دو برادر پژوهشگر دوره دوم متوسطه سما نجف آباد موفق به طراحی و ساخت کفی کفش ماساژور و هوشمند با قابلیت درمان درد‌های عصبی شدند.
برادران اصفهانی عرشیا و امیررضا عرب این کفی کفش طبی هوشمند ماساژور را بر پایه نقاط رفلکس کف پا ساختند و هدف خود از این پژوهش را خودکفایی کشور و توسعه اقتصاد ملی بیان کردند. عرشیا عرب پژوهشگر نوجوان، این ایده جدید را قابل کنترل با گوشی های هوشمند اندروید دانست و افزود: با استفاده از این کفی هوشمند  نقاط رفلکسی در کف پا ماساژ و دردهای مختلف عصبی بدن برطرف و این عمل موجب تسهیل در عملکرد های بدن می شود. وی، کمک گرفتن از تجربه و پژوهش یکی از پزشکان متخصص را در تکمیل اطلاعات برای دستیابی به اجرای این طرح علمی موثر دانست و گفت: با توجه به اینکه نقاط رفلکس با عصب های اندام های مختلف بدن در نقطه ای از مغز متصل شده اند استفاده از این کفش طبی در درمان دردهای عصبی از جمله معده و کلیه و بهبود گردش خون کاربرد دارد. این پژوهشگر نوجوان در خصوص طریقه کار با این دستگاه هوشمند بدون مشابه افزود: دستگاه ماساژور طراحی شده در کفی کفش قرار گرفته و از طریق بلوتوث گوشی همراه فرد به کفی کفش متصل و ماساژ با دستور نرم افزار مخصوص اعمال می شود. مدیر مجموعه ای علمی در اصفهان و حمایت این طرح پژوهشی هم گفت:در صورت تولید انبوه هزینه تولید این محصول هوشمند به حدود سه میلیون ریال خواهد رسید که افراد دارای مشاغل ایستاده همچون پزشکان جراح، مهندسان ساختمان نخستین مشتریان این دستاورد خواهند بود. محمدرضا اشکبوسی افزود: این دستاورد تاکنون در نمایشگاه های دستاوردهای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد و نمایشگاه رینوتکس 2018تبریز توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. این مجموعه علمی از سال1394 فعالیت خود را در زمینه آموزش های ایده پردازی و اجرای ایده ها برای دانش آموزان و دانشجویان آغاز کرده و تا کنون حدود 300دانش آموز و دانشجوی آموزش دیده دراین مجموعه موفق به تشکیل گروه های استارت آپی و از حمایت ها و مشاورهای علمی و تجربی این مجموعه بهره مند شده اند.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/15 11:29:45

پست های مشابه
ادامه مطلب 28
تقویم سال 1400 ادامه مطلب 34
آزاده نامداری درگذشت ادامه مطلب 26
ادامه مطلب 41
ادامه مطلب 40
ادامه مطلب 31
ادامه مطلب 35
ادامه مطلب 34
ادامه مطلب 37
سه کشور اروپایی عضو برجام (انگلیس، آلمان و فرانسه) با اشاره به تفاهم ایران و آژانس بین‌المللی انرژی ... ادامه مطلب 0
مرکز پژوهش‌‌های مجلس با بیان اینکه سقف معافیت مالیاتی حقوق برای سال ۹۸ با هزینه‌های خانوار هم‌خوانی ندارد، ... ادامه مطلب 51
رییس مجلس مالیات سالیانه بر خودروها وخانه‌های لوکس را تصمیم مهم مجلس یازدهم در بودجه ١۴٠٠ دانست. ادامه مطلب 54