تاتیانا گولیکووا با اشاره به اینکه شهروندان هیچ علاقه‌ای به آغاز دوباره طرح قرنطینه ندارند گفت: با این روند دو انتخاب بیشتر وجود ندارد، یا همه موازین بهداشتی باید با دقت و جدیت اجرا شود، یا همه محدودیت‌های کرونایی دوباره اعمال می‌شود.
وی با انتقاد شدید از رعایت نشدن مقررات بهداشتی از سوی شهروندان روسی گفت: مشخص شده است که بیش از ۸۵ درصد از مبتلایان به کرونا، دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکرده‌اند.
معاون نخست وزیر روسیه، استفاده نکردن از ماسک، بی توجهی به رعایت فاصله فیزیکی و شرکت در اجتماعات و دورهمی‌های خانوادگی را از مهمترین عوامل جهش ابتلا به کرونا ذکر کرد.
وی با ابراز نگرانی از پر شدن سریع تخت‌های بیمارستانی ویژه بیماران کرونایی گفت: با جهش چشمگیر تعداد مبتلایان در هفته‌های اخیر و خستگی شدید کادر پزشکی و درمانی، احتمال بروز فاجعه دور از ذهن نیست.
در همین حال ستاد عملیاتی مقابله با کرونا در روسیه اعلام کرد: شمار مبتلایان به کرونا در شبانه روز گذشته برای نخستین بار در سه ماه اخیر به مرز ۱۰ هزار نفر رسیده است.
در ۲۴ ساعت گذشته ۹ هزار و ۸۵۹ فرد مبتلا به کرونا در مناطق مختلف این کشور شناسایی شد تا مجموع مبتلایان به یک میلیون و ۲۰۴ هزار و ۵۰۲ نفر برسد. همچنین با جان باختن ۱۷۴ نفر دیگر، شمار جان باختگان به ۲۱ هزار و ۲۵۱ نفر افزایش یافت. تاکنون بیش از ۹۷۵هزار نفر، معادل ۸۲ درصد از کل مبتلایان بهبود پیدا کرده‌اند.
0 0
نویسنده :

پست های مشابه
ادامه مطلب 2
ادامه مطلب 3
نامزدهای احتمالی انتخابات ۱۴۰۰ چند سال دارند ؟ ادامه مطلب 6
با عدم توانایی فدراسیون فوتبال در پرداخت بدهی شرکت شستا، این هلدینگ اقدام به دریافت حکم حقوقی مزایده ... ادامه مطلب 3
ادامه مطلب 10
ادامه مطلب 11
تکنیسین‌های چینی تدارکات نهایی را برای شروع ماموریتی فضایی برای بازگرداندن مواد از سطح ماه برای نخستین بار ... ادامه مطلب 13
شرکت اسپیس‌ایکس در صدمین ماموریتش یک موشک فالکون ۹ را برای هفتمین بار به فضا فرستاد تا ۶۰ ... ادامه مطلب 12
هفته آینده فضاپیمای ژاپنی نمونه‌ای از سنگ و خاک یک سیارک را به زمین می‌آورد. ادامه مطلب 11
دولت امارات متحده عربی از حدود یک هفته پیش روند صدور روادید را برای شهروندان ۱۳ کشور مسلمان ... ادامه مطلب 11
رد پای خرسی که پیش تر در کشتزارهای روستای محمود آباد در نزدیکی پارک ملی بموی شیراز دیده ... ادامه مطلب 9
کالبدشکافی دقیق بدن دیه‌گو آرماندو مارادونا فقید فردا در بوینس آیرس آرژانتین انجام خواهد شد؛ این در حالی ... ادامه مطلب 10


ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب