در این مطلب قصد داریم روش تهیه مارمالاد گلابی و زنجبیل را به شما عزیزان آموزش دهیم.
مارمالاد گلابی یکی از انواع مارمالاد‌های بسیار لذیذی است که می‌توانید برای وعده صبحانه یا برای سرو همراه دسر‌ها تهیه کنید. تهیه مارمالاد گلابی و زنجبیل بسیار راحت است و در خانه می‌توانید با خیال راحت آن را آماده کنید و از خوردن مارمالاد خانگی لذت ببرید. اضافه کردن زنجبیل به این مارمالاد گلابی باعث شده که عطر و طعمی متفاوت از سایر مارمالاد‌ها داشته باشد. در ادامه همراه باشید تا طرز تهیه مارمالاد گلابی و زنجبیل خوشرنگ خانگی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای تهیه مارمالاد گلابی و زنجبیل خوشرنگ خانگی گلابی یک کیلو
شکر ۵۰۰ گرم
زنجبیل یک عدد
لیموترش دو عدد طرز تهیه مارمالاد گلابی و زنجبیل خوشرنگ خانگی گلابی‌ها را پوست بکنید و هسته‌ها و وسط آن را جدا کنید. این قسمت‌ها را دور نریزید و کنار بگذارید.

از پوست‌کن یا چاقوی بسیار تیز استفاده کنید و گلابی‌ها را به قطعات نازک ببرید.

آب لیمو‌ها را بگیرید. زنجبیل را رنده کنید. برای رنده کردن آن از رنده ریز استفاده کنید. زنجبیل را در کاسه‌ای پلاستیکی بریزید و آب لیمو را به آن اضافه کنید.

گلابی‌های برش خورده و شکر را به بقیه مواد اضافه کنید و آن را ۱۲ ساعت در یخچال بگذارید. در این مرحله آب گلابی خارج می‌شود و با لیمو و زنجبیل طعم‌دار می‌شود.

بعد از ۱۲ ساعت، کاسه را بیرون بیاورید و مواد داخل آن را داخل قابلمه بریزید. پوست و وسط گلابی‌ها را که کنار گذاشته بودید، داخل کیسه پارچه‌ای تمیز و نخی بگذارید و در آن را ببندید و داخل قابلمه بگذارید. قابلمه را روی شعله متوسط قرار دهید. در ابتدا ممکن است کمی کف روی مارمالاد شکل بگیرید. آن‌ها را با قاشق بردارید.

سفت شدن و قوام گرفتن مارمالاد حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه طول می‌کشد. بعد از این مرحله، مارمالاد آماده شده را داخل شیشه‌های تمیز مخصوص مربا بریزید.
نکات دانه‌ها و پوست گلابی سرشار از پکتین هستند که کمک می‌کند مارمالاد شما سریع‌تر و به روش کاملا طبیعی سفت شود.
0 0
نویسنده :

پست های مشابه
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب


ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب