خرید عطر و ادکلن اورجینال

خرید ارز دیجیتال
با جایگزین کردن مُسکن‌های طبیعی با دارو‌های شیمیایی میتوان ضمن تسکین درد از عوارض این دارو‌ها در امان ماند.
یک پژوهشگر گیاهان دارویی می گوید : اگر دندان درد، کمر درد یا هر نوع درد دیگری دارید، احتمالا اولین فکری که به ذهن‌تان می‌رسد خوردن داروی مسکن است. بسیاری از افراد به دارو‌ها اعتماد می‌کنند، اما دارو‌ها عوارض جانبی، تداخلات دارویی یا اعتیاد را به همراه دارند.
مُسکن‌های طبیعی جایگزین دارو‌های شیمیایی
محسن پویان ادامه داد : شاید بهتر باشد به جای قرص‌های شیمیایی از ۷ مسکن طبیعی یعنی زردچوبه ، میخک ، گرما و یخ ، رازیانه ، گشنیز و ریحان ، زنجبیل و هل سبز  استفاده شود . 
وی گفت : زردچوبه حاوی ترکیب موثری به نام کورکومین است، نوعی آنتی‌اکسیدان که به محافظت از بدن در برابر رادیکال‌های آزاد که به سلول‌ها و بافت‌های بدن آسیب می‌رسانند، محافظت می‌کند. زردچوبه همچنین می‌تواند برای درمان سوء هاضمه، زخم، ناراحتی معده، پسوریازیس، سرطان و بسیاری از اختلالات استفاده شود، برخی افراد مبتلا به آرتروز نیز به زردچوبه به عنوان مسکن طبیعی درد روی می‌آورند، زیرا به تسکین التهاب کمک می‌کند.

پویان افزود : میخک را به عنوان مسکن طبیعی می‌توان به صورت کپسول یا پودر پیدا کرد. روغن میخک را نیز مانند سایر مکمل‌های گیاهی، می‌توانید برای درمان طیف وسیعی از بیماری‌ها استفاده کنید. میخک می‌تواند به کاهش حالت تهوع و درمان سرماخوردگی کمک کند. این مسکن طبیعی همچنین می‌تواند به تسکین سردرد، التهاب آرتروز و دندان درد کمک کند. از میخک همچنین می‌توان به عنوان بخشی از یک مسکن طبیعی موضعی استفاده کرد.
ماده فعال موجود در میخک اوژنول است، نوعی مسکن طبیعی که در برخی از داروهی بدون نسخه نیز وجود دارد. مالیدن مقدار کمی روغن میخک روی لثه‌ها ممکن است درد دندان را به طور موقت تسکین دهد تا زمانی که بتوانید به دندانپزشک مراجعه کنید، اما روغن میخک رقیق نشده ممکن است به لثه آسیب برساند، بنابراین قبل از امتحان کردن آن، با دندانپزشک‌تان مشورت کنید.
افرادی که دارای اختلالات خونریزی هستند یا از دارو‌های رقیق‌کننده خون استفاده می‌کنند، باید هنگام مصرف محصولات میخک مراقب باشند. روغن میخک می‌تواند خطر خونریزی غیرطبیعی را افزایش دهد.

متداول‌ترین درمان‌های خانگی درد، استفاده از گرما و یخ به طور مستقیم در محل درد است. استفاده از کیسه یخ برای کاهش تورم و التهاب اندکی پس از کشیدگی عضله، تاندون یا رباط، می‌تواند باعث تسکین شود. جالب اینجاست که با از بین رفتن التهاب، گرما ممکن است به کاهش سفتی ناشی از رگ به رگ شدن و کشیدگی کمک کند.
استفاده مختصر از کیسه یخ که روی سر نیز می‌تواند سردرد را برطرف کند. اگر درد آرتروز دارید، اعمال گرما روی مفصل به عنوان یک مسکن طبیعی دچار مشکل بیشتر از یخ کمک‌کننده است.
مُسکن‌های طبیعی جایگزین دارو‌های شیمیایی
رازیانه فعالیت‌های ضد باکتری و ضد ویروسی از خود نشان می‌دهد. این ماده به عنوان یک داروی مسکن طبیعی عمل می‌کند که برای جلوگیری از تشکیل گاز در معده شناخته شده است. این ماده به تقویت عملکرد‌های گوارشی نیز کمک می‌کند. استفاده از روغن رازیانه برای تسکین درد‌های قاعدگی هم گزارش شده است.

گشنیز به عنوان یک مسکن طبیعی، بهبود دهنده گوارش، ماده سم‌زدا، ضد درد روماتیسم و ضد اسپاسم عضلات شناخته شده‌است. می‌توان از آن برای درمان زخم و تسکین درد روماتیسم به صورت خارجی استفاده کرد. ریحان هم در تسکین درد مفاصل و درد‌های مربوط به آرتروز اثرگذار است.

زنجبیل یک ماده محبوب ضد تهوع و نوعی مسکن طبیعی است. این ریشه خوراکی با عفونت باکتریایی، قارچی و ویروسی مبارزه می‌کند. روغن زنجبیل خواصی ضد التهابی دارد و برای آرتروز و سردرد نوعی مسکن طبیعی است. می‌توان آن را به صورت خارجی در مناطق آسیب‌دیده استفاده کرد.
هل سبز نیز به افزایش اثربخشی دارو‌های از بین‌برنده نفخ شکم کمک می‌کند. جویدن هل به عنوان یک مسکن طبیعی به تنظیم عملکرد‌های گوارشی کمک می‌کند.
1 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/13 14:25:14

پست های مشابه
مسؤول اجرایی همایش هفته سلامت مردان، علل بروز ناباروری در مردان را تشریح کرد. ادامه مطلب 91
برخی از اصطلاحات اشتباه پزشکی آنقدر مصطلح شده است که حتی وقتی برخی از این عبارت را در ... ادامه مطلب 66
استعداد ژنتیکی ابتلا به بیماری‌ها را می‌توان به یک اسلحه تشبیه کرد که عوامل سبک زندگی مانند ماشه ... ادامه مطلب 43
شکل دارویی ناندرلون : آمپول ۲۵ میلی گرم در ۱ میلی لیتر ( فقط به صورت تزریق عمیق ... ادامه مطلب 52
در این روز‌های کرونایی، بروز سرفه به عنوان یکی از علایم اصلی کرونا توجه ما را به خودش ... ادامه مطلب 59
افراد با کشف زودرس سرطان در مراحل ابتدایی می‌توانند آن را به موقع درمان کنند. ادامه مطلب 49
تحقیقات اولیه پزشکان نشان می‌دهد که برخی از دارو‌های افسردگی احتمالا می‌توانند از ابتلای شدید به کرونا جلوگیری ... ادامه مطلب 37
اختلال در فعالیت غده هیپوفیز می‌تواند باعث ایجاد مشکلات متعدد برای بدن مانند بیماری آکرومگالی شود. ادامه مطلب 52
اغلب مردم موضوعاتی، چون سرماخوردگی، آنفلوآنزا، زمین خوردن و سرمازدگی را به عنوان مهمترین خطرات سلامتی در فصل ... ادامه مطلب 53
اختلالات هورمونی، افسردگی و مصرف برخی دارو‌ها می‌تواند زمینه درد ماهیچه‌ای را فراهم کند. ادامه مطلب 51
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران، گروه خونی AB منفی را کمیاب‌ترین گروه خونی در کشور دانست. ادامه مطلب 52
به همت متخصصان ایرانی آرتروز زانو به روش نوین با مسدود کردن عروق درمان می‌شود. ادامه مطلب 49