کسب درآمد از اشتراک ویدیو

با پیداشدن جسد محیط‌بان 48ساله در ساختمان اداری پارک ملی بمو، تحقیقات برای کشف راز مرگ او آغاز شده است. این مرد با گلوله‌ای که از سلاح خودش شلیک و به چانه‌اش اصابت کرده، جانش را از دست داده و این حادثه زمانی رخ داده که هیچ‌کس جز او در ساختمان حضور نداشته است.
عصر جمعه گذشته یکی از محیط‌بانان پارک ملی بمو در حوالی شیراز، پس از چند ساعت ماموریت در کوه‌های منطقه، برای استراحت به مرکز پارک ملی برگشت. او اما به محض ورود به داخل ساختمان با صحنه هولناکی روبه‌رو شد. یکی از محیط‌بان‌ها به نام سیدابراهیم قطب در حالی‌که گلوله صورتش را متلاشی کرده بود روی صندلی نشسته و با صورت روی تختی افتاده بود که کنار صندلی بود. مرد محیط‌بان با دیدن این صحنه ماجرا را به اورژانس، مسئولان پارک ملی بمو و پلیس خبر داد و طولی نکشید که ساختمان پر شد از مأموران پلیس و محیط‌بانان دیگر. هیچ‌کس نمی‌دانست چه اتفاقی رخ داده اما همه شواهد از این حکایت داشت که محیط‌بان میانسال زمانی که روی صندلی نشسته و تفنگش در دستانش بوده با شلیک گلوله از تفنگ خودش جانش را از دست داده است.

حادثه یا خودکشی
در بررسی صحنه حادثه تنها فرضیه‌هایی که مورد نظر قرار گرفت، شلیک اشتباهی یا خودکشی بود. اما آیا محیط‌بان 48ساله انگیزه‌ای برای خودکشی داشت؟ یکی از همکاران او در گفت‌وگو با همشهری می‌گوید: متوفی از حدود 9سال پیش وارد محیط‌بانی شده بود. او پیش از آن دامپزشک بود و در این سال‌ها یکی از نیروهای حرفه‌ای و وظیفه‌شناس محیط‌بانی به‌شمار می‌رفت. من او را از نزدیک می‌شناختم و به‌نظرم امکان ندارد که خودکشی کرده باشد.
وی ادامه می‌دهد: ابراهیم (متوفی) روز حادثه به ساختمان پارک ملی بمو آمده بود که راهی ماموریت شبانه شود. او شب قبلش هم شیفت شب بود. حتی روز سه‌شنبه گذشته با نقشه زیرکانه‌ای که کشیده بود باعث شده بود که یک شکارچی غیرمجاز را در منطقه دستگیر کنیم.
وی می‌گوید: روز حادثه هم وقتی ابراهیم به ساختمان آمد، کاملا سرحال بود. حتی موقع ناهار با بچه‌ها شوخی می‌کرد و مثل همیشه روحیه‌ بالایی داشت و به بقیه بچه‌ها هم روحیه می‌داد. حوالی ساعت6 بعدازظهر، بیشتر همکاران برای استراحت یا ماموریت رفته بودند و ابراهیم خودش را آماده می‌کرد که راهی ماموریت شود. پیش از آن یکی دیگر از محیط‌بان‌ها که قرار بود با ابراهیم راهی ماموریت شود گفت که می‌خواهد مقداری آب برای پرکردن آبشخوارها به ارتفاعات ببرد و بعد از آن با تعدادی نیروی دیگر برمی‌گردد تا همگی برای ماموریت شبانه راهی ارتفاعات شوند. او که رفت، متوفی در ساختمان تنها و منتظر بود که همکارانش برسند و راهی ماموریت شوند تا اینکه پس از ساعت6 بعدازظهر وقتی یکی دیگر از همکاران از ماموریت برگشت با جسد غرق خون او روبه‌رو شد. حالا هم من و بقیه همکاران حدس می‌زنیم که ابراهیم زمانی که منتظر بقیه محیط‌بان‌ها بوده، احتمالا داشته سلاحش را تمیز می‌کرده که در همین هنگام گلوله شلیک شده است؛ چراکه با توجه به شناختی که از وی داشتیم و روحیه‌ بالایی که روز حادثه داشت، امکان ندارد خودکشی کرده باشد. براساس این گزارش، پس از مرگ محیط‌بان میانسال که متاهل و دارای همسر و فرزند است، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان فارس نیز اعلام کرد که تحقیقات برای مشخص‌شدن علت دقیق حادثه ادامه دارد.  
0 0
نویسنده :

پست های مشابه
ادامه مطلب
فشار خون بالا در بدن بسیار خطرناک و مرگبار است به همین دلیل باید با پیروی از برنامه ...ادامه مطلب
افراد برای بیدار ماندن در شب نیاز به مراقبت هایی غذایی ویژه ای در طول روز دارند. ادامه مطلب
بررسی‌ها نشان داده ریش ریش‌های داخلی پوست موز یکی از مفیدترین قسمت‌های این میوه محسوب می‌شود. ادامه مطلب
خوردن موز در وعده صبح شادی را برایتان به ارمغان می آورد. ادامه مطلب


ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب