کسب درآمد از اشتراک ویدیو


روزی نیست که به رسانه‌ها سری بزنید و خبری در مورد «ایلان ماسک» (Elon Musk) نشنوید. او همه‌جا حضور دارد. ماسک از یک سو با «اسپیس‌ایکس» (SpaceX) رویای تسخیر فضا را در سر می‌پروراند و از سوی دیگر با «تسلا موتورز» (Tesla Motors) می‌خواهد انقلابی در صنعت خودروسازی راه بیندازد. با زندگینامه ایلان ماسک همراه دیجی‌کالا مگ باشید.
زندگی ایلان ماسک در یک نگاه

ایلان ماسک در سال ۱۹۷۱ در آفریقای جنوبی به‌دنیا آمد. او در سن ۲۸ سالگی با فروش استارتاپ کوچک Zip2 به شرکت کامپک (Compaq) میلیونر شد. ایلان ماسک در سال ۱۹۹۹ شرکت X.com را راه انداخت؛ سال ۲۰۰۲ نوبت به Space X رسید؛ سال ۲۰۰۳ هم او مدیرعامل تسلا موتورز شد. سال ۲۰۱۲ ایلان ماسک اولین فضاپیمای تجاری را به ایستگاه بین‌الملی فضایی فرستاد. جاه‌طلبی‌های ایلان به این چند مورد محدود نیست. ایلان رویای شکستن مرزهای زمان و مکان را در سر دارد. در ادامه به جزییات بیشتری در مورد زندگی شخصی و حرفه‌ای او می‌پردازیم.

ایلان ماسک چگونه ایلان ماسک شد؟

ایلان ماسک متولد شهر پرتوریای آفریقای جنوبی است. او دوران کودکی و نوجوانی خود را در این کشور سپری کرد. ایلان در ۱۰ سالگی صاحب یک دستگاه کامپیوتر شد و وقتی ۱۲ سالش شد توانست اولین بازی کامپیوتری خود را بسازد. این بازی، بلستر (‌Blaster) نام داشت. جالب اینجا است که مجله‌ی PC and Office Technology‌ این بازی را با قیمت ۵۰۰ دلار از او خرید. ایلان در ۱۹ سالگی، برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرد. پس از گذراندن دو سال در دانشگاه کویینز، در سال ۱۹۹۱ این دانشگاه را رها کرد و به دانشگاه پنسیلوانیا رفت. او در آنجا در رشته‌های کسب‌وکار و فیزیک، دو مدرک لیسانس گرفت. سپس برای ادامه‌ی تحصیل در دکترای رشته‌ی فیزیک انرژی به دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا رفت. اما ایلان، تنها دو روز آنجا دوام آورد.

ایلان ماسک در کنار همسر و فرزندانش

ورود او به دانشگاه استنفورد هم‌زمان بود با اوج‌گیری شرکت‌های اینترنتی نوپا. او هم برای این‌که از قافله عقب نماند، به این موج پیوست و اولین شرکت خود را با نام Zip2 راه انداخت.

اولین گام برای ساخت یک امپراتوری

Zip2 یک راهنمای شهری آنلاین بود که محتوای لازم برای سایت‌هایی مثل «نیویورک تایمز» و «شیکاگو تریبون» را تامین می‌کرد. در سال ۱۹۹۹، شرکت کامپیوتری «کامپک» (Compaq)، شرکت Zip2 را با قیمت ۳۰۷ میلیون دلار نقد و ۳۴ میلیون دلار سهام خرید. شخص ایلان ماسک، از این معامله‌ی تاریخ‌ساز، ۲۲ میلیون دلار به جیب زد. اما این تازه اول راه ایلان جوان بود. قدم بعدی ایلان ماسک، دنیای پرداخت‌های مالی را دگرگون کرد.

دومین گام ایلان ماسک

ایلان ماسک در سال ۱۹۹۹، شرکت X.Com را تاسیس کرد. این شرکت در زمینه‌ی خدمات مالی آنلاین فعالیت می‌کرد. یک سال بعد، این شرکت با «کانفینیتی» (Confinity) ادغام و سرویس معروف «پی‌پال» (PayPal) متولد شد. در سال ۲۰۰۲ هم فروشگاه اینترنتی eBay شرکت PayPal‌ را با قیمت ۱٫۵ میلیارد دلار تصاحب کرد. در آن هنگام ۱۱ درصد سهام PayPal به ایلان ماسک تعلق داشت.

ایلان رویای تسخیر فضا را در سر دارد

سال ۲۰۰۲، ایلان ماسک سراغ علاقه‌مندی دیگرش یعنی فضا رفت و SpaceX را راه انداخت. او با جاه‌طلبی تمام می‌خواست سفرهای فضایی را وارد مرحله‌ی جدیدی کند.

او قدم به قدم پیش رفت، تا این‌که در سال ۲۰۰۸ توانست اعتماد ناسا را هم جلب کند. در این سال، ناسا قراردادی با SpaceX بست که بر اساس آن این شرکت وظیفه‌ی انتقال محموله به ایستگاه بین‌المللی فضایی را برعهده می‌گرفت.

سال ۲۰۱۲ ماسک با SpaceX تاریخ‌ساز شد. آن‌ها در این سال توانستند موشک «فالکن ۹» (Falcon 9) را همراه ۱۰۰۰ پاوند محموله به ایستگاه بین‌المللی فضایی بفرستند. SpaceX‌ اولین شرکت خصوصی بود که توانست این کار را بکند.

سال ۲۰۱۳ هم این شرکت موفقیت دیگری کسب کرد و توانست به‌وسیله‌ی فالکن ۹، ماهواره‌ای را به مدار ماهواره‌های زمین‌ثابت ارسال کند. این همان مداری است که در آن ماهواره‌های تلویزیونی قرار می‌گیرند.

در سال ۲۰۱۵ هم فالکن ۹ ماهواره‌‌ای موسوم به DSCOVR را روی مدار قرار داد. وظیفه‌ی این ماهواره، سنجش تاثیر تشعشعات خورشید روی شبکه‌‌های برق و ارتباطات روی زمین است.

به تدریج، دو موضوع تسخیر فضا و نجات آینده‌ی نسل بشر به علایق اصلی ایلان ماسک تبدیل شدند. از همین رو، مسیر زندگی حرفه‌ای او به‌ دنیای جذاب حمل‌و‌نقل هم کشیده شد

ایلان به سوخت‌های فسیلی اعتقادی ندارد

تسلا موتورز، ماجراجویی جدید ایلان ماسک بود. این شرکت در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد. ایلان ماسک یکی از بنیان‌گذاران اصلی این شرکت بود. او هم‌اکنون به‌عنوان مدیر عامل اجرایی و رییس هیات مدیره‌ی تسلا موتورز فعالیت می‌کند. تسلا موتورز روی طراحی و تولید خودروهای الکتریکی مقرون‌به‌صرفه تمرکز دارد. در سال ۲۰۰۸ این شرکت «رودستر» (Roadster) را معرفی کرد. خودرویی اسپورت که در ۳٫۷ ثانیه سرعت آن از صفر به ۹۷ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این خودروی تمام‌برقی با یک بار شارژ تا حدود ۳۹۳ کیلومتر مسافت را طی می‌کند.

ایلان ماسک در کنار خودروی تسلا مدل S

«مدل اس» (Model S) اولین خودروی سدان ‌الکتریکی تسلا بود. این خودرو هم موفقیت‌های زیادی را برای تسلا موتورز به ارمغان آورد. Model S در سال ۲۰۱۳ به‌عنوان خودروی سال مجله‌ی Motor Trend انتخاب شد. تسلا «مدل ایکس» (Model X) سومین خودروی شرکت ۱۲ ساله‌ی تسلا است. یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های مدل X، درهای عقب آن است که مثل دو بال باز می‌شوند.

ایلان می‌خواهد تاریخ را بسازد

اما به نظر می‌رسد بلندپروازی‌های ایلان ماسک حد و مرزی ندارد. او در سال ۲۰۱۳ یک طرح مفهومی انقلابی را منتشر کرد؛ طرحی که می‌تواند صنعت حمل‌و‌نقل را به‌کلی متحول کند. او از این ایده با نام «هایپرلوپ» (Hyperloop) یاد می‌کند. این اختراع می‌تواند سرعت جابه‌جایی بین نقاط جغرافیایی مختلف را به شکل محسوسی افزایش دهد.

هایپرلوپ انرژی خود را از منابع تجدیدپذیر دریافت می‌کند. در این سیستم افراد داخل کپسول‌های مخصوصی می‌نشینند و با سرعت باورنکردنی ۹۶۲ تا ۱۲۲۰ کیلومتر بر ساعت جابه‌جا می‌شوند. باوجود تمام انتقادها، ایلان ماسک سرسختانه روی این پروژه‌ی انقلابی کار می‌کند.

البته ایده‌پردازی‌های ماسک تنها به پروژه‌ی هایپر لوپ ختم نمی‌شود. فهرست شرکت‌هایی که او در حوزه‌های مختلف، خود راه انداخته یا در راه‌اندازی‌شان سهیم بوده بلند است. گویی در ذهنش آینده‌ای را ترسیم کرده و هر یک از این شرکت‌ها تکه‌ای از جورچین آن «آینده»اند.

نمی‌شود آینده‌ی جهان را زیبا تصویر کنید و به انرژی‌های پایدار و تجدیدپذیر توجه نداشته باشید. ماسک خیلی وقت پیش در سال ۲۰۰۶ به پسر خاله‌هایش، لیندن و پیتر کمک کرده بود تا شرکت سولارسیتی را در زمینه‌ی انرژی خورشیدی راه بیندازند. بعدها در آگوست ۲۰۱۶ تصمیم گرفت حضور پررنگ‌تری در این حوزه داشته باشد و از طریق شرکت تسلا، سولارسیتی را تصاحب کرد تا زنجیره‌ی تامین تسلا را کامل کند. ماسک در این باره گفته: «انرژی خورشیدی و ذخیره‌سازی انرژی در کنار هم بهتر کار می‌کنند. تسلا (بخش ذخیره) و سولارسیتی (تولید انرژی خورشیدی) با هم می‌توانند هم از نظر فناوری و هم اقتصادی بهترین عمل‌کرد را داشته باشند، تا در نهایت فرآیند تولید، ذخیره و مصرف انرژی بهبود یابد.»

ماسک به هدف توسعه‌ی ایده‌هایی مشابه هایپرلوپ، شرکت بورینگ را تاسیس کرد تا به قول خودش رفت‌وآمد شهری را از شکل دوبعدی فعلی به تودرتویی سه‌بعدی تبدیل کند. او معتقد است شلوغی آمدوشد خودروها در شهرها را می‌توان با حفر تونل‌های ویژه‌ای در شهرها به حداقل رساند. فاز آزمایشی این تونل‌ها در محوطه‌ی شرکت اسپیس‌ایکس حفر و آزمایش شد.

آینده‌ی ایلان ماسک بدون هوش مصنوعی و افزایش توانایی مغز انسان تحقق نمی‌یابد. دو شرکت «اُپن‌اِی‌آی» (OpenAI) و «نرولینک» (NeuroLink) برای همین تاسیس شدند.

ماسک اغلب در مصاحبه‌هایش از آینده‌ی هوش مصنوعی خیلی خوب تعریف نمی‌کند و مانند استیو هاوکینگ نگران از کنترل خارج شدن آن است. هدف شرکت OpenAI این است که در کنار توسعه‌ی هوش مصنوعی از خدمت‌گزاری دائمی آن به بشر مطمئن شود. شرکت نرولینک در آغاز بیماری‌ها و آسیب‌های مغزی را هدف گرفته تا درمانشان کند و در ادامه با شناخت دقیق‌تر مغز بتواند با افزودن بخش‌هایی به آن توانایی‌هایش را افزایش دهد. احتمالاً نیت ناگفته‌ی ماسک این است که به نوعی انسان با سایبورگ شدن بتواند همواره از هوش مصنوعی جلوتر باشد.
ایلان ماسک و دنیای سیاست

بعد از انتخاب شدن دونالد ترامپ به رییس جمهوری آمریکا انتقادهای زیادی به او و تیمش به خاطر دوری از شرکت‌های فناوری شد. ترامپ در نهایت عده‌ای از نام‌داران این حوزه را به عنوان مشاور خود بر گزید که نام ایلان ماسک هم در آن میان بود.

خیلی‌ها ماسک را به خاطر پذیرش همکاری با ترامپ شماتت کردند. او در پاسخ به انتقادها گفت: «هدف من سرعت بخشیدن به فرآیند گذار دنیا به انرژی‌های پایدار و چند-سیاره‌ای شدن تمدن بشری است تا اشتغال افزایش یابد و آینده برای همه بهتر شود [و در این راستا از هر وسیله‌ای استفاده می‌کنم].»

اما در نهایت با کنار گذاشتن پیمان زیست‌محیطی پاریس توسط ترامپ، که درست عکس توصیه‌ها و هدف‌های ماسک بود، ماسک همکاری با دولت ترامپ را خاتمه داد.

نسخه دوم توضیحات :

زندگی نامه ایلان ماسک، نحوه موفقیت ایلان ماسک و راه های موفقیت در زندگی در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار گرفته است. سعی شده تا در این مقاله به تمامی ابهامات و سوالات شما در زمینه موفقیت با الهام گیری از زندگی نامه ایلان ماسک به صورت ساده و خلاصه پاسخ داده شود. سوالاتی از قبیل اینکه چگونه می توان زندگی موفقی داشت؟ آیا موفقیت نیازمند داشتن پشتوانه و ثروت اولیه است؟ افراد موفق چه کارهایی را در زندگی خود انجام داده اند تا تبدیل به انسان های موفقی شده اند؟ در این مقاله پاسخ این سوالات را خواهید یافت.

زندگی نامه ایلان ماسک و مقدمه ای بر آن
زندگی نامه ایلان ماسک و معرفی ایلان ماسک
زندگی نامه ایلان ماسک و مثبت اندیشی
زندگی نامه ایلان ماسک و شرح زندگی وی
زندگی نامه ایلان ماسک و تاثیر تفکر مثبت
زندگی نامه ایلان ماسک و درس های زندگی وی
زندگی نامه ایلان ماسک و سخن پایانی
زندگی نامه ایلان ماسک و مقدمه ای بر آن

زندگی نامه ایلان ماسک مثال خوب و ملموسی از نحوه دستیابی به موفقیت در زندگی ماست. شما همواره می توانید در صورت نیاز به تغییر زندگی خود و موفق شدن در زندگی شخصی و اجتماعی، مقالات و فایل های صوتی و تصویری موجود در سایت ها و شبکه های اجتماعی موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE را به با کلیدواژه ملک پور جستجو نموده و به طور رایگان از آنها بهره ببرید تا شاهد تغییر در زندگی خود باشید.

متاسفانه مرورگر شما این ویدئو را پشتیبانی نمی کند!

کیفیت 720P
کیفیت 480P
00:00
فایل صوتی موسسه ملک پور در باب زندگی نامه ایلان ماسک

دریافت30 دقیقه27.38 MB474
پخش کننده صدا
از دکمه های بالا و پایین برای کم و زیاد کردن حجم صدا استفاده کنید.

00:00
زندگی نامه ایلان ماسک و معرفی ایلان ماسک

ای برادر تو همان اندیشه ای ما بقی تو استخوان و ریشه ای

گر گلست اندیشه تو گلشنی ور بود خاری تو هیمه گلخنی

مولوی

اگر حقیقتاً به دنبال تغییر و تحول در زندگی خود هستید، شنیدن این داستان تکان دهنده و تاثیرگذار را به شما توصیه می کنیم. این داستان، داستانی بسیار زیبا با رمز و رازهای فراوانی است که با شنیدن آن زندگی شما تحت تاثیر قرار می گیرد و جای تفکر و تامل بسیار زیادی دارد. اگر تا پایان این مقاله همراه ما باشید به راستی حال و هوایتان دگرگون خواهد شد.

این مقاله زندگی نامه شخصیتی است که برای همه شما شناخته شده می باشد. او یکی از برترین نو آوران ایالات متحده آمریکا، مهندس، مخترع، ۳۸ امین فرد قدرتمند جهان، ۱۵ امین ثروتمند در حوزه تکنولوژی و ۱۰۰ امین میلیاردر جهان در سال ۲۰۱۵ و از بنیان گذاران شرکت های زیپ ، پی پال، تسلا موتورز و اسپیس ایکس می باشد. او در سال ۱۹۷۱ در خانواده ای با وضع اقتصادی ضعیف از مادری کانادایی و انگلیسی در آفریقای جنوبی به دنیا آمد، کشوری که به تازگی از لیست تحریم های آمریکا بیرون آمده است و هم اکنون نیز اوضاع امنیتی خوبی ندارد. او کسی نیست جز ایلان ماسک معروف که شاید برای بسیاری از ایرانی ها هنوز ناشناخته باشد.
زندگی نامه ایلان ماسک و مثبت اندیشی

برخلاف نظر پروفسور هاوکینس که معتقد بود که دنیا رو به نابودی پیش می رود، ایلان ماسک معتقد بود که می توان با تغییر در مصرف انرژی جهان را پاک نگه داریم و به سمت صلح و موفقیت پیش برویم. او به دنیا آمده است که دنیا را به جای زیباتر و راحت تری برای زندگی تبدیل کند و درس های بسیار زیادی برای شما دارد و به شما آموزش می دهد که چطور می توان زندگی خود را از صفر به همه جا برسانید.

در زندگی اتفاقات بسیار زیادی ممکن است به وجود بیاید که برخلاف خواسته قلبی ما است و این امری اجتناب ناپذیر است. همیشه یادتان باشد که:

شرایط زندگی شما هرچقدر که سخت تر باشد، انگیزه شما را یرای رسیدن به موفقیت افزایش می دهد.
زندگی نامه ایلان ماسک و شرح زندگی وی

ایلان ماسک کودکی سخت و دشواری داشت. زمانی که او بسیار کوچک بود، پدر مادر او از هم جدا شدند و در همان سنین کودکی با بازی های کامپیوتری آشنا و متوجه علاقه شدید خود به برنامه نویسی شد. در همان سنین یک برنامه ریزی کوچک انجام داد که علاقه او را چند ۱۰۰ برابر کرد. ایلان در ۱۵ سالگی یک برنامه نوشت که آن را به قیمت ۵۰۰ دلار فروخت و از همان موقع حس کرد که می تواند از این کار پول زیادی را در به دست بیاورد و رشد کند. او که از بچگی علاقمند بود که به آمریکا برود، به خاطر اینکه شرایط آن برای او فراهم نشد، مجبور شد که به کانادا به قصد ادامه تحصیل و پیشرفت سفر کند.

در همان دوران ایلان تعریف می کند که در مدرسه وقتی از رویا پردازی های خود برای همکلاسی هایش تعریف می کرد و می گفت می خواهد که یک ماشینی طراحی کند و بسازد که مثل اتومبیل های فضایی باشد و بتواند پرواز کند، آنها او را مسخره می کردند و او را دست می انداختند و می گفتند تو نمی توانی به خواسته هایت برسی چون تو از خانواده ای فقیر هستی که پدر و مادرش از هم جدا شده اند.

اولین خصوصیت انسان های منفی مسخره کردن و دست انداختن دیگران است. این آدم ها بسیار خطرناکند چون می توانند رویاهای شما را بکشند و از بین ببرند.

ایلان هم زمان با تحصیل خود در کانادا، کار برنامه نویسی را تخصصی تر آموزش می دید. او از زبان خودش تعریف می کند که آن روزها از سخت ترین روزهای زندگی او بود، بعضی شب ها از شدت گشنگی به خواب می رفت. با اینکه روزهای بسیار سختی بود اما در قلب خود رویاهای بزرگی را می پروراند. همین امر باعث شد به سختی تلاش کند و درس بخواند و موفق به گرفتن بورسیه از آمریکا بشود. او مدرک کارشناسی را در رشته فیزیک به دست آورد اما سال بعد تصمیم گرفت که در مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا مدرک کارشناسی در رشته علوم اقتصادی را نیز به دست آورد که بتواند کار سود دهی را راه اندازی کند، اما بعد از اینکه پذیرش دکترا خود را دریافت کرد، انصراف داد و کمپانی زیپ را راه اندازی کرد. ماسک به زودی موفق شد در سال ۱۹۹۵ به همراه برادرش کیمیال ماسک شرکت نرم افزاری زیپ ۲ را تاسیس و بلافاصله با نیویورک تایمز و شیکاگو تریبون قراردادهایی را ببندد و سود بسیار زیادی را به دست بیاورد.
زندگی نامه ایلان ماسک و تاثیر تفکر مثبت

شما با هر فکر و احساستان به جهان هستی انرژی می دهید، و در واقع انرژی شماست که زندگی تان را می سازد. ایلان در شرایطی که به کرات با شکست روبرو شد و خیلی ها او را مسخره می کردند وحتی همسرش با وجود ۵ فرزند او را ترک کرد و همسر دومش نیز که از بازیگران معروف هالیوود بود نیزاز او جدا شد. اما او هر بار شکست می خورد، قوی و قوی تر می شد و انگیزه اش بیشتر و بیشتر می شد.

دیری نپایید که موفق شد کمپانی تسلا را راه اندازی کند و ماشینی را طراحی کرد که می تواند به صورت خودکار کار کند. اسم پروژه آخر ایلان ماسک ترا بشریت نام دارد که به معنی زیاد کردن عمر انسان می باشد و باعث گول زدن مغز انسان می شود که سلول های انسان پیر نشوند و انسان بتواند تا ۲۰۰۰ سال عمر کند. هم چنین از آخرین ایده های او می توان به فرستان انسان ها برای سفر در ماه پرداخت. ایلان از بد بودن دنیا شکایت نمی کنه! ایلان دنیا رو تغییر می ده!
زندگی نامه ایلان ماسک و درس های زندگی وی

زندگی ایلان ماسک درس های بسیار بزرگی به ما می دهد، اگر در آن تامل کنیم، رمز و رازهای بسیاری در آن نهفته است. زندگی ایلان ماسک این درس بزرگ را به ما می دهد که اگر هدفی در سر دارید و برایتان مهم است حتما آن را انجام دهید، حتی اگر نتیجه احتمالی آن شکست باشد. نگاه ایلان ماسک در دنیا شکل متفاوتی دارد. او مقاله ای نوشته است که حمل و نقل مردم با سرعتی بیشتر از صوت هایپرلوپ را امکان پذیر خواهد کرد. او یک ایده پرداز نابغه است. او برنامه هایی نیز برای برقراری حکومت در مریخ دارد! سیاره ای که احتمالا زیستگاه بعدی انسان ها خواهد بود. او مردن در مریخ را به زمین ترجیح می دهد…

به یاد داشته باشید که:

خطا همیشه یک گزینه روی میز است، اگر در کارها شکست نخورید، نمی توانید به اندازه کافی نو آور و خلاق شوید.

ایلان ماسک

نسخه سوم توضیحات در مورد زندگینامه ایلان ماسک

زندگینامه ایلان ماسک ، طرز فکر و حقایق جالب در مورد نابغه جاه‌طلب

درحالی‌که هنوز 30 سالش هم نشده بود، به یک میلیونر تبدیل شده بود. ده دوازده سال بعد شده بود 38 اْمین فرد قدرتمند دنیا. اکنون بیش از 25 میلیارد دلار دارایی خالص دارد؛ نزدیک به تولید ناخالص داخلی کشور تاجیکستان!
هر روز حضور آقای ایلان ماسک در دفترش برابر است با پرتاب یک موشک تازه، اختراع یک وسیله جدید یا نوآوری‌ای برای بهبود کیفیت زندگی ما انسان‌ها!
با فعالیت‌های بعضاً عجیب‌وغریبش به یکی از نمادهای خلاقیت، سخت‌کوشی و نوآوری تبدیل شده است و به‌تنهایی تغییرات خارق‌العاده‌ای در دنیای همه ما به وجود آورده است.

خانم‌ها؛ آقایان؛ ایلان ماسک ، مرد آهنی! با زندگینامه ایلان ماسک همراه ما باشید

ایلان ماسک کیست؟

مادرش کانادایی-بریتانیایی است. پدرش و خودش در آفریقای جنوبی به دنیا آمده، در کانادا بزرگ شده و اکنون در آمریکا زندگی می‌کنند! بنابراین پیدا کنید پرتقال فروش را!
ایلان ماسک در28 ژوئن 1971 به دنیا آمد و اکنون 48 ساله شده است. باوجوداینکه خانواده فقیری نداشت، اما او هم مثل خیلی از افراد مشکلاتی در زندگی داشت. پدر و مادرش درحالی‌که هنوز ده سالش نشده بود، جدا شدند.
از همان سنین بچگی مشخص بود که در دو حوزه می‌تواند موفق شود: هم حوزه الکترونیک و هم تجارت و فروش. در یازده سالگی اولین کامپیوتر شخصی‌اش را خرید و برنامه‌نویسی به زبان بیسیک را فرا گرفت. یک سال بعد او یک بازی کامپیوتری با نام بلاستر طراحی کرد و 500 دلار بابت فروش آن پول به دست آورد! جالب است بدانید موضوع بازی در مورد افرادی بود که میخواستند کشتی های فضایی دشمنانشان را ساقط کنند.
بعدازاینکه دبیرستانش تمام شد، خانواده را ترک کرد و به آمریکا رفت. او در آمریکا توانست بورس تحصیلی بگیرد

ایلان ماسک یک برادر به نام کیمبال و یک خواهر به اسم توسکا دارد.آقای ماسک بعد از جدا شدن مادر و پدرش منزوی تر از قبل شد و با دیگران نمی جوشید.
او در کودکی مورد آزار هم سن و سالانش قرار می گرفت و چون جثه کوچکی هم داشت، مرتب کتک می خورد!

ایلان ماسک می‌خواهد دنیا را تغییر دهد!

اکثر حوزه‌هایی که آقای ماسک در آن‌ها سرمایه‌گذاری و فعالیت می‌کند، حوزه‌هایی هستند که یا هنوز به وجود نیامده‌اند، یا دارای فناوری‌های پیچیده و تازه‌ای هستند و یا هدفشان تغییرات بنیادین در کره زمین است! حوزه‌هایی مثل اتومبیل‌های برقی، سفر به فضا، حمل‌ونقل تازه و جدید و یا فناوری‌های الکترونیکی بسیار جدید. او برای این پرسش که چه تکنولوژی هایی در آینده بیشترین تاثیر را خواهند داشت، این پاسخ را پیدا کرد:
انرژی های تجدید پذیر، سفر به فضا و دنیای در حال رشد محیط وب.
او چندین شرکت تأسیس کرده که سه تای آن‌ها از بقیه بیشتر مشهور شده است. با ما همراه باشید تا ببینیم آقای ایلان ماسک دقیقاً دارد چه‌کاری انجام می‌دهد، هدفش چیست و چطور به جایگاه والای کنونی رسیده است.

پی پال؛ نوآوری اول ایلان ماسک !

آقای ماسک در سال 1997 (همان سالی که ایران استرالیا را با گل
0 0
نویسنده :

پست های مشابه
https://2ad.ir/a59D5ydU ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب


ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب