تیم پرسپولیس در حالی دومین بار در ۲ سال اخیر به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد که ۱۲ بازیکن کنونی در فینال قبلی هم حضور داشتند.
پرسپولیسِ ایران در حالی با از پیش رو برداشتن النصر عربستان به فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ رسید که ۲ سال قبل نیز فینالیست این مسابقات بود. سرخ‌ها در سال ۲۰۱۸ با هدایت برانکو ایوانکوویچ به فینال رقابت‌های آسیایی رسیدند، اما با توجه به پنجره‌های بسته، محرومیت و نیمکت خالی نتوانستند قهرمان آسیا شوند. سرخ‌پوشان در آن سال در یک قدمی جام کم آوردند تا نایب قهرمان شوند؛ این بار، اما یحیی گل‌محمدی و شاگردانش این فرصت را دارند که کار نیمه تمام ۲ سال قبل را تمام کنند.
در این بین هنوز هم در پرسپولیس کنونی بازیکنانی هستند که ۲ سال قبل هم در فینال آسیا حضور داشتند و حالا دومین فینال آسیایی‌شان را تجربه می‌کنند. در این مطلب به این موضوع خواهیم پرداخت.
از فینالیست‌های ۲ سال قبل پرسپولیس حالا سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، احمد نوراللهی، بشار رسن، امید عالیشاه، کمال کامیابی‌نیا، سیامک نعمتی، بوژیدار رادوشوویچ، سعید حسین‌پور و سید احسان حسینی این شانس را دارند که در فاصله ۲ سال، دومین فینال آسیایی‌شان را تجربه کنند. ضمن اینکه محمد انصاری و محسن ربیع‌خواه نیز در صورت رفع مصدومیت می‌توانند پرسپولیس را همراهی کنند و به نفرات بالا اضافه شوند.
پرسپولیس ۲۰۱۸ بدشانس بود؛ آن‌ها بازی رفت را در ژاپن با نتیجه ۲ بر صفر واگذار کردند و در بازی برگشت که نیاز مبرمی به برد داشتند نعمتی را به دلیل محرومیت و عالیشاه را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشتند. در دیدار برگشت و در دقیقه ۶۹ در حالی که بازی با تساوی بدون گل دنبال می‌شد محمد انصاری با مصدومیتی تلخ زمین مسابقه را ترک کرد تا اندک امید هواداران هم ناامید شود.
با گذشت ۲ سال، پرسپولیس باز هم فینالیست شده و این بار شاگردان گل‌محمدی در بازی فینال وحید امیری، احسان پهلوان و عیسی آل کثیر (فعلا) را به دلیل محرومیت در اختیار ندارند، اما عزمشان جزم است تا کار نیمه تمام را در آسیا تمام کنند.
0 0
نویسنده :

ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب