کسب درآمد از اشتراک ویدیو

یک شرکت اسپانیایی اعلام کرد ماسکی را اختراع کرده است که با استفاده از اشعه یو وی می‌تواند ویروس کووید ۱۹ را بکشد. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی راشاتودی، بنا به گفته مخترعان، این ماسک با استفاده از دیوید‌های ال ایی دی تولید کننده پرتو ماوراء بنفش می‌تواند ویروس کرونا را از بین ببرد. شرکت تولید کننده این ماسک در الیکانته در اسپانیا مستقر است. مخترعان این ماسک می‌گویند این ماسک امکان از بین بردن قطرات و ذرات ویروس کرونا در هنگام دم و بازدم را فراهم می‌کند. آبل مارتینز بنیانگذار و مخترع در شرکت تکنوروولوشن Technorevolution -که این ماسک را تولید کرده است- در سخنانی گفت: این یک ماسک معمولی است، اما از طریق آن می‌توانید فضای بیرونی را مشاهده کنید. این ماسک تجهیزاتی برای فیلتر کردن ندارد. در داخل این محفظه کوچک دیود‌های ال ایی دی با ۲۲۲ نانومتر کار می‌کنند. ما آن‌ها را در اینجا نصب می‌کنیم و در زمان تنفس و عبور هوا از آن -در زمان دم و بازدم- همه ویروس‌های موجود در این محفظه کشته می‌شوند.
این دستگاه با یک باتری کار می‌کند که هر ۸ ساعت شارژ می‌شود و به کاربرانش امکان می‌دهد در استفاده از ماسک‌های یکبار مصرف صرفه جویی کرده و مواد زائد را از بین ببرند.
0 0
نویسنده :

پست های مشابه
تکنیسین‌های چینی تدارکات نهایی را برای شروع ماموریتی فضایی برای بازگرداندن مواد از سطح ماه برای نخستین بار ...ادامه مطلب
شرکت اسپیس‌ایکس در صدمین ماموریتش یک موشک فالکون ۹ را برای هفتمین بار به فضا فرستاد تا ۶۰ ...ادامه مطلب
هفته آینده فضاپیمای ژاپنی نمونه‌ای از سنگ و خاک یک سیارک را به زمین می‌آورد. ادامه مطلب
دولت امارات متحده عربی از حدود یک هفته پیش روند صدور روادید را برای شهروندان ۱۳ کشور مسلمان ...ادامه مطلب
رد پای خرسی که پیش تر در کشتزارهای روستای محمود آباد در نزدیکی پارک ملی بموی شیراز دیده ...ادامه مطلب


ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب