یکی از بهترین راه ها برای سرکوب التهاب نهفته در بدن، استفاده از برخی مواد غذایی است.
درمان های معمول التهاب شامل استراحت، نرمش بسیار آرام، متعادل نگه داشتن وزن، کشش، داروهای کاهش دهنده التهاب و کنترل کننده درد، داروهای استروییدی و غیر استروییدی ضدالتهاب، است، اما ممکن است داروها باعث تورم و زخم معده شده و گاهی در مصرف های طولانی مدت موجب مشکلات کلیوی می شود.
یکی از قدرتمندترین ابزار مبارزه با التهاب مواد غذایی است.
کلم: سرشار از فیتواتویتین ها و آنتی اکسیدان ها است که در برابر آسیب های سلولی از بدن محافظت می کند. کلم همچنین سرشار از اسیدهای آمینه، ویتامین های کا، سی، آ، فیبر، منیزیم، آهن و کلسیم است. مصرف این سبزی به تقویت سلامت چشم ها و استخوان ها نیز کمک می کند و بهبود دهنده سیستم گوارشی است.
آناناس: حاوی آنزیمی به نام بروملین است که التهاب روده را کاهش داده و باعث افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن می شود. اضافه کردن آناناس به رژیم غذایی، گامی سالم برای بهبود فرایند هضم مواد غذایی است.
ماهی قزل آلا: این ماهی آبهای سرد بهترین منبع اسیدهای چرب امگا 3 بوده و به مبارزه با التهاب، کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن و بهبود سلامت روان کمک می کند. ماهی قزل آلا منبع عالی پروتئین است و ویتامین هایی مانند ویتامین دی، ویتامین ب 3، ویتامین ب 12، پتاسیم و سلنیوم را در خود جای داده است.
قارچ: خاصیت ضد میکروبی، ضد ویروسی، و ضد التهابی دارد و به بهبود سیستم ایمنی بدن و کاهش التهاب کمک می کند و قارچ منبع خوبی از پروتئین، فیبر، ویتامین های گروه ب، است.
بروکلی: منبع خوبی از ویتامین های گروه سی، کا، فولات و فیبر محسوب می شود و یک نیروگاه ضد التهابی است.
زغال اخته: حاوی ویتامین های E، A و C بوده و آنتی اکسیدان های موجود در آن خاصیت ضد التهابی دارد. آنتوسیانین موجود در زغال اخته نوعی آنتی اکسیدان است. شکلات تیره: شکلات تیره نیز حاوی مواد شیمیایی برای کمک به مبارزه با التهاب است. مطالعات محققان نشان می ‌دهد که مصرف شکلات تیره می تواند در کاهش التهاباتی که به بیماری‌ های قلبی عروقی منجر می‌ شود موثر باشد.
برنج قهوه ای: این نوع برنج به همراه دیگر غلات کامل برای مبارزه با درد ناشی از سندرم روده تحریک پذیر مفید است . مصرف منظم برنج قهوه ای از افزایش وزن که خود عامل بروز التهاب است، پیشگیری می کند.
0 0
نویسنده :

ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب