ایالت‌های آمریکا از اپلیکیشن‌های هشداردهنده در مورد قرار گرفتن افراد در معرض کووید-۱۹ رونمایی می‌کنند.
 با گذشت بیش از شش ماه از همه‌گیری کووید-۱۹، شماری از ایالت‌های آمریکا از اپلیکیشن‌های هشداردهنده نسبت به ویروس کرونا رونمایی می‌کنند. به این ترتیب، چنان‌چه کاربران در فاصله نزدیک با فردی که مبتلا به ویروس است قرار بگیرند، این اپلیکیشن‌ها بدون افشای اطلاعات شخصی فرد مبتلا، به کاربران هشدار می‌دهند. دسترسی به این اپلیکیشن‌ها در ایالات متحده در حالی اتفاق می‌افتد که جوامع محلی در مسیر بازگشایی کسب‌وکارها حرکت می‌‌کنند. امید می‌رود استفاده از این فن‌آوری توانایی مقام‌های بهداشت محلی برای توقف گسترش کووید-۱۹ را بهبود بخشد. اپلیکیشن های متفاوتی در ایالت‌ها به کار گرفته می شود، اما همه آنها مبتنی بر فناوری‌های «اپل» و «گوگل» هستند. اگر نتیجه آزمایش تشخیص کووید-۱۹ برای فردی مثبت باشد، مقام های بهداشت به آن شخص کدی می‌دهند تا آن را در اپلیکیشن وارد کند. سپس برای کاربرانی که از آن اپلیکیشن استفاده می‌کنند و در دو هفته گذشته نزدیک آن فرد بوده‌اند، پیام هشدار فرستاده می‌شود. از این اپلیکیشن‌ها ابتدا در برخی کشورهای آسیایی، مانند کره جنوبی، استفاده شد. در آن جا مقامات از اطلاعات موقعیت مکانی تلفن همراه برای ردیابی افراد استفاده کردند. این روش در اسرائیل و ترکیه هم برای ردیابی افراد نزدیک به فرد مبتلا به کار می‌رود. اما روش مورد استفاده در آسیا و خاورمیانه با چالش‌هایی درحوزه حریم شخصی روبرو شده است. ایالت‌ها در آمریکا اپلیکیشن‌های خود را طراحی کرده‌اند تا به شهروندان اطمینان دهند از آن برای دسترسی به داده‌های مربوط به مکان تلفن استفاده نخواهد شد.
البته این اپلیکیشن‌ها در صورتی مفید خواهد بود که گروه کثیری از آنها استفاده کنند. در عین حال کارشناسان می‌گویند، اگر هویت و مکان فرد مبتلا معلوم نباشد داده‌های اندکی برای گردآوری در دسترس خواهد بود و سنجش میزان مفید بودن اپلیکیشن دشوار می‌شود.
تا کنون چند ایالت در آمریکا چنین اپلیکیشن‌هایی را ارائه داده‌اند.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/07/17 14:21:45

پست های مشابه
مردی ۳۴ ساله که نامزد خود را به قتل رساند در فضای مجازی خبرساز شد. ادامه مطلب 1
حرکات نمایشی یک آتش نشان در شهر یزد توجه شهروندخبرنگار ما را به خود جلب کرد. ادامه مطلب 1
سارقان در شهر زاهدان استان سیستان و بلوچستان به طور عجیبی از دکان پارچه فروشی سرقت کردند. ادامه مطلب 14
ادامه مطلب 9
ادامه مطلب 9
ادامه مطلب 3
ادامه مطلب 4
نامزدهای احتمالی انتخابات ۱۴۰۰ چند سال دارند ؟ ادامه مطلب 8
با عدم توانایی فدراسیون فوتبال در پرداخت بدهی شرکت شستا، این هلدینگ اقدام به دریافت حکم حقوقی مزایده ... ادامه مطلب 5
ادامه مطلب 12
ادامه مطلب 12
تکنیسین‌های چینی تدارکات نهایی را برای شروع ماموریتی فضایی برای بازگرداندن مواد از سطح ماه برای نخستین بار ... ادامه مطلب 15