کسب درآمد از اشتراک ویدیو

آخرین افزایش قیمت عمده برندهای معروف و پرطرفدار آدامس به ۲ یا ۳ماه پیش بازمی‌گردد، اما در یک‌ماه اخیر هم بازار این کالا شاهد تغییراتی بوده که بارزترین آن افزایش قیمت آدامس خرسی بوده است.
تا همین چند وقت پیش، آدامس‌ها ارزان‌ترین چیزهایی بودند که می‌شد در سوپرمارکت‌ها و دکه‌های روزنامه پیدا کرد. سکه‌های ۱۰۰تومانی و ۲۰۰تومانی که ورافتاد، عادت کرده بودیم خرید که می‌کنیم اگر بقیه پول کمتر از ۵۰۰تومان باشد به جای پول و سکه، آدامس خرسی از مغازه‌دار و دکه‌دار تحویل بگیریم. امروز ولی دیگر از این خبرها نیست، سراغ آدامس را که می‌گیریم باید خودمان را برای پرداخت ۱۰هزار تومان به بالا آماده کنیم؛ چه ایرانی باشد و چه خارجی.آخرین افزایش قیمت عمده برندهای معروف و پرطرفدار آدامس به ۲ ،۳ماه پیش بازمی‌گردد، اما در یک‌ماه اخیر هم بازار این کالا شاهد تغییراتی بوده که بارزترین آن افزایش قیمت آدامس خرسی بوده است. این آدامس که به‌دلیل نداشتن طعم تند و تلخ و بافت بسیار نرم آن و البته عکس برگردان معروفش محبوب‌ترین آدامس برای کودکان ایرانی در طول چند نسل شناخته می‌شود، در یک‌ماه اخیر با افزایش ۴برابری قیمت مواجه شده و از ۵۰۰تا ۶۰۰تومان به ۲هزار تا ۲۵۰۰تومان رسیده است.حالا دیگر تنها آدامسی که می‌توان با کمتر از ۲هزار تومان خرید برند قدیمی و معروف شرکت مینو یعنی شیک است که با قیمت ۵۰۰تا ۷۰۰تومان فروخته می‌شود. هم‌اکنون هر بسته آدامس وایت که از سال ۸۸توسط گروه صنایع غذایی مینو تولید می‌شود ۱۰هزار تومان قیمت دارد. قیمت آدامس‌های بایودنت از ۴به ۵هزار تومان رسیده است. البته آدامس‌های ۳۰هزار تومانی هم فراوانند و خریداران کمی هم ندارند. طعم‌های مختلف آدامس برند فایو که یکی از خارجی‌های موجود در بازار است با قیمت ۲۹هزار تومان و انواع استیکی آن ۳۰هزار و ۵۰۰تومان فروخته می‌شوند.طبق آخرین آمار غیررسمی، مصرف سالانه آدامس در کشور ۴۵هزار تن با ۵۰۰میلیارد تومان ارزش نقدی است که ۷هزار تن از این میزان، تولید داخل کشور است، اما نکته قابل توجه در این میان میزان واردات است. براساس آمارهای گمرک در زمان واردات قانونی، سالانه حدود ۵۰هزار تن انواع آدامس به کشور وارد می‌شده که به‌نظر نمی‌رسد ممنوعیت واردات در ۲سال اخیر بازار را با کمبود خاصی مواجه کرده باشد.
0 0
نویسنده :

پست های مشابه
دکتر حسن زینعلی می‌گوید: سال‌ها فکر می‌کردند شیرین بیان علف هرز است، اما حرفه‌ای که شدند فهمیدند یکی ...ادامه مطلب
جدیدشان متوجه شدند فیتوشیمیایی‌هایی نظیر اسیدالاژیک، اسید گالیک، پنیکالاژین وپونیکالین استخراج شده از پوست انار دارای قابلیت مهار ...ادامه مطلب
محققان دریافتند دمنوش گیاه مریم گلی و پِریلا (نعنا ارغوانی) می‌تواند همچون یک عامل پیشگیرانه عمل و به ...ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب


ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب