من پیش از تو نام کتابی با همین نام اثر جوجو مویز منتشر شده در سال ۲۰۱۲. فیلم me before you در واقع اقتباسی از همین رمان است.
من پیش از تو (Me Before You) نام کتاب معروف و پرفروشی است که در سال ۲۰۱۲ توسط   جوجو مویز منتشر شد و در صدر پرفروش ترین آثار سال قرار گرفت و جوایز بسیاری هم برای این نویسنده به ارمغان آورد. موفقیت و محبوبیت کتاب عاشقانه خانم مویز به حدی بود که تصمیم گرفته شد تا اقتباسی سینمایی از روی آن ساخته شود که با توجه به تعداد زیاد طرفداران این داستان، تصمیم قابل پیش بینی بود.

فیلم درام من پیش از تو به کارگردانی تیا شروک ساخته شده و توسط وارنر برادرز در ۳ ژوئن ۲۰۱۶ در ایالات متحده اکران شد. تعدادی از بازیگران me before you ،  امیلیا کلارک،  سم کلفلین، جانت مک‌تیر و چارلز دنس هستند. فیلمنامه « من قبل از تو » توسط خودِ جوجو مویز به رشته نگارش درآمده، به همین جهت مویز موفق شده تا شخصیت های جذاب رمان من پیش از تو را تا جایی که می‌توانسته به شخصیت‌هایی سینمایی مبدل نماید.

کمی از داستان فیلم من پیش از تو :


لوسیا کلارک بعد از اخراج از یک کافه، باید شغل جدیدی پیدا کند. بنابراین قبول می‌کند از ویل ترینر مراقبت کند. او یک بانکدار بوده که بعد از تصادف با موتورسیکلت کاملاً فلج شده است. ابتدا، ویل رفتار سردی با لوسیا دارد، اما به زودی با یکدیگر دوست می‌شوند و نسبت به هم ابراز احساسات می‌کنند. اگرچه لوسیا یک دوست پسر بی‌ملاحظه و دونده ماراتون به نام پاتریک دارد. لوسیا متوجه می‌شود ویل به والدینش ۶ ماه زمان داده تا او را برای اتانازی به سوئیس ببرند. ویل دیگر نمی‌تواند با درد و رنج ناتوانیش کنار بیاید. در این بین لوسیا مخفیانه تصمیم می‌گیرد کاری کند تا نظر ویل را عوض کند.


پرداخت مناسب شخصیت ویل باعث می‌شود تا تماشاگر، او و مشکلاتش را درک نماید. ویل که عاشق هیجان و ماجراجویی بوده، حالا به طور مطلق ساکن شده و نمی‌تواند حرکتی داشته باشد. او راه و رسم لذت بردن از زندگی را می‌داند اما فکر می‌کند دیگر توانی برای انجام آن ندارد. از سوی دیگر، لوسیا دختری است که کاملا برعکس ویل است و به نظر می‌رسد که نمی‌داند چطور باید از زندگی لذت برد. در واقع دارایی‌های لوسیا در نظر ویل برای داشتن یک زندگی خارق‌العاده کافی نیستند. تحولات ویل و لو بعد از آشنایی در واقع تداعی کننده عنوان رمان من پیش از تو نیز هست همراهی ویل و لو (لوسیا) در طول فیلم، به گونه‌ای نمایش رو در رویی دو طرز فکر متضاد است. زمانی که ویل و لو برای درک یکدیگر تلاش می‌کنند، کم کم یاد می‌گیرند که همدیگر را کامل کنند و به طرف مقابل شادی و امید بدهند. ویل که ناامیدانه مرگ را در مقابل دیدگان خود می‌دید و حتی و برای رسیدن به آن اقداماتی هم انجام داده بود، لو را همانند زندگی جدیدی برای خود می‌بیند که می‌تواند هیجان و امید را در او بیابد. در واقع لو برای ویل تبدیل به فرشته نجاتی برای رهایی از پوچی می‌گردد. رمان من پیش از تو یک رمان عشقی نیست، اما عشق، عنصر اصلی آن است. عشقی متفاوت که از چارچوب‌های زمینی خارج می‌شود و به لایه آرمانی می‌رسد و پیچیدگی احساسات درونی انسان را برملا می‌سازد.


نویسنده کتاب من پیش از تو خواننده را در موقعیتی قرار می‌دهد که اشک‌ریزان بخواند و جلو برود، با دو شخصیت اصلی داستانش قصه‌ای می‌آفریند که در خاطره‌ها می‌ماند.خانم جوجو مویز رمان دیگری را در ادامه این کتاب به نام من پس از تو یا me after you نوشته است. شاید برایتان جالب باشد بدانید سرنوشت لو بعد از اتمام رمان اول و مرگ ویل چه خواهد شد. البته گمانه‌هایی درباره ساخت فیلمی از قسمت دوم این کتاب نیز شنیده می‌شود. باید دید که فیلم من بعد از تو یا من پس از تو تا چه حد به کیفیت فیلم قبلی خواهد بود.

0 0
نویسنده :

پست های مشابه
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
فیلم سینمایی آینه بغل ادامه مطلب


ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب