کمیته انضباطی AFC با حضور اعضایی از شرق آسیا درباره پرسپولیس تصمیم خواهد گرفت این کمیته فعلا به پرسپولیس 48ساعت مهلت داده توضیحاتش را ارسال کند
AFC طی نامه‌ای از باشگاه پرسپولیس خواست مدارک و مستندات خود را درخصوص شکایت النصر ظرف 48ساعت به این کنفدراسیون ارسال کند. باشگاه النصر عربستان معتقد است بازیکنان جدید پرسپولیس با توجه به بسته‌بودن پنجره نقل‌وانتقالاتی این تیم حق حضور در لیگ قهرمانان آسیا را نداشته‌اند اما باشگاه پرسپولیس اعتقاد دارد این بازیکن‌ها قبل از بسته‌شدن پنجره قرارداد خود را ثبت کرده بودند.
دیروز باشگاه پرسپولیس با اعلام وصول نامه مربوط به کنفدراسیون آسیا اعلام کرد به‌زودی لایحه و مستندات خود را ارائه خواهد داد. پیش از این فدراسیون فوتبال ایران نیز اعلام کرده بود با توجه به جذب بازیکنان جدید پرسپولیس در موعد مقرر و به شکل کاملا قانونی، خطری از این بابت نماینده فوتبال ایران را تهدید نخواهد کرد. فدراسیون فوتبال قرار است در تنظیم لایحه و ارائه دفاعیات نیز به باشگاه پرسپولیس کمک کند. در عین حال سایت عربستانی «سعودی اسپورت» در مطلبی عنوان کرده که یاسر المسحل، رئیس اتحادیه فوتبال عربستان یکی از اعضای کمیته‌ای است که به شکایت باشگاه النصر از پرسپولیس ایران رسیدگی می‌کند و در کمک به تیم عربستانی برای پیروزی در این پرونده، مشارکت داشته است.
به این ترتیب دعوای پرسپولیس و النصر تبدیل به دعوای فدراسیون‌های فوتبال 2کشور شده است. یاسر المسحل عربستانی یکی از اعضای کمیته انضباطی AFC نیز هست اما قرار شده او به همراه یوسف الیعقوبی بحرینی در جلسه کمیته انضباطی شرکت نکنند. هیچ نماینده‌ای از اتحادیه فوتبال عربستان، فدراسیون ایران یا هر کشوری از غرب آسیا حق شرکت در جلسه تصمیم‌گیری در مورد شکایت النصر را ندارد. روزنامه الشرق‌الاوسط عربستان تأکید کرده جلسه کمیته رسیدگی به شکایت النصر با مشارکت اعضای شرق آسیا و به رهبری لیم کیا تانگ سنگاپوری و شین روی چینی برگزار خواهد شد. در همین حال اسکای اسپرت عربستان نوشت استفاده تیم فوتبال پرسپولیس ایران از بازیکنان جدیدش قانونی بوده و اعتراض باشگاه النصر رد خواهد شد. هوشنگ نصیرزاده، کارشناس حقوقی فوتبال در ایران نیز همین عقیده را دارد. او دیروز به خبرگزاری‌های داخلی گفت: «پنجره پرسپولیس در میانه نقل‌وانتقالات بسته شده؛ تا قبل از آن هر آنچه به ثبت رسانده غیرقانونی نیست و اگر مسائل حاشیه‌ای دخالتی در حکم نداشته باشد، شکایت النصر به جایی نخواهد رسید. زیرا پرسپولیس در فرجه زمانی کاملا قانونی قرارداد بازیکنانش را به ثبت رسانده و آنها را به قطر برده است.» نصیرزاده تأکید کرده «اگر مسائل حاشیه‌ای دخالتی در حکم نداشته باشد...» و این دخالت مسائل حاشیه‌ای دقیقا همان چیزی است که هواداران پرسپولیس از آن واهمه دارند.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/07/16 15:22:42

پست های مشابه
فوتبال بازی کردن به حدی در زندگی پسربچه ۷ ساله لبنانی تاثیر گذاشت که فیفا را به ابراز ... ادامه مطلب 28
ریوالدو، ستاره سابق بارسلونا ابراز آمادگی کرد به این باشگاه بازگردد. ادامه مطلب 8
اخباری در مورد احتمال بازگشت دیگو کاستا، ستاره اسپانیایی به لیگ برتر انگلیس وجود دارد. ادامه مطلب 19
رسانه های آلمانی و فرانسوی گزارش دادند توماس توخل پس از برتری 4-0 شب گذشته بر استراسبورگ از ... ادامه مطلب 19
ادامه مطلب 17
ادامه مطلب 11
ادامه مطلب 11
آغاز رقابت‌های پرهیجان ناسکار اینفینیتی در پیست مشهور مارتینزویل ادامه مطلب 10
جان‌فرانکو زولا مربی سابق چلسی از اضافه شدن شگفت‌انگیز نام پتر چک به فهرست این تیم دفاع کرده ... ادامه مطلب 15
به تازگی فیلمی منتشر شده که در آن بازیکن بدون دیدن دروازه حریف و از روی نقطه کرنر ... ادامه مطلب 52
رسانه‌های اروپایی به تازگی ویدیویی از ۱۰ مسابقه فوتبال که در شرایط آب و هوایی متفاوتی برگزار شده ... ادامه مطلب 62
رسانه‌ اروپایی با انتشار ویدئویی ۱۵ اتفاق نادر و غیرعادی در زمین فوتبال را به نمایش گذاشت. ادامه مطلب 47