اگر لوازم خواب خود، از روبالشی تا ملحفه، روتشکی و ... را نشوییم چربی ها، سلول‌های مرده و آلودگی‌ها می‌تواند بر روی آن‌ها باقی بمانند و به مرور انباشته شوند.
ما بیشتر عمر خود (نزدیک به یک سوم آن) را در خواب سپری می کنیم. و از آنجایی که ما در رختخواب می خوابیم چربی ها، سلول های مرده و آلودگی ها می تواند بر روی لوازم خواب ما باقی بمانند و به مرور انباشته شوند. در ادامه می خواهیم ببینیم اگر لوازم خواب خود، از روبالشی تا ملحفه، روتشکی و غیره را نشوییم چه اتقاقی رخ می دهد. ۱- جوش و تحریک پوست اگر جوش زده اید احتمالاً روبالشی تان کثیف است. استفاده‌ی هر روزه از رختخواب خود می‌تواند باعث انباشت پوست مرده، چربی و باکتری‌ها و درنتیجه مسدود شدن منافذ پوست و زدن جوش شود. علاوه بر این ممکن است پوست تان قرمز شود که علت آن باکتری‌های همراه مایت‌های دمودکس است، حشرات میکروسکوپی که لابه‌لای لوازم خواب ما زندگی می‌کنند. اگر احساس می‌کنید پوست تان سرحال نیست سعی کنید هر ۲ تا ۳ روز یک بار روبالشی خود را عوض کنید. ۲- حساسیت‌های ناشی از مایت‌های گرد و غبار شب‌ها عطسه می‌کنید و چشم هایتان به خارش می‌افتد؟ شاید از آلرژی رنج می‌برید. برای آلرژی علل مختلفی وجود دارد، از گرده‌ی گیاهان و گرد و غبار گرفته تا مایت‌های گرد و غباری که در رختخواب شما زندگی می‌کنند. این مایت‌های گرد و غبار گرچه میکروسکوپی هستند، اما ممکن است باعث مشکلات جدی مثل آلرژی و آسم شوند. برای دوری از آن‌ها لوازم خواب خود را حتماً با آب داغ بشویید. برای جلوگیری از حساسیت ناشی از مایت‌های گرد و غبار حتی می‌توانید لوازم خواب خود را از جنسی انتخاب کنید که هوا را از خود عبور دهد و مناسب کسانی باشد که دچار آلرژی هستند.   ۳- مضرات خوابیدن با حیوان خانگی خود خوابیدن با حیوان خانگی خود شاید بامزه و خوشایند باشد، اما با خطراتی همراه است که باید از آن‌ها آگاه باشید. از آنجایی که بر روی بدن بعضی حیوانات خانگی کک وجود دارد، اول باید آن‌ها را از بین ببرید، چون می‌توانند شما را دچار بیماری لایم کنند. موی بدن حیوانات خانگی هم مایت‌های گرد و غباری که در رختخواب شما زندگی می‌کنند را به خود جذب می‌کند. اگر تصمیم دارید با دوست پشمالوی خود بخوابید حتماً به طور مرتب لوازم خواب خود را بشویید و همیشه سلامت و بهداشت حیوان خانگی تان را حفظ کنید. ۴- خارش سر گرما و رطوبت روبالشی‌ها می‌تواند محل بسیار مناسبی برای زندگی نوعی قارچ به نام درماتوفیت فراهم کند. این قارچ باعث ریزش تکه‌ای مو‌های سر و خارش می‌شود که به این مشکل کرم حلقوی پوست سر گفته می‌شود. گرچه این مشکل درمان سختی ندارد، اما بهتر است از آن پیشگیری کنید. برای کاهش احتمال بروز این مشکل، حتماً بالش و روبالشی خود را بشویید. ۵- عفونت مجدد چشم‌ها اگر به مشکل قرمز شدن چشم‌ها دچار شده اید، یکی از مظنونین می‌تواند لوازم خواب تان باشد. علت این مسأله باکتری‌های موجود در لوازم خواب به ویژه روبالشی‌ها است. اگر شما و هر کس دیگری که با او در یک تخت می‌خوابید به تازگی دچار مشکل قرمز شدن چشم‌ها شده باشید، باید لوازم خواب خود را با آب داغ بشویید تا احتمال عفونت مجدد کاهش یابد.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/10 19:29:15

پست های مشابه
انتخاب نام از جمله موضوعاتی است که برای اکثر خانواده‌های ایرانی اهمیت دارد و آن‌ها دوست دارند تا ... ادامه مطلب 23
چند راهکار مؤثر خوب شدن حال و غلبه بر اضطراب و افسردگی را بدانید. ادامه مطلب 22
هنگام صاعقه، چه کار‌هایی باید انجام داد؟ ادامه مطلب 20
در این مطلب شما را با ۲۰ نوع فست فود که با سوسیس و کالباس سالم آماده می‌شود ... ادامه مطلب 23
راهکار‌های بسیاری برای «کتاب خواندن برای آموختن» پیشنهاد شده است. روش‌های SQ۳r، SRR، PQ۴R از جمله‌ی این روش‌هاست ادامه مطلب 18
پهن کردن سفره هفت سین در ایام عید نوروز یکی از آیین‌های باستانی ما ایرانیان و جزو عناصر ... ادامه مطلب 23
پرورش قارچ در منزل یکی از بهترین کار‌ها برای کسب تجربه و بدست آوردن درآمد ایده آل است، ... ادامه مطلب 23
بهترین زمان کاشت نهال برای مناطق سردسیر زمانی است که هوای سرد زمستانی در حال فروکش کردن باشد ... ادامه مطلب 24
تمیز کردن دیوار‌ها به خاطر مساحت زیاد و ارتفاع بلندشان همواره کار سختی است، اما به هر حال ... ادامه مطلب 14
اگر به خاطر شغل و حرفه تان مجبورید ساعات زیادی از روز را پشت میز کار بگذرانید، توصیه ... ادامه مطلب 42
امیرالمومنین (ع) تنها فردی است که در خانه خدا متولد شدو دارای فضائل بیشماری است که در این ... ادامه مطلب 36
سردار شهید حمید باکری یکی از جوانان و شهدای شاخص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برادر سردار شهید ... ادامه مطلب 41