کسب درآمد از اشتراک ویدیو

نمودارهای بازار طلا و سکه بعد از مدت‌ها سرانجام شاهد روند نزولی بود و در نخستین روز هفته سکه طرح جدید با قیمت 14میلیون و 800هزار تومان معامله شد.
روند کاهش قیمت سکه طرح جدید البته از روز پایانی هفته پیش آغاز شد و در حالی که روز چهارشنبه را با قیمت 15میلیون و 200هزار تومان به پایان برده  بود در روز پنجشنبه به 14میلیون و 990بازگشت و این روند کاهش در روز شنبه نیز ادامه یافت. قیمت هر قطعه سکه تمام بهار طرح قدیم روز گذشته با قیمت 14میلیون تومان معامله شد که نسبت به قیمت پایان هفته گذشته تغییری نداشت. نیم سکه و ربع سکه نیز گرچه با 100هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز پنجشنبه معامله شدند اما از رکورد قبلی خود که در روز چهارشنبه ثبت کرده بودند عبور نکردند. دیروز هر قطعه نیم سکه با قیمت 8میلیون و 200هزار تومان و هر قطعه ربع سکه با قیمت 5میلیون و 300هزار تومان معامله شد. قیمت سکه یک گرمی نیز در معاملات دیروز تا 2میلیون و 600هزار تومان بالا رفت. در بازار طلا نیز شاهد اندکی کاهش قیمت بودیم و براساس آمار سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران تا ساعات پایانی روز گذشته هر گرم طلای 18عیار با قیمت یک میلیون و 345هزار و 393تومان معامله شد. بر همین اساس هر مثقال طلا در بازار تهران 5میلیون و 845هزار تومان ارزشگذاری شده است. این در حالی است که به گفته فروشندگان و فعالان صنفی، معامله مصنوعات طلا همچنان در حد صفر و بازار طلا همچنان راکد است. با این حال بخشی از دلایل کاهش نرخ طلا و سکه در بازار را می‌توان ناشی از نوسانات نرخ ارز دانست. به اعتقاد تحلیلگران بخشی از ریزش بازارها در معاملات جمعه و شنبه هیجانی بود و ممکن است این روند در روزهای آینده ادامه پیدا نکند. زمانی که اعلام شد ترامپ به کرونا مبتلا شده، قیمت دلار حتی تا 29هزار و 100تومان هم افت کرد، ولی خبر اینکه او هیچ علائم حادی از کرونا را از خود نشان نداده، موجب شد که بار دیگر خریدهای دلار بیشتر شود و عمده معاملات بالای 29هزار و 500تومان رقم بخورد. با توجه به وابستگی شدید نرخ طلا و سکه در بازار کشور به نرخ ارز باید دید تغییرات قیمت ارز با توجه به تحولات منطقه چه تأثیری بر بازار سکه و طلای کشور خواهد داشت.
0 0
نویسنده :

پست های مشابه
تکنیسین‌های چینی تدارکات نهایی را برای شروع ماموریتی فضایی برای بازگرداندن مواد از سطح ماه برای نخستین بار ...ادامه مطلب
شرکت اسپیس‌ایکس در صدمین ماموریتش یک موشک فالکون ۹ را برای هفتمین بار به فضا فرستاد تا ۶۰ ...ادامه مطلب
هفته آینده فضاپیمای ژاپنی نمونه‌ای از سنگ و خاک یک سیارک را به زمین می‌آورد. ادامه مطلب
دولت امارات متحده عربی از حدود یک هفته پیش روند صدور روادید را برای شهروندان ۱۳ کشور مسلمان ...ادامه مطلب
رد پای خرسی که پیش تر در کشتزارهای روستای محمود آباد در نزدیکی پارک ملی بموی شیراز دیده ...ادامه مطلب


ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب