پرسپولیس ایران برابر النصر عربستان به پیروزی رسید تا برای دومین بار در سه سال گذشته به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد به گزارش "ورزش سه"فوتبال با برنامه تیم پرسپولیس ایران که با پیوستن یحیی گل محمدی به این تیم در نیم فصل لیگ برتر و بردهای پیاپی این تیم آغاز شده بود و این تیم چهار هفته مانده به پایان لیگ برتر به قهرمانی ایران  رساند در لیگ قهرمانان آسیا ادامه پیدا کرد تا پرسپولیس این بار در خارج از تهران و بدون داشتن هوادارانش نفس تیم های بزرگ آسیا را بگیرد و به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد. تیم یحیی که با یک امتیازاز دو دیدار ادامه دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا را با پیروزی برابر التعاون نماینده عربستان استارت زد در روز آخر هم دیگر نماینده عربستانی النصررا در ضربات پنالتی شکست داد و به عنوان قهرمان منطقه غرب آسیا به فینال رقابت ها رسید تا منتظر نماینده شرق آسیا در روز 29آذر باشد.
تیم نترس و با برنامه یحیی در این تورنمنت فشرده در 19روز برابر تیم های بزرگ آسیا هفت دیدار برگزار کرد و با شش برد و تنها یک شکست سزاوارانه به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید. ندادن فرصت های گل به تیم های پاختاکور،السد؛التعاون ،الشارجه ،الدحیل و النصر و خوردن تنها دو گل از روی نقطه پنالتی از این تیم ها و ارائه فوتبالی با برنامه و صبورانه تیم یحیی را جدا از رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا ، تیمی منضبط و با برنامه معرفی کرد. تیمی با برنامه های از پیش تعیین شده برابر هر کدام از رقبا ، تیمی نترس با بازیکنانی فداکار در تمامی نقاط زمین ، تیمی با ذهن برنده برابر بزرگان غرب آسیا.
یحیی که با دفاع تیمی خوب لیگ برتر را برای پرسپولیس پوکر کرد، با همین حربه به لیگ قهرمانان آسیا قدم گذاشت و با بازیخوانی بی نظیر خود موقعیت های زیادی به هیچ یک از رقبای خود نداد تا با جنگندگی و دوندگی در تمامی نقاط زمین با بازیکنانی که برای همدیگر از جان خود مایه می گذاشتند و پوشش تمامی مناطق بازی را جزیی از وظایف خود می دانستند تک تک رقبا را از عربستان تا امارات گرفته تا ازبکستان و قطر شکست دهد و به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد.
استفاده متناوب از سه هافبک  پرکار و در خدمت تیم ، سه مدافع وسط منضبط  و بدون اشتباه به همراه دروازه بانی که برای معرفی خود به اذهان عمومی لیگ قهرمانان آسیا را انتخاب کرده بود به همراه سیامک نعمتی و سعید آقایی بدون اشتباه ازپرسپولیس تیمی ساخت که هیچ تیمی در آسیا در جریان بازی به دروازه آن نرسند.هفت بازی و خوردن دوگل از نقطه پنالتی  و زدن 10گل به رقبا در این بازی ها خود گواه لیاقت تیم یحیی بود که بردن در خون تک تک بازیکنان این تیم بود.
نظم تیم یحیی با رفتن مهدی ترابی و علیپور که بهترین حمله وران تیم یحیی در لیگ برتر بودند و محرومیت آل کثیر سه ساعت قبل از بازی نیمه نهایی نیز از بین نرفت تا پرسپولیس به آن چه با یحیی خو گرفته بود وفادار بماند و النصر را هم در روز آخر از پیش رو بردارد.
یحیی که بردن و میل به پیروزی به تیمش را همانند لیگ برتر در لیگ قهرمانان آسیا به تیمش تزریق کرده بود ، مزد شهامت خود را در این رقابت ها گرفت و با رفتن به فینال لیگ قهرمانان آسیا یک قدم به افتخاری ماندگار درتاریخ پرسپولیس فاصله دارد. شاید هیچ کدام از طرفداران این تیم فکرش را هم نمی کردند بعد از رفتن برانکو و آمدن کالدرون در آغاز فصل قبل ، این یحیی گل محمدی مربی شهر خودروست که این تیم دوباره به فینال لیگ قهرمانان آسیا می ساند.آن ها بعد از رفتن برانکو رسیدن به این افتخار را در کمتر از یکسال در آرزوهای خود هم دسته بندی نمی کردند. یحیی که نشان داده مربی با هوش و با برنامه ای است ، حالا برای رساندن پرسپولیس به بام آسیا یک قدم فاصله دارد ، قدمی که با این بازیکنان منضبط و دانش یحیی رسیدن به آن شدنی است . یحیی برای انجام کار نیمه تمام برانکو همه ابزار را دارد ، از بازیکن گرفته تا نیمکتی یکدست و از همه مهمتر درایت و هوش خودش ؛حتی بهتر و با برنامه تر از برانکو.یحیی کار استاد را تمام می کند  .
0 0
نویسنده : ارشاد محمودی
تاریخ ارسال : 1399/07/12 23:11:00

Captcha

پست های مشابه
ادامه مطلب 274
ادامه مطلب 330
ادامه مطلب 1011
ادامه مطلب 258
ادامه مطلب 284
ادامه مطلب 220
ادامه مطلب 235
ادامه مطلب 236
ادامه مطلب 238
ادامه مطلب 230
ادامه مطلب 212
ادامه مطلب 249