خرید عطر و ادکلن اورجینال

خرید ارز دیجیتال
با سرعت گرفتن شیوع ویروس کرونا در ده ماه گذشته، طرح محدودیت‌های کرونایی بکار گرفته شد تا با پیشگیری مقابل همه گیری این بیماری گرفته شود.
با اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی در همدان،  آمار مبتلایان و فوتی‌ها کاهش یافته است.

مراقبت‌های اولیه در برابر ‏ویروس ‏‎ ‎جدید کرونا:‏
اغلب مبتلایان دچار بیماری خفیفی شده و بهبود پیدا می‌کنند اما کرونا می‌تواند برای بقیه شدید باشد. مراقب سلامت خود باشید و با رعایت این نکات از دیگران نیز محافظت کنید:

مرتب دست‌های خود را بشویید
مرتب دست‌های خودتان را به صورت کامل با آب و صابون بشویید یا با محلول‌های ضدعفونی کننده حاوی الکل تمیز کنید.

شستشوی دست‌ها با آب و صابون و استفاده از محلول‌های ضدعفونی کننده حاوی الکل، ویروس‌های روی دست‌ها را از بین می‌برند.

فاصله (ایمن) را در اجتماعات حفظ کنید
از کسی که سرفه و عطسه می‌کند، دست کم یک متر فاصله بگیرید.

زمانی که فردی سرفه و عطسه می‌کند قطرک‌های ریزی از دهان و بینی او به اطراف پاشیده میشود که ممکن است حاوی ویروس باشند. اگر فاصله شما با آن فرد خیلی نزدیک باشد، ممکن است شما این قطرک‌های حاوی ویروس کووید-۱۹ را استنشاق کنید.

به چشم ها، بینی و دهان خود دست نزنید
دست‌ها در تماس با سطوح مختلف ممکن است به ویروس هاآلوده شده باشند. دست‌های آلوده می‌توانند ویروس را به چشم‌ها، بینی و دهان شما منتقل کنند. از این راه‌ها ویروس می‌تواند وارد بدن شما شده و شما را بیمار کند.

بهداشت تنفسی را رعایت کنید
شما و اطرافیانتان حتما بهداشت تنفسی را رعایت کنید. بهداشت تنفسی به معنای پوشاندن دهان و بینی با آرنج خم شده یا دستمال کاغذی در هنگام عطسه و سرفه است. بعد از سرفه و عطسه بلافاصله دستمال کاغذی خود را دور بیاندازید.

چرا باید رعایت کنیم؟ قطرک‌های خارج شده از بینی و دهان ویروس‌ها را پخش میکنند. با رعایت بهداشت تنفسی می‌توانید از خود و اطرافیانتان در برابر ویروس هایی، چون سرماخوردگی، آنفلوآنزا و کوید-۱۹ محافظت کنید.

اگر تب دارید، سرفه می‌کنید یا به سختی نفس می‌کشید هرچه زودتر به دنبال مراقبت‌های پزشکی باشید
اگر احساس بیماری می‌کنید در خانه بمانید. اگر تب دارید و سرفه می‌کنید و به سختی نفس می‌کشید، زودتر تماس گرفته و پیگیر مراقبت‌های پزشکی باشید؛ و به توصیه‌های مسئولین بهداشت و سلامت در محل زندگی خود، عمل کنید.

مسئولین بهداشت و سلامت کشور و محل زندگی شما در جریان تازه‌ترین اطلاعات در مورد وضعیت منطقه شما هستند. اگر قبل از مراجعه به مراکز بهداشتی با آن‌ها تماس بگیرید، این امکان را به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی می‌دهید تا شما را به مراکز درمانی مناسب ارجاع دهند. این کار علاوه بر حفاظت از شما به جلوگیری از انتشار ویروس و سایر عفونت‌ها نیز کمک می‌کند.

از اوضاع مطلع باشید و توصیه‌های ارائه دهندگان خدمات بهداشتی را رعایت کنید
از آخرین تحولات مربوط به کوید-۱۹ مطلع باشید. به توصیه‌های ارائه دهندگان خدمات بهداشتی، مسئولین بهداشت عمومی کشور و محل زندگیتان، یا کارفرمایتان برای مراقبت از خود و دیگران در برابر کووید-۱۹ عمل کنید.

مسئولین کشوری و محلی در جریان آخرین اطلاعات از وضعیت انتشار ویروس در منطقه زندگی شما قرار دارند. آن‌ها بهترین مرجعی هستند که میتوانند توصیه‌های لازم را به مردم منطقه شما در مورد حفاظت از خودشان ارایه کنند.

اقدامات مراقبتی برای افرادی انجام میشود که ساکن مناطقی هستند که کووید-۱۹ در آنجا در حال انتشار است یا به تازگی (در ۱۴ روز گذشته) به این مناطق سفر کرده اند

اگر حس می‌کنید بیمار هستید حتی با داشتن علایم خفیفی، چون سردردو آبریزش بینی، تا زمان بهبود در خانه بمانید.
چراکه پرهیز از ارتباط با دیگران و عدم مراجعه به مراکز درمانی می‌تواند موجب عملکرد بهتر این مراکز و کمک به محافظت از شما و دیگران در برایر کووید-۱۹ و سایر ویروس‌ها باشد.

اگر تب، سرفه و مشکل تنفسی دارید، سریعاً به دنبال دریافت توصیه‌های پزشکی باشید، زیرا ممکن است (علایمتان) به دلیل عفونت تنفسی یا بیماری جدی دیگری باشد. هرچه زودتر تماس بگیرید و اگر به تازگی سفر کرده اید یا در تماس با دیگر مسافران بوده اید این مطلب را به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی اطلاع دهید. اگر پیش از مراجعه به مراکز درمانی با آن‌ها تماس بگیرید، به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی کمک می‌کنید تا شما را به مرکز بهداشتی مناسب ارجاع دهند. این کار مانع از گسترش احتمالی کوید-۱۹ و دیگر ویروس‌ها نیز می‌شود.  
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/10/14 09:41:19

پست های مشابه
افزایش قدرت حافظه با تب سنتی ادامه مطلب 12
مسؤول اجرایی همایش هفته سلامت مردان، علل بروز ناباروری در مردان را تشریح کرد. ادامه مطلب 91
برخی از اصطلاحات اشتباه پزشکی آنقدر مصطلح شده است که حتی وقتی برخی از این عبارت را در ... ادامه مطلب 66
استعداد ژنتیکی ابتلا به بیماری‌ها را می‌توان به یک اسلحه تشبیه کرد که عوامل سبک زندگی مانند ماشه ... ادامه مطلب 43
شکل دارویی ناندرلون : آمپول ۲۵ میلی گرم در ۱ میلی لیتر ( فقط به صورت تزریق عمیق ... ادامه مطلب 52
در این روز‌های کرونایی، بروز سرفه به عنوان یکی از علایم اصلی کرونا توجه ما را به خودش ... ادامه مطلب 59
افراد با کشف زودرس سرطان در مراحل ابتدایی می‌توانند آن را به موقع درمان کنند. ادامه مطلب 49
تحقیقات اولیه پزشکان نشان می‌دهد که برخی از دارو‌های افسردگی احتمالا می‌توانند از ابتلای شدید به کرونا جلوگیری ... ادامه مطلب 37
اختلال در فعالیت غده هیپوفیز می‌تواند باعث ایجاد مشکلات متعدد برای بدن مانند بیماری آکرومگالی شود. ادامه مطلب 52
اغلب مردم موضوعاتی، چون سرماخوردگی، آنفلوآنزا، زمین خوردن و سرمازدگی را به عنوان مهمترین خطرات سلامتی در فصل ... ادامه مطلب 53
اختلالات هورمونی، افسردگی و مصرف برخی دارو‌ها می‌تواند زمینه درد ماهیچه‌ای را فراهم کند. ادامه مطلب 52
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران، گروه خونی AB منفی را کمیاب‌ترین گروه خونی در کشور دانست. ادامه مطلب 52