کسب درآمد از اشتراک ویدیو

کتاب «از ما نیست» روایت زندگی مستند علی دیزائی است.
زندگی پرماجرای جذاب و جالبی که پایانش محاکمه بود و به پیروزی وی در دادگاه انجامید. علی دیزائی سال۱۳۴۱ در تهران ‌زاده شد. در ۱۱سالگی به انگلستان سفر کرد، تحصیلاتش را در آن کشور گذراند و دانش‌آموخته رشته حقوق شد. سال۱۹۸۶ نخستین افسر مهاجری بود که به پلیس بریتانیا پیوست. سال۲۰۰۱ در پی اتهامات شگفت و دسیسه‌های نژادی به دادگاه فراخوانده شد، اما پس از 2 سال محاکمه‌ای جنجالی پیروز شد. محاکمه وی ضوابط پلیس بریتانیا را برای همیشه دگرگون کرد. روایت محاکمه او پرشنونده‌ترین برنامه رادیو بی‌بی‌سی به شمار می‌آید. «از ما نیست» داستانی هیجان‌انگیز است و توسط کسی گفته شده که همه حقیقت ماجرای ظهور و سقوط پلیس‌های خودسر که قصد تخریب دیزائی را داشتند، می‌داند. دیزائی اکنون سرهنگ پلیس مونزلو در غرب لندن و همچنین مشاور حقوقی سازمان پلیس رنگین‌پوست است.
در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «در رأس گروه پیگرد سلطنتی ریچارد هورول قرار داشت، وکیل مدافعی از مؤسسه «هولیس وایت من» که اول آوریل ۲۰۰۲ به‌عنوان مشاور ارزشمند ملکه در دادگاه مرکزی جزایی منتصب شده بود. او یک وکیل مدافع ارشد با سابقه‌ای درخشان و توانایی‌های زیاد بود. از دید من او شخص مغروری بود که خوب، لفظ قلم حرف می‌زد و به‌نظر می‌رسید قصد دارد کاری کند که این مورد احمقانه تا آنجا که ممکن است درنظر هیأت منصفه جدی تلقی شود. در مقابل او حدود 20 زونکن قرار داشت که روی تک‌تک آنها اسم «علی دیزائی» خیلی تمیز و با دقت با شابلون نوشته شده بود. من با خودم فکر کردم که آیا در مقابل دستمزد ساعتی، خود او این کار را انجام داده یا به یکی از وکیل مدافع‌های تازه‌کار مؤسسه «هولیس وایت من» این کار را سپرده تا انجام دهد. همانطور که پرونده در دادگاه پیش می‌رفت، او دائماً با لحن ناخوشایندی عنوان شغلی مرا کشدار ادا می‌کرد تا شاید بتواند بر ارشد بودن من و اینکه دروغ سرگرد دیزائی چقدر تکان‌دهنده بوده است، تأکید کند.»
«از ما نیست» را نگار کریمی در ۳۲۸صفحه به فارسی برگردانده و انتشارات مروارید با شمارگان۷۷۰ نسخه به‌بهای ۲۶ هزار تومان آن را منتشر کرده است.
   
0 0
نویسنده :

پست های مشابه
پس از گسترش چالش نهنگ آبی که منجر به مرگ تعدادی از جوانان ایرانی شد، حالا چالش مومو ...ادامه مطلب
سال‌های زیادی‌ست که تقریبا تمامی کشورهای جهان با بحران مهاجرات مواجه‌اند. ادامه مطلب
برای خیلی ها جالب است بدانند هیتلر چرا و چگونه خودکشی کرد…در پناهگاه هیتلر چه اتفاق هایی رخ ...ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب


ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب