گروه علم و فناوری: کار از منزل، آموزش‌آنلاین و شبکه ارتباطات شرکت‌ها این روزها در اثر بحران برخاسته از شیوع ویروس کرونا دگرگون شده است.
دیجیتالی شدن کار و زندگی، واکنش جهان در برابر محدودیت‌هایی است که بحران کرونا ایجاد کرده است. با گسترش شبکه جهانی اینترنت، روند دیجیتالی شدن کار و زندگی در گوشه‌و کنار جهان در حال گسترش بود. در آغاز شیوع کرونا، جهان به اهمیت اینترنت بیش از پیش پی برد و بیشتر متوجه شد که دستیابی بشر به اینترنت مایه نیک بختی است. بسیاری از افراد در جهان، دفتر کار خود را ترک کرده و فعالیت‌های حرفه‌ای خود را از خانه دنبال کردند. این روزها مشورت‌ها و تماس‌های بین شرکت‌ها نیز به صورت کنفرانس‌‌های مجازی به حالت آنلاین صورت می‌گیرند و تحصیل و تدریس از مدارس و مراکز آموزشی به خانه‌های مردم و به اتاق کودکان کوچ کرده است.
برخلاف نگرانی‌های نخستین، کوچ فعالیت‌های مردم به عرصه آنلاین، باعث سقوط این سیستم نشد. مردم برای ارتباطات خود با دیگران به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی روی آوردند. حتی برای کسب اطلاع درباره شیوع کرونا نیز، چاره‌ای دیگری در بین نبود، مگر بهره گرفتن از اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های اطلاع‌رسانی.
اما همه این دستاوردها، تنها یک سوی سکه را نشان می‌دهند. استفاده از اینترنت، خطرات خود را نیز دارد؛ خطراتی که اکثر مردم جهان به علت ناآشنایی با این رسانه جدید، نسبت به آن‌ها بی اطلاع یا بی توجهند.بدیهی است که استفاده  از اینترنت و رسانه‌های دیجیتال سود و زیان خود را دارد.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/07/17 21:22:01

پست های مشابه
جعبه گشایی سه پایه ویدئویی Benro KH25N ادامه مطلب 6
قابلیت ‌های جدید سامسونگ - one ui 2.5 روی گلکسیA51 ادامه مطلب 6
ماجرای تقلب در شکستن رکورد سرعت 500 کیلومتر در ساعت ادامه مطلب 7
بررسی تبلت دانش‌آموزی گلکسی تب آ | Student Galaxy tab A review ادامه مطلب 7
معرفی بهترین گوشی های میان رده بازار - موبایل های زیر ۸ میلیون تومان ادامه مطلب 8
تو این برنامه امین سعی کرده بهترین لپ‌تاپ‌هایی که توی بازار میان‌رده‌های لپ‌تاپ‌ها موجود هست رو بهتون معرفی ... ادامه مطلب 11
جعبه گشایی و نگاه اولیه به آیفون ۱۲ ادامه مطلب 16
معرفی گوشی Xiaomi Mi 10T Lite 5G شیائومی می 10 تی لایت ادامه مطلب 12
جعبه گشایی گلکسی A31 سامسونگ ادامه مطلب 9
با دماسنج هوشمند ReliefCare در کسری از ثانیه دمای بدن کودک خود را اندازه گیری کرده و در ... ادامه مطلب 37
تلسکوپ فضایی هابل تصاویری از انفجار و نابودی تدریجی یک ستاره غول پیکر ثبت کرده و این رویداد ... ادامه مطلب 39
پژوهشگران ارتش آمریکا، یک نرم‌افزار مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع کرده‌اند که می‌تواند اخبار و اطلاعات دروغین را ... ادامه مطلب 36