انتخاب های غذایی آگاهانه ، افزایش آگاهی و گوش دادن به بدن ، موجب کاهش وزن به صورت طبیعی و آسان می شود.
خوردن آگاهانه روشی است که برای افزایش آگاهی هنگام غذا استفاده می شود. این به شما کمک می کند تا انتخاب آگاهانه غذایی داشته باشید و آگاهی از گرسنگی و نشانه های سیری خود را پرورش دهید. سپس به شما کمک می کند تا در پاسخ به آن نکات ، سالم غذا بخورید. همچنین ذهن تأثیر قابل توجهی بر وزن ، خوردن و استرس در افراد چاق دارد. چند راه آسان برای کم کردن وزن1- مواد غذایی را انتخاب کنید که با کاهش وزن سازگارند . 
ماهی ، سبزیجات برگ پهن ، مرکبات ، خشکبار  ،حبوبات ، از این قبیل مواد غذایی هستند . میوه ها و سبزیجات غذاهای بسیار سالمی هستند. آنها علاوه بر داشتن آب ، مواد مغذی و فیبر زیاد ، چگالی انرژی بسیار کمی دارند. این امر موجب می شود بدون مصرف کالری زیاد ، وعده های بزرگ مصرف کنید و مطالعات بیشماری نشان داده اند افرادی که میوه و سبزیجات بیشتری مصرف می کنند وزن کمتری دارند. چند راه آسان برای کم کردن وزن2 - مصرف آب میوه های قندی و نوشابه ها را ترک کنید .
کالری مایع از نوشیدنی هایی مانند نوشابه های شیرین ، آب میوه ، شیر شکلات و نوشیدنی های انرژی زا به دست می آید. 
این نوشیدنی ها از طرق مختلف از جمله افزایش خطر چاقی برای سلامتی ، بد هستند. لازم به ذکر است که مغز شما کالری مایع را به همان روشی که کالری جامد انجام می دهد ، ثبت نمی کند.
چند راه آسان برای کم کردن وزن3 - استفاده از غلات کامل و سبوس دار .
فیبر به دلیل اینکه دیر هضم می شود کمک می کند برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید . خواص فیبر شناخته شده هستند – کنترل قند خون ، پاین آوردن سطح LDL یا همان کلسترول بد و کاهش خطر بروز سرطان روده بزرگ. البته همه غلات کامل سرشار از فیبر نیستند بیشتر تمرکز خود را بر روی جو و بلغور بگذارید.
چند راه آسان برای کم کردن وزن4 - آرام غذا بخورید 
اگر خیلی سریع غذا بخورید ، ممکن است خیلی از کالری ها را بخورید قبل از اینکه بدن شما حتی متوجه شود که سیر هستید. در مقایسه با افرادی که آهسته تر غذا می خورند ، کسانی که سریع تر غذا میخورند چاق تر می شوند. آهسته غذا خوردن می تواند کمک کند شما کالری كمتری بخورید و تولید هورمون هایی را كه با كاهش وزن در ارتباط هستند افزایش دهد.چند راه آسان برای کم کردن وزن5 -  صبحانه حاوی پروتئین کافی بخورید .
وقتی صحبت از کاهش وزن می شود ، پروتئین پادشاه مواد مغذی است.
بدن شما هنگام هضم و متابولیزه کردن پروتئینی که می خورید ، کالری می سوزاند ، بنابراین یک رژیم غذایی با پروتئین بالا می تواند سوخت و ساز بدن را تا 80-100 کالری در روز تقویت کند. 
همچنین رژیم با پروتئین بالا می تواند احساس سیری بیشتری داشته و اشتهای شما را کاهش دهد. در حقیقت ، برخی از مطالعات نشان می دهد که مردم بیش از 400 کالری کمتر در روز در رژیم غذایی با پروتئین بالا مصرف می کنند . حتی چیزی به سادگی خوردن صبحانه با پروتئین بالا (مانند تخم مرغ) می تواند تأثیر زیادی داشته باشد.
چند راه آسان برای کم کردن وزن6 - قبل از هر وعده غذایی آب بنوشید .
 این اقدام ساده میزان کالری مصرفی را در هنگام غذا خوردن کاهش می دهد .  در واقع این ادعا وجود دارد که نوشیدن آب می تواند به کاهش وزن کمک کند.
نوشیدن 0.5 لیتر (17 اونس) آب ، کالری هایی را که می سوزانید 24 تا 30 درصد پس از یک ساعت افزایش می دهد . نوشیدن آب قبل از غذا نیز ممکن است منجر به کاهش کالری ، به ویژه برای افراد میانسال و سالخورده شود.
آب به ویژه برای جایگزینی نوشیدنی هایی که کالری و قند زیادی دارند جایگزین کاهش وزن می شود.
چند راه آسان برای کم کردن وزن7 - از مواد غذایی حاوی فیبر محلول استفاده کنید .
غذاهایی که حاوی فیبر محلول در آب هستند می توانند کمک کننده باشند ، زیرا این نوع فیبر می تواند به افزایش احساس سیری کمک کند. فیبر ممکن است خالی شدن معده را به تأخیر اندازد  و موجب آزاد شدن هورمونهای سیری شود.
در نهایت ، این مسئله موجب می شود بدون اینکه به آن فکر کنیم ، به طور طبیعی کمتر غذا بخوریم. فقط حتماً برای جلوگیری از ناراحتی در شکم مانند نفخ ، گرفتگی و اسهال ، میزان فیبر خود را به تدریج افزایش دهید .
چند راه آسان برای کم کردن وزن8 - قهوه و چای بنوشید .
 نوشیدین های حاوی کافئین متابولیسم بدن را بالا می برند . قهوه یک نوشیدنی سالم است که با آنتی اکسیدان ها و سایر ترکیبات مفید بارگیری می شود . نوشیدن قهوه با افزایش سطح انرژی و میزان کالری که می سوزانید ، می تواند از کاهش وزن حمایت کند.
 قهوه ممکن است متابولیسم شما را 3 تا 11٪ تقویت کند و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را 23 تا 50٪ کاهش دهد. علاوه بر این ، قهوه سیاه از نظر لاغری بسیار مفید است.
چای سبز هم نوشیدنی طبیعی است که حاوی آنتی اکسیدان است. نوشیدن چای سبز با فواید بسیاری از جمله افزایش چربی سوزی و کاهش وزن همراه است. چای سبز چربی سوزی را تا 17٪ افزایش می دهد ، خصوصاً چربی مضر شکم .
چای سبز ماتا نوعی چای سبز پودر است که حتی از چای سبز معمولی نیز می تواند مزایای سلامتی بسیار قدرتمندتری داشته باشد.
چند راه آسان برای کم کردن وزن9 - خوب بخوابید .
­خواب کافی برای کاهش وزن و همچنین برای جلوگیری از افزایش وزن در آینده بسیار باورنکردنی است. مطالعات نشان داده است كه افراد محروم از خواب در مقایسه با افرادی كه خواب كافی دارند ، 55 درصد بیشتر چاق هستند. این تعداد برای کودکان حتی بیشتر است.
 این امر تا حدی به این دلیل است که کمبود خواب نوسانات روزانه هورمونهای اشتها را مختل می کند و منجر به تنظیم ضعیف اشتها می شود .
چند راه آسان برای کم کردن وزن10 - روزه داری متناوب داشته باشید .
 روزه داری متناوب یک الگوی خوردن است که بین دوره های روزه گرفتن و خوردن می چرخد. چند روش مختلف برای انجام روزه داری متناوب وجود دارد ، از جمله روش خوردن - توقف - خوردن  .  به طور کلی ، این روش ها موجب می شود در کل کالری کمتری بخورید ، بدون آنکه در دوره های غذا خوردن آگاهی کافی از کالری داشته باشید. این روش موجب کاهش وزن می شود و بسیاری مزایای سلامتی دیگر هم دارد. چند راه آسان برای کم کردن وزن
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/10/04 04:34:16

پست های مشابه
محمدمهدی عباسی پسر ۱۴ ساله مشهدی از یک فاجعه تلخ جلوگیری کرد. ادامه مطلب 11
ربات انبارداری طراحی و ساخته شده است که می‌تواند از قفسه‌های انبار بالا برود. ادامه مطلب 10
جویدن استخوان از تفریحات مورد علاقه‌ی سگ‌هاست و اگر این استخوان را خیلی دوست داشته باشند حتی ممکن ... ادامه مطلب 9
مردی که از دیوار محل نگهداری شیرها در باغ وحش بالا رفته بود توسط یک شیر نر زخمی ... ادامه مطلب 9
در صورتی که عفونت دندان بدون درمان به حال خود رها شود، می‌تواند منجر به عفونت‌های جدی و ... ادامه مطلب 12
علاقه مندی به قند و شکر می‌تواند حالت اعتیاد پیدا کند که نتیجه‌ای جز ابتلا به بیماری دیابت ... ادامه مطلب 11
در گزارش زیر طرز تهیه املت دنور را به شما آموزش می‌دهیم. ادامه مطلب 13
در گزارش زیر طرز تهیه کوبیده ماش و قمری را به شما آموزش می‌دهیم. ادامه مطلب 12
افراد مشهور در سراسر جهان قبل از شهرت شغل‌های دیگری داشتند که گاهی تصور کردن آن‌ها در این ... ادامه مطلب 11
در گزارش زیر با چگونگی پیدایش نخستین رستوران بیرون‌بر در تاریخ ایران آشنا شوید. ادامه مطلب 11
در گزارش زیر طرز تهیه سوپ تمبر هندی را به شما آموزش می‌دهیم. ادامه مطلب 7
در گزارش زیر طرز تهیه مربای ترب سفید را به شما آموزش می‌دهیم. ادامه مطلب 3