شناسایی سریع افراد مبتلا و جلوگیری از آلوده کردن دیگران در جامعه شود.همیشه مبتلایان به کرونا علائم آشکاری ندارند. برای مثال، متخصصان انگلیسی در تحقیقات خود اعلام کردند اگر یک فرد اسهال غیر طبیعی دارد احتمالا در خطر ابتلا به کووید ۱۹ قرار دارد و باید خود را قرنطینه کند. دانشمندان معتقدند علائم مرتبط با فعالیت معده و روده با ابتلا به ویروس کرونا ارتباط مستقیم دارد. در بسیاری از موارد اولین نشانه پنهان ابتلا به کرونا در فعالیت معده و روده و غیر طبیعی شدن مدفوع فرد رخ می‌دهد. از آنجا که مردم کمتر به این موضوع توجه دارند، در گام بعدی علائم دیگر مانند تب و سرفه خشک در بیمار نمایان می‌شود و آن زمان است که فرد به ابتلای خود به کرونا پی می‌برد.
0 0
نویسنده :

پست های مشابه
دانشمندان علائم نادر دیگری را نیز که نشان دهنده ابتلا به ویروس کروناست را کشف کرده اند. افتادن ...ادامه مطلب
مصرف این داروها براي کرونا خطرناک است ادامه مطلب
مصرف این داروها براي کرونا خطرناک است ادامه مطلب
خواص کرفس و آب آن زبانزد است، زیرا مقادیر زیادی از ویتامین‌ها و مواد معدنی را در خود ...ادامه مطلب
دانشمندان دانشگاه جورجیا با استفاده از گونه‌های متفاوت ویروس کرونا توانستند نقطه ضعف این ویروس را پیدا کنند. ادامه مطلب


ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب