کسب درآمد از اشتراک ویدیو

طبق اعلام وزارت صمت، در حالی که ارزش فروش محصولات ۷۴ شرکت زنجیره معدن و صنایع معدنی در بورس ایران، ‌ طی شهریور ماه امسال با جهش ۹۵ درصدی نسبت به شهریور سال گذشته همراه شده است، فروش این شرکت‌ها در نیمه نخست سال جاری، رشد بیش از ۵۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸ ثبت کرده است.
بر این اساس ارزش فروش تولیدات شرکت‌های این حوزه در شهریور ماه از ۲۶.۳ هزار میلیارد تومان عبور کرده است که در مقایسه با ارزش فروش محصولات این شرکت‌ها رشد ۹۵ درصدی را تجربه کرده است. ضمن اینکه مجموع ارزش فروش این ۷۴ شرکت طی شش ماه ابتدایی سال جاری نیز به رقم بیش از ۱۲۰هزار میلیارد تومان رسیده است که نسبت به نیمه اول سال ۱۳۹۸، افزایش فروش بالغ بر ۵۰ درصد داشته است.در این میان ایرالکو ۷۷ درصد، شرکت ملی مس ایران ۶۲ درصد، فولاد کاوه کیش ۶۵ درصد و شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با ۵۹ درصد، فولاد کاوه جنوب با افزایش ۵۸ درصدی، ‌ فولاد خوزستان با رشد ۴۱ درصدی و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با ۳۸ درصد به عنوان پیشتازان رشد در شرکت‌های بزرگ در یک ماهه شهریور سال جاری بوده‌اند. این در حالی است که طی این مدت برخی شرکت‌های خصوصی نیز رشدهای سه رقمی را در فروش خود تجربه کرده‌اند.فولاد مبارکه در شهریور نیز به ۵۵۰۰ میلیارد، ‌ شرکت ملی مس ایران به ۴۲۰۰ میلیارد، ‌ گل‌گهر ۲۱۰۰ میلیارد، فولاد خوزستان ۱۸۰۰ میلیارد و ذوب آهن ۱۵۰۰ میلیارد تومان ارز فروش خود را رسانده‌  و در گروه پنج شرکت بزرگ در فروش معرفی شده‌اند.طبق گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت طی شش ماه نخست سال ۱۳۹۹، بیشترین سهم فروش (۲۷.۳هزار میلیارد تومان) به فولاد مبارکه اختصاص داشت. پس از آن شرکت ملی مس ایران با ۱۶ هزار میلیارد تومان، فولاد خوزستان با ۱۱ هزار میلیارد و شرکت گل‌گهر با ۱۰ هزار میلیارد تومان بیشترین فروشندگان در نیمه ابتدایی سال ۱۳۹۹ بوده‌اند.در مجموع ۳۵ درصد کل فروش شرکت‌های تولیدی بورس تهران مربوط به حوزه معدن و صنایع معدنی بوده که مرتبط با رشد تولیدات این شرکت‌ها و تقویت بازار و البته افزایش نرخ ارز بوده است.
0 0
نویسنده :

پست های مشابه
تکنیسین‌های چینی تدارکات نهایی را برای شروع ماموریتی فضایی برای بازگرداندن مواد از سطح ماه برای نخستین بار ...ادامه مطلب
شرکت اسپیس‌ایکس در صدمین ماموریتش یک موشک فالکون ۹ را برای هفتمین بار به فضا فرستاد تا ۶۰ ...ادامه مطلب
هفته آینده فضاپیمای ژاپنی نمونه‌ای از سنگ و خاک یک سیارک را به زمین می‌آورد. ادامه مطلب
دولت امارات متحده عربی از حدود یک هفته پیش روند صدور روادید را برای شهروندان ۱۳ کشور مسلمان ...ادامه مطلب
رد پای خرسی که پیش تر در کشتزارهای روستای محمود آباد در نزدیکی پارک ملی بموی شیراز دیده ...ادامه مطلب


ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب