بر خلاف باور عمومی، ماساژ پا فواید بی شماری داردو به نفع سلامت عمومی بدن است.
؛پاها، قلب دوم بدن است. اما چقدر به سلامت شان اهمیت می‌دهیم؟
کف پا دارای حدود زیادی پایانه عصبی است، که ادامه آن‌ها در سراسر بدن پخش شده‌اند؛ بنابراین ماساژ نه تنها باعث تسکین پا‌های شما خواهد شد، بلکه باعث تسکین سایر قسمت‌های بدن هم می‌شود.
بسیاری از ما هر روز از پا‌های مان کار می‌کشیم و به آن‌ها فشار وارد می‌کنیم، بدون این که به فکر یک ماساژ خوب برای آن‌ها باشیم. آن چنان درگیر کار‌ها و مسئولیت‌هایی که داریم می‌شویم که فراموش می‌کنیم پا‌های مان چه اهمیتی در بهره وری کاری و انعطاف بدنی مان دارند.
انگشت بزرگ با ریه‌ها و مغز در ارتباط است، در حالی که انگشت کوچک می‌تواند درد گوش را کاهش دهد. ماساژ سایر انگشتان نیز می‌تواند، باعث کاهش درد دندان شود.
علم توضیح می‌دهد که چرا ماساژ پا برای پا‌های مان خوب و به نفع سلامت عمومی مان نیزاست. هر شب، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از خواب پاهایتان را ماساژ دهید.
اینکار می‌تواند به شما یک خواب آرام و عمیق هدیه دهد که در کاهش استرس و بالا رفتن کارایی و عملکرد مغز و بدن شما بسیار مؤثر است. چراباید کف پاهایتان را ماساژ دهید؟ فوایددرمانی ماساژ پا- ماساژ از آسیب پا‌ها پیشگیری می‌کند:
شاید این مسئله را تجربه کرده باشید که در حال راه رفتن عادی هستید، ناگهان مچ پای تان رگ به رگ شده یا گرفتگی دردناکی احساس می‌کنید. اگر هر شب پا‌های تان را کمی ماساژ دهید، می‌توانید به تقویت عضلات کف و مچ پا کمک کرده و خطر وقوع این نوع آسیب‌های ناگهانی را کاهش دهید. برای این که بیشترین بهره را از این ماساژ ببرید، کف پا را به آرامی دور مچ بچرخانید تا این عضلات نیز ریلکس شده و تقویت شوند.
- ماساژ پا‌ها باعث بهبود جریان خون می‌شود:
ماساژ پا‌ها برای بهبود جریان خون، مخصوصا برای کسانی که در محل کار اغلب نشسته اند، مهم است. اگر شما هم چنین شرایطی دارید، یعنی عضلات پا‌های شما به ندرت تحرک و فعالیت دارند، یک ماساژ صحیح پیش از رفتن به رختخواب به بهبود جریان خون در پا‌های تان کمک می‌کند.
- ماساژ کف پا باعث کاهش فشار خون می‌شود:
ماساژ شبانه کف پاها، علاوه بر بهبود گردش خون، با بالا رفتن فشار خون نیز مقابله می‌کند.
- ماساژ کف پا سردرد را تسکین می‌دهد:
- ماساژ مختصر و مکرر پا‌ها، می‌تواند احساس اضطراب و افسردگی را کاهش دهد.
فوایددرمانی ماساژ پا- تسکین علائم خار پاشنه و صافی کف پا با ماساژ:
افرادی که کف پای صاف دارند، کف پای شان به خاطر کوتاهی رباط، قوس طبیعی ندارد. هر چند این مسئله اغلب تأثیر فیزیکی چندان قابل توجهی ندارد، اما می‌تواند موجب درد کف پا شود. آن‌هایی هم که از خار پاشنه پا (درد و التهاب بافت پاشنه) رنج می‌برند، می‌توانند از ماساژ مختصر و مکرر بهره ببرند. در برخی موارد، ماساژ کف پا هر شب پیش از خواب می‌تواند به تسکین درد ناشی از این مشکلات کمک یا حتی در بعضی موارد درمان شان کند.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/15 07:56:10

پست های مشابه
کاهش وزن و باز شدن عروق کرونری ادامه مطلب 21
افزایش قدرت حافظه با تب سنتی ادامه مطلب 29
مسؤول اجرایی همایش هفته سلامت مردان، علل بروز ناباروری در مردان را تشریح کرد. ادامه مطلب 105
برخی از اصطلاحات اشتباه پزشکی آنقدر مصطلح شده است که حتی وقتی برخی از این عبارت را در ... ادامه مطلب 74
استعداد ژنتیکی ابتلا به بیماری‌ها را می‌توان به یک اسلحه تشبیه کرد که عوامل سبک زندگی مانند ماشه ... ادامه مطلب 53
شکل دارویی ناندرلون : آمپول ۲۵ میلی گرم در ۱ میلی لیتر ( فقط به صورت تزریق عمیق ... ادامه مطلب 64
در این روز‌های کرونایی، بروز سرفه به عنوان یکی از علایم اصلی کرونا توجه ما را به خودش ... ادامه مطلب 69
افراد با کشف زودرس سرطان در مراحل ابتدایی می‌توانند آن را به موقع درمان کنند. ادامه مطلب 59
تحقیقات اولیه پزشکان نشان می‌دهد که برخی از دارو‌های افسردگی احتمالا می‌توانند از ابتلای شدید به کرونا جلوگیری ... ادامه مطلب 48
اختلال در فعالیت غده هیپوفیز می‌تواند باعث ایجاد مشکلات متعدد برای بدن مانند بیماری آکرومگالی شود. ادامه مطلب 62
اغلب مردم موضوعاتی، چون سرماخوردگی، آنفلوآنزا، زمین خوردن و سرمازدگی را به عنوان مهمترین خطرات سلامتی در فصل ... ادامه مطلب 63
اختلالات هورمونی، افسردگی و مصرف برخی دارو‌ها می‌تواند زمینه درد ماهیچه‌ای را فراهم کند. ادامه مطلب 62