یک روانشناس گفت: یکی از مهارت‌های زیبا در همسرداری که مصداق درک همسر و محبّت به او محسوب می‌شود این است که در میان کلمات و صحبت‌های همسرمان چیزی نگوییم و بگذاریم سخنش تمام شود.
ارتباط عاطفی زوج‌ها می‌تواند زندگی مشترک آن‌ها را بهتر کند و مشکلات را نیز با روش‌های مختلف در کنار هم حل کنند.

گاهی زوج‌ها نمی‌توانند به طور مستقیم خواسته خود را برای طرف مقابل بیان کنند و به تبادل نظر بپردازند که برای این کار روش‌های گوناگونی را مشاوران توصیه می‌کنند.     راهکار‌هایی برای همسرداری بهتر

مهارت‌های زیبا در همسرداری
آقای علی شریفی روانشان درباره مهارت های همسرداری ، گفت: یکی از مهارت‌های زیبا در همسرداری که مصداق درک همسر و محبّت به او محسوب می‌شود این است که در میان کلمات و صحبت‌های همسرمان چیزی نگوییم و بگذاریم سخنش تمام شود.

وی در توضیح این جمله تصریح کرد: با اینکار به او نشان دهید که از صحبت کردن همسرتان رنج نمی‌برید و شخص عجول و زود قضاوت کن نیستید که البته این صفت باعث محبوبیت شما نیز می‌شود.

این روانشناس در ادامه به بیان برخی از فواید این کار اشاره کرد و گفت: این نکته را حتماً به بچه‌ها متذکّر شوید که هنگام صحبت پدر یا مادر وسط صحبت نپرید و احترام بگذارید.

توجه ویژه مردان نسبت به زنان

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: از برکات بزرگ این کار این است که با تفکّر و منطق، تصمیم گیری خواهید کرد، زیرا گاهی عجله در پاسخ دادن باعث فتنه خواهد شد.

آقای شریفی با بیان نکاتی برای برخورد مرد‌ها با زن‌ها یادآور شد: آقایان بدانند که زن‌ها وقتی دلگیر هستند، اگر از علّتش پرسیدید و بگویند: هیچی؛ مهم نیست، می‌گذرد. یعنی اینکه هیچ جا نرو؛ کنارم بنشین و دوباره بپرس. دوباره پرسیدن هایت حالم را خوب می‌کند!

این روانشناس با یادآوری نکاتی در این زمینه خاطرنشان کرد: اصلِ توجّه شوهر به همسر خود، حال زن را مساعد می‌کند حتّی اگر راه حل ندهید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با ارائه راهکار‌هایی برای زوجینی که نمی‌توانند به طور مستقیم خواسته خود را برای طرف مقابل بیان کنند، نیز عنوان کرد: به زوجینی که از طریق بیان خواسته به طور مستقیم نمی‌توانند تبادل نظر و نیاز‌های عاطفی خود را اقناع کنند توصیه می‌شود از راه‌های غیر مستقیم استفاده کنند.   راهکار‌هایی برای همسرداری بهتر   ظرافت در بیان خواسته‌ها

آقای شریفی نامه نگاری و پیامک را از جمله راهکار‌های بیان خواسته‌های زوجین به صورت غیر مستقیم بیان کرد و گفت: البته بدیهی است که نامه نگاری و پیامک زمانی نتیجه می‌دهد که در آن ظرافت‌های روحی همسرمان را رعایت کنیم.

این روانشناس در ادامه سخنان خود مثالی را برای این مسأله عنوان کرد و در همین ارتباط توضیح داد: برای مثال اگر نسبت به دیر آمدن همسر به خانه انتقادی داریم و با گفت و گوی عادی به نتیجه نرسیده ایم بهتر است یک متن عاشقانه و هیجان انگیز به همسر نوشته و جملات نامه را با یادآوری خاطرات خوب شروع کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در این نامه ویژگی‌های مثبت همسرمان و اینکه این ویژگی‌ها است که ایشان را خاص و مرد یا زن شما کرده، بیان شود و بعد با ظرافت خاص و به نحوی که توپ را در زمین خودمان انداخته باشیم درخواست خود را بیان کنیم.   راهکار‌هایی برای همسرداری بهتر

بیان ویژگی‌های مثبت همسر

آقای شریفی اضافه کرد: می‌توانیم در نامه یا پیامک خود بنویسیم که همسر عزیزی که این همه ویژگی مثبت دارد می‌دانم این ویژگی مثبت هم دارد که حتما زود برگردد خانه و اگر دیر می‌آید برای رفاه حال من است من هم امروز کل ثانیه‌ها را می‌شمارم که همسرم و کوهم را یک ثانیه زودتر ببینم و چشمم به این ساحل آرامبخش روشن شود، همسرم تو اصلا نگران نباش و به کارت برس، چون می‌دانم حتما در اولین فرصت ممکن فضای دلم را با آمدنت روشن خواهی کرد.

وی در بخش پایانی سخنان خود تأکید کرد: نتیجه متن بالا خلع سلاح همسر است و حتما به مرور و پس از چند بار این کار را انجام دادن، در وی اثر خواهد گذاشت.

این روانشناس تصریح کرد: وقتی آن شب امتیاز را به دست آوردیم و همسر زودتر از گذشته به خانه بازگشت نباید انتقاد‌های بعدی شروع شود، زیرا به گفته شاعر «از محبت خار‌ها گل می‌شود».  
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/10/04 04:26:42

پست های مشابه
در گزارش زیر طرز تهیه بقچه بادمجان را به شما آموزش می‌دهیم. ادامه مطلب 4
یک مرد حین قطع کردن شاخه یک درخت، دچار حادثه‌ای دلخراش شد. ادامه مطلب 4
در گزارش زیر طرز تهیه لبو شکم پر را به شما آموزش می‌دهیم. ادامه مطلب 5
ویدئویی دلخراش از سوزاندن و مرگ یک فیل از کشور هند در فضای مجازی منتشر شد که خشم ... ادامه مطلب 5
قبل از خرید گوشی شیائومی Mi 11 برجسته‌ترین آسیب پذیری‌های آن را بشناسید. ادامه مطلب 4
یک گربه از روی دلسوزی مانع از بازیگوشی کودک خردسال شد. ادامه مطلب 6
مهم نیست که بازیگران در یک فیلم سینمایی نقش قاتل را بازی کنند یا خیر، اما گاهی آن‌ها ... ادامه مطلب 5
نمای ساختمانی که در اثر ریزش برف و سرما دچار فرسودگی شده بود با سقوط روی یک خودرو ... ادامه مطلب 3
در گزارش زیر طرز تهیه پنکیک خوشمزه را به شما آموزش می‌دهیم. ادامه مطلب 5
محمدمهدی عباسی پسر ۱۴ ساله مشهدی از یک فاجعه تلخ جلوگیری کرد. ادامه مطلب 32
ربات انبارداری طراحی و ساخته شده است که می‌تواند از قفسه‌های انبار بالا برود. ادامه مطلب 31
جویدن استخوان از تفریحات مورد علاقه‌ی سگ‌هاست و اگر این استخوان را خیلی دوست داشته باشند حتی ممکن ... ادامه مطلب 30