زورگیر حرفه‌ای وقتی سوار بر خودروی سرقتی بود و پلیس را در تعقیب خود دید با حرکات مارپیچ و خطرناک قصد فرار داشت، اما در نهایت با شلیک پلیس و تخریب چند خودرو توسط مأموران دستگیر شد.
ششم مهر‌ماه مردی با سر و صورت خون آلود قدم در یکی از کلانتری‌های تهران گذاشت و گفت در دام 2زورگیر گرفتار شده است. وی توضیح داد: من با ماشین تیبایم مسافرکشی می‌کنم و ساعتی قبل حوالی میدان آزادی 2مرد جوان از من خواستند به‌صورت دربستی آنها را به شهریار برسانم. پیشنهادی که برای کرایه دادند وسوسه انگیز بود و آنها سوار ماشینم شدند. اما حوالی سعید آباد این دو مرد با چاقو تهدیدم کردند و از من خواستند هرچه پول دارم به همراه مدارک ماشین را در اختیارشان قرار بدهم. آنها تهدید کردند که اگر تسلیم نشوم مرا به قتل می‌رسانند و جسدم را در بیابان‌ها رها می‌کنند.
شاکی ادامه داد: من تسلیم شدم و 200هزارتومان پولی که همراهم بود به همراه مدارک ماشینم را به دزدان دادم، اما آنها مرا تا حد مرگ کتک زدند و درحالی‌که از شدت درد به‌خودم می‌پیچیدم در بیابان مرا از ماشین به بیرون پرتاب کردند. پس از آن به سختی خودم را به جاده اصلی رساندم و از رانندگان خودروهای عبوری کمک خواستم.  بعد راننده زخمی پس از طرح شکایت راهی بیمارستان و همزمان تلاش مأموران برای شناسایی دزدان خشن شروع شد. تا اینکه 3 روز بعد یعنی عصر نهم مهرماه یکی از سارقان شناسایی شد. آن روز مأموران پلیس در حال گشتزنی در بزرگراه آیت‌الله سعیدی بودند که به‌خودروی تیبایی مشکوک شدند. مأموران به استعلام شماره پلاک آن پرداخته و متوجه شدند این خودرو 3روز قبل سرقت شده است. آنها به‌ خودرو نزدیک شده و دستور ایست دادند، اما سارق به جای توقف، پایش را روی پدال گاز گذاشت تا هر طور شده از دست مأموران فرار کند. او با حرکات مارپیچ سعی داشت از دست پلیس فرار کند و در این شرایط مأموران برای به دام انداختن وی دست به تیراندازی زدند. آنها ابتدا چند تیر هوایی شلیک کردند و بعد لاستیک‌های خودرو را نشانه گرفتند تا اینکه موفق شدند هر 4چرخ تیبای سرقتی را پنچر کنند. همین مسئله باعث شد راننده تعادلش را از دست بدهد و بعد از تصادف با چند خودرو وارد پیاده رو شود. در این شرایط مأموران موفق شدند وی را دستگیر کنند و با اعتراف او به سرقت خودروی شاکی، تحقیقات برای دستگیری همدستش ادامه دارد.

 گفت‌وگو
انگیزه: تفریح

متهم بازداشت شده، 25ساله، سابقه‌دار و تازه داماد است. او دیروز برای تحقیق به شعبه پنجم دادسرای ویژه سرقت منتقل شد و وقتی پیش روی بازپرس علی وسیله ایرد موسی قرار گرفت مدعی شد که برای تفریح دست به سرقت زده است.

چند سرقت با این شگرد انجام داده‌ای؟
فقط همین یک مورد بود. تازه شروع کرده بودم و هنوز به دومی نرسیده دستگیر شدم.
می‌خواستی با ماشین سرقتی چه کار کنی؟
من و همدستم فقط به‌خاطر تفریح و سرگرمی دست به سرقت زدیم. هیجان سرقت را دوست داریم. من خودم شاغلم و در شرکت بیمه کار می‌کنم و درآمدم بد نیست.
همدستت چه‌کسی است؟
با او دو، سه روز قبل از سرقت آشنا شدم. برای تفریح رفته بودم به یکی از بوستان‌های جنوب تهران که در آنجا با وی که مهران نام دارد آشنا شدم. سر صحبت را که باز کردیم متوجه شدم سابقه دار است. کلی درباره زندان و این حرف‌ها صحبت کردیم و بعد نقشه کشیدم که ماشین سرقت کنیم. قرار شد به‌عنوان مسافر سوار ماشین‌های مسافرکش شویم و بعد ماشین‌هایشان را سرقت کنیم و چند روزی با آن در خیابان‌ها دور بزنیم و بعد هم رهایشان کنیم.
چرا همدستت همراهت نبود؟
2 روز اول ماشین دست او بود. اما روز سوم ماشین را به من داد که گیر افتادم.
چرا راننده را کتک زدید. او که مقاومت نکرده بود؟
می‌خواستیم بترسد و شکایت هم نکند.
قبلا به چه اتهامی دستگیر شده بودی؟
سال94 به اتهام سرقت ماشین دستگیر شدم و 6ماهی در زندان بودم. اما بعد از آن دیگر سمت دزدی نرفتم. از زندان رفتن وحشت داشتم و می‌خواستم درست زندگی کنم. اما نمی‌دانم چرا دوباره وسوسه شدم و تصمیم به دزدی گرفتم. از زندگی تکراری خسته شده بودم و دلم هیجان می‌خواست.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/07/13 10:37:18

پست های مشابه
پزشکان در مقاله‌ای به بررسی این موضوع پرداختند که چه مقدار عسل می‌تواند بدون آسیب رساندن به سلامتی ... ادامه مطلب 10
در مطلب زیر طرز تهیه سالاد کاردینال را به شما آموزش می دهیم. ادامه مطلب 13
در مطلب زیر طرز تهیه بگارابیگن خوشمزه را به شما آموزش می دهیم. ادامه مطلب 10
اگر به تعبیر خواب‌های خود علاقه دارید با ما در این مطلب همراه شوید. ادامه مطلب 10
در گزارش زیر طرز تهیه میتلف گوشت با سبزیجات را به شما آموزش می‌دهیم. ادامه مطلب 13
در مطلب زیر طرز تهیه یک نوع ترشی خرمالو خوشمزه را به شما آموزش می دهیم. ادامه مطلب 12
شاید ازدواج با یک بازیگر مشهور، رویای برخی جوانان باشد اما همیشه روابط با مشاهیر، عاشقانه و رویایی ... ادامه مطلب 13
روش عجیب مهمانان در همراهی کردن با یک ماشین عروس در جاده، فاجعه به بار آورد. ادامه مطلب 15
در گزارش زیر طرز تهیه خورش نعناع جعفری‌ را به شما آموزش می‌دهیم. ادامه مطلب 13
در مطلب زیر طرز تهیه اردور خیار با پنیر خامه‌ای را به شما آموزش می دهیم. ادامه مطلب 15
در مطلب زیر تعبیر خواب بادبزن را می‌خوانید. ادامه مطلب 13
انتخاب صدا پیشه سفید پوست برای شخصیت سیاه پوست انیمیشن «روح» در چندین کشور اروپایی مثل دانمارک واکنش‌های ... ادامه مطلب 14