خرید هاست وردپرس و ارزان
گروه ورزشی: سرمربی کروات تیم ملی در نخستین اردوی تیمش نشان داد که به دنبال تغییر نسل و آماده کردن این تیم برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است.
دراگان اسکوچیچ در نخستین اردوی تیم ملی دست به کار بزرگی زد و همه علاقه مندان به فوتبال را با شگفتی رو به رو کرد. این سرمربی کروات برخلاف انتظارات و اظهارات خود، خیلی از بازیکنان سابق و باتجربه را به تیمش دعوت نکرده و با میدان دادن به بازیکنان جوان، قصد تغییر نسل در تیم ملی فوتبال ایران را دارد.او در نخستین اردو تیمش، چشم خود را روی نام بازیکنانی مانند اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، کریم انصاری فرد، امید ابراهیمی، وریا غفوری، رامین رضاییان و ... بست تا در فاصله کوتاه باقی مانده تا جام جهانی ۲۰۲۲، نسل جدید و آینده دار فوتبال ایران را آماده حضور در این تورنمنت بزرگ کند.اگر چه هنوز تیم او مجوز حضور در جام جهانی را کسب نکرده و در مرحله دوم مقدماتی به علت شکست در بازی با عراق و بحرین، به دردسر افتاده، اما او شهامت خود را با دعوت از بازیکنان کم تجربه مانند عارف غلامی، مجتبی نجاریان و مهدی قایدی به رخ منتقدان کشیده است تا به این شکل بخشی از انتظارات جامعه فوتبال مبنی بر میدان دادن به بازیکنان جوان و چه بسا کنا گذاشتن برخی از بازیکنان پا به سن گذاشته را برآورده کند.
  *اسکوچیچ تیمش را جوان کرد
سرمربی کروات تیم ملی در این اردو ۲۳ بازیکن را دعوت کرده است که نام‌های جدیدی در این اردو دیده می‌شود که قرار است از این پس مسئولیت بزرگی بر دوش آن ها گذاشته شود.با توجه به کنار رفتن بازیکنان و کاپیتان‌های سابق ایران، میانگین سنی ایران هم کاهش چشم‌گیری داشته است که می‌تواند موجب افزایش قدرت و انرژی در تیم ملی شود.در آخرین اردوی برگزار شده پیش از حضور اسکوچیچ که مربوط به بازی ایران و عراق در آبان ۹۸ بود، مارک ویلموتس تیمی را آماده کرد که دارای میانگین سنی ۲۸.۱ سال بود و در جام جهانی ۳۱ سال می‌شد که به هیچ وجه برای تیمی مانند ایران خوب نبود.با این حال در تیم کنونی، بازیکنان جوانی دیده می‌شوند که برای نخستین بار فرصت حضور در تیم ملی را به دست آورده‌اند  به همین دلیل میانگن سنی تیم ملی هم کاهش چشم‌گیری داشته است. این در شرایطی است که بازیکنان آماده و جوانی مانند جهانبخش و محبی هم به علت مصدومیت فرصت حضور در این اردو را از دست دادند.در حال حاضر،میانگین سنی تیم اسکوچیچ ۲۶.۳۴ است که نسبت به یک سال قبل و دوران حضور ویلموتس، ۱.۸ سال کوچک‌تر شده است. با توجه به رویکرد اسکوچیچ که به دنبال ساختن تیم جوان و پرانرژی برای حضور در جام جهانی، احتمالا باید منتظر تغییراتی دیگری در تیم ملی باشیم تا در نهایت موجب کاهش چشم‌گیر میانگین سنی تیم ملی شود.ایران در روزهای آینده با ازبکستان و مالی دیدار خواهد کرد تا بعد از ۱۱ ماه از آخرین بازی خود با عراق، مجددا در زمین چمن حاضر شود. اولین بازی تیم ملی فردا ۱۷ مهر در تاشکند برگزار می شود.
0 0
نویسنده : کلاکت
تاریخ ارسال : 1399/07/17 01:19:30

Captcha

پست های مشابه
ادامه مطلب 274
ادامه مطلب 330
ادامه مطلب 1012
ادامه مطلب 259
ادامه مطلب 284
ادامه مطلب 220
ادامه مطلب 235
ادامه مطلب 237
ادامه مطلب 238
ادامه مطلب 230
ادامه مطلب 214
ادامه مطلب 249