مدیران سازمان تامین اجتماعی اعلام کردند که از ابتدای اسفند دفترچه درمانی جدید برای بیمه شدگان صادر نمی‌شود.
 به نقل از روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیر کل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی در برنامه تهران ۲۰ گفت: سال گذشته ۶۰ میلیون بار مراجعه به شعب و کارگزاری‌های این سازمان تنها برای امور دفترچه انجام شده است که این رقم، وسعت مراجعه به واحد‌های اجرایی این سازمان را نشان می‌دهد.
دکتر شهرام غفاری افزود: سازمان تامین اجتماعی تصمیم گرفت نسخه الکترونیک را اجرا کند و در حال حاضر برای مراجعه به تمامی مراکز درمانی ملکی این سازمان، نیاز به دفترچه درمانی نیست و فقط با ارائه کدملی به بیمه شده خدمات درمانی ارائه می‌شود.
دکتر غفاری با بیان اینکه از ابتدای اسفند دفترچه درمانی تامین اجتماعی در شعب و کارگزاری‌های این سازمان صادر نمی‌شود، گفت: از ابتدای اسفند بیمه شدگان با کدملی احراز هویت می‌شوند و خدمات را دریافت می‌کنند. بعد از این تاریخ، در صورتی که دفترچه بیمه شده دارای برگ‌های استفاده نشده بود، پزشک از آن‌ها برای ویزیت استفاده می‌کند و درصورتی که دفترچه فاقد برگه بود پزشک می‌تواند در سربرگ خود با قید کدملی، بیمه شده را پذیرش کند.
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: با حذف دفترچه، فرآیند درمان هیچ تغییری نمی‌کند. فقط دفترچه کنار گذاشته می‌شود و برای پزشکانی که از نسخه الکترونیک استفاده نمی‌کنند سربرگ آن‌ها جایگزین دفترچه می‌شود. البته به تمامی پزشکان توصیه می‌کنیم به طرح نسخه الکترونیک بپیوندند.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی نیز در این گفت‌وگوی تلویزیونی گفت: این سازمان دارای ۵۴۹ شعبه و ۳۲۰ کارگزاری است و سالانه ۹۶ میلیون بار مراجعه به این واحد‌ها انجام می‌شود.
علی‌اکبر ربیع‌زاده افزود: با این حجم مراجعه، سازمان تامین اجتماعی سرویس‌های پرمراجعه را به صورت غیرحضوری ارائه می‌کند و از ابتدای آبان امسال ۲۱ خدمت غیرحضوری را رونمایی کرده است.
وی با اشاره به طرح ۳۰۷۰ گفت: در این طرح ۳۰ خدمت سازمان تامین اجتماعی غیرحضوری می‌شود تا ۷۰ میلیون بار مراجعه کاهش یابد. بیمه بیکاری، هزینه ازدواج، هزینه ترحیم، غرامت دستمزد، درخواست کفالت و بازرسی از جمله خدماتی است که به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود و نیازی به مراجعه به شعب نیست.
ربیع‌زاده گفت: تمامی بیمه شدگان و مستمری بگیران و کارفرمایان گرامی می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه غیرحضوری این سازمان از خدمات بدون مراجعه فیزیکی و به شیوه غیرحضوری استفاده کنند.
ربیع‌زاده به حذف اعتبار دفاتر درمانی سازمان تامین اجتماعی از ابتدای خرداد امسال نیز اشاره کرد و اظهار کرد: در خرداد ۳ میلیون مورد استعلام استحقاق درمان غیرحضوری ثبت شده است؛ در حالی که در ماه‌های اخیر این رقم به ۵ میلیون رسیده است.
وی با بیان اینکه با الکترونیک ساختن خدمات، فعالیت کارگزاری‌های سازمان تامین اجتماعی کاهش نمی‌یابد، تصریح کرد: خدمات جدیدی از سوی آن‌ها ارائه خواهد شد.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/13 13:31:43

پست های مشابه
سه کشور اروپایی عضو برجام (انگلیس، آلمان و فرانسه) با اشاره به تفاهم ایران و آژانس بین‌المللی انرژی ... ادامه مطلب 0
مرکز پژوهش‌‌های مجلس با بیان اینکه سقف معافیت مالیاتی حقوق برای سال ۹۸ با هزینه‌های خانوار هم‌خوانی ندارد، ... ادامه مطلب 13
رییس مجلس مالیات سالیانه بر خودروها وخانه‌های لوکس را تصمیم مهم مجلس یازدهم در بودجه ١۴٠٠ دانست. ادامه مطلب 14
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه سالانه ۳۰۰ میلیون مسافر از ۱۳۰ ایستگاه مترو تهران تردد ... ادامه مطلب 12
تلویزیون سریال‌های جدید خودش را آغاز می‌کند؛ شبکه یک با فصل دوم ″جلال″، شبکه دو با سریال کره‌ای ... ادامه مطلب 73
استاندار تهران گفت: سالانه ۲۰۰ هزار نفر به جمعیت این استان افزوده می‌شود و این امر به افزایش ... ادامه مطلب 76
عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: بدلیل نقش سازندگان فاقد صلاحیت ساختمان در ساخت ... ادامه مطلب 77
رئیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره بار گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قیمت سه محصول موز، خیار ... ادامه مطلب 70
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با رد خبر واردات خودرو‌های خارجی دست دوم گفت: این ... ادامه مطلب 72
مدیرعامل مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران: کشور‌های کانادا و سوئد سفارش برنج ایرانی دادند. ادامه مطلب 73
مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس از عرضه سهام پتروشیمی اروند بعنوان بزرگترین تولید کننده پی وی سی جهان ... ادامه مطلب 82
سفیر ایران در روسیه گفت: دومین محوله واکسن روسی موسوم به «اسپوتنیک وی» امروز با یک پرواز اختصاصی ... ادامه مطلب 56