کسب درآمد از اشتراک ویدیو

تا همین چندوقت پیش، آدامس‌ها ارزان‌ترین چیزهایی بودند که می‌شد در سوپرمارکت‌ها و دکه‌های روزنامه پیدا کرد.
سکه‌های 100تومانی و 200تومانی که ورافتاد، عادت کرده بودیم خرید که می‌کنیم اگر بقیه پول کمتر از 500تومان باشد به جای پول و سکه، آدامس خرسی از مغازه‌دار و دکه‌دار تحویل بگیریم. امروز ولی دیگر از این خبرها نیست، سراغ آدامس را که می‌گیریم باید خودمان را برای پرداخت 10هزار تومان به بالا آماده کنیم؛ چه ایرانی باشد و چه خارجی. 
به گزارش همشهری، گرچه آخرین افزایش قیمت عمده برندهای معروف و پرطرفدار آدامس به 2 ،3ماه پیش بازمی گردد، اما در یک‌ماه اخیر هم بازار این کالا شاهد تغییراتی بوده که بارزترین آن افزایش قیمت آدامس خرسی بوده است. این آدامس که به‌دلیل نداشتن طعم تند و تلخ و بافت بسیار نرم آن و البته عکس برگردان معروفش محبوب‌ترین آدامس برای کودکان ایرانی در طول چند نسل شناخته می‌شود، در یک‌ماه اخیر با افزایش 4برابری قیمت مواجه شده و از 500تا 600تومان به 2هزار تا 2500تومان رسیده است. حالا دیگر تنها آدامسی که می‌توان با کمتر از 2هزار تومان خرید برند قدیمی و معروف شرکت مینو یعنی شیک است که با قیمت 500تا 700تومان فروخته می‌شود.  هم‌اکنون هر بسته آدامس وایت که از سال 88توسط گروه صنایع غذایی مینو تولید می‌شود  10هزار تومان قیمت دارد. قیمت آدامس‌های بایودنت از 4به 5هزار تومان رسیده است. البته آدامس‌های 30هزار تومانی هم فراوانند و خریداران کمی هم ندارند. طعم‌های مختلف آدامس برند فایو که یکی از خارجی‌های موجود در بازار است با قیمت 29هزار تومان و انواع استیکی آن 30هزار و 500تومان فروخته می‌شوند. 
طبق آخرین آمار غیررسمی، مصرف سالانه آدامس در کشور 45هزار تن با 500میلیارد تومان ارزش نقدی است که 7هزار تن از این میزان، تولید داخل کشور است، اما نکته قابل توجه در این میان میزان واردات است. براساس آمارهای گمرک در زمان واردات قانونی، سالانه حدود 50هزار تن انواع آدامس به کشور وارد می‌شده که به‌نظر نمی‌رسد ممنوعیت واردات در 2سال اخیر بازار را با کمبود خاصی مواجه کرده باشد.
0 0
نویسنده :

پست های مشابه
دکتر حسن زینعلی می‌گوید: سال‌ها فکر می‌کردند شیرین بیان علف هرز است، اما حرفه‌ای که شدند فهمیدند یکی ...ادامه مطلب
جدیدشان متوجه شدند فیتوشیمیایی‌هایی نظیر اسیدالاژیک، اسید گالیک، پنیکالاژین وپونیکالین استخراج شده از پوست انار دارای قابلیت مهار ...ادامه مطلب
محققان دریافتند دمنوش گیاه مریم گلی و پِریلا (نعنا ارغوانی) می‌تواند همچون یک عامل پیشگیرانه عمل و به ...ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب


ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب