خرید عطر و ادکلن اورجینال

خرید ارز دیجیتال
با بهره گیری از کشاورزی دانش بنیان می‌توان گونه‌های مناسب اقلیم و آب و هوا و خاک ما و گونه‌های مقاوم را شناخت.
استاندار فارس گفت: با افزایش جمعیت و توسعه تکنولوژی‌های جدید، کشاورزی باید به سمت کشاورزی دانش‌بنیان حرکت کند چرا که با کشاورزی سنتی نمی‌توانیم نیاز‌های جامعه را پاسخ دهیم و وارد رقابت با سایر کشور‌هایی شویم که در این زمینه از دانش و علم روز استفاده می‌کنند.  عنایت‌الله رحیمی امروز شنبه در جلسه با معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی افزود: با بهره گیری از کشاورزی دانش بنیان می‌توان گونه‌های مناسب اقلیم و آب و هوا و خاک ما و گونه‌های مقاوم را شناخت.
وی با اشاره به نقش فارس در تامین امنیت غذایی کشور افزود: نقش کنونی فارس در تامین امنیت غذایی و نقشی که در آینده می‌تواند داشته نیازمند توجه در سطوح ملی است.
رحیمی با اشاره به لزوم تدوین سند راهبردی کشاورزی به ویژه در زمینه باغبانی در استان و کشور، اظهار کرد: با توجه به تنوع اقلیمی موجود، تدوین چنین سندی راهگشای بسیاری از مسائل در حوزه کشاورزی خواهد بود.
به اعتقاد استاندار فارس؛ ایجاد باغ‌های مادری و توجه به زنجیره تولید که از اصولی است که می‌تواند موجب ارزش افزایی و ایجاد اشتغال شود، بهره گیری مزیت‌هایی که در تولید محصولات به صورت انحصاری در استان وجود دارد همگی نیازمند یک پایش علمی و رویکرد جدید است.
وی با اشاره به اینکه استان فارس در زمینه انجیر، پسته، گردو، انگور و گیاهان دارویی و گل محمدی از مزیت‌های ویژه برخوردار است، گفت: برای بعضی از این محصولات مثل انجیر و شیرین بیان میز‌های ملی صادرات تشکیل داده‌ایم.
استاندار فارس همچنین از انجام تلاش‌های درخور توجه برای صادرات انجیر به هنگ کنگ، چین و ویتنام خبر داد.

خسارت‌های ناشی از کرونا به واحد‌های کشاورزی
استاندار فارس گفت: در ایام بیماری کرونا آسیب‌های زیادی به بعضی از واحد‌های کشاورزی به ویژه گلخانه‌ها وارد شده است که جبران این خسارت‌ها و احیای واحد‌های آسیب دیده برای بازگشت به بازار حتماً باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به مشکل زوال مرکبات بر لزوم اجرای برنامه‌ای مدون برای افزایش طول بازدهی درختان مرکبات به ویژه در شهرستان‌های داراب، جهرم، فراشبند، قیر و کارزین تاکید کرد.

زوال جنگل‌های استان به ویژه جنگل‌های بلوط از دیگر نگرانی‌های استاندار فارس بود که به گفته او باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی با بیان اینکه مراودات اقتصادی به ویژه در زمینه میوه و غذا اجتناب ناپذیر است، افزود: مزیت‌های کشور و استان در زمینه تولید و صادرات بعضی محصولات و همچنین مزیت سایر کشور‌ها برای واردات بعضی نیاز‌ها باید در مراودات اقتصادی و تقویت این روابط مد نظر قرار گیرد.
استاندار فارس ادامه داد: توسعه صادرات با استفاده از حمل و نقل هوایی به ویژه در حوزه سبزیجات و ایجاد پایانه صادراتی در حال پیگیری است تا با سرعت بیشتری راه اندازی شود که در دو سال گذشته در این زمینه اقدامات زیادی انجام شده است، اما هنوز نیازمند تلاش بیشتری در مورد صنایع تبدیلی سردخانه، حمل و نقل و افزایش سطح تولیدات هستیم.
رحیمی با تاکید بر اینکه پذیرای مراکز تحقیقات پیشرفته کشاورزی در استان خواهیم بود، گفت: در حال حاضر نیز دانشکده کشاورزی و مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی و منابع طبیعی فعالیت‌های خوبی به ویژه بر روی بذر‌ها انجام داده، هرچند که نیازمند سرعت و دقت بیشتر در زمینه توسعه تحقیقات کشاورزی در شیراز، مرودشت، پاسارگاد و داراب وجود دارد.
وی با اشاره به زیرساخت‌هایی که از گذشته در مجموعه جهاد کشاورزی این استان وجود داشته، افزود: ایجاد باغ مادری باید با جدیت در دستور کار جهادکشاورزی فارس قرار داشته باشد.
استاندار فارس اضافه کرد: تسهیلات مورد نیاز ایجاد باغ مادری توسط بانک کشاورزی تامین خواهد شد و همچنین برای توسعه گلخانه‌ها نیز این بانک همکاری لازم را باید داشته و شرط و شروط اضافه را کنار بگذارد.
رحیمی؛ ایجاد زنجیره‌های تولید را بسیار مهم دانست و افزود: تا پایان این دولت باید مقدمات توسعه زنجیره‌های تولید و همچنین ایجاد باغ مادری انجام شود.
1 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/15 11:38:22

پست های مشابه
تلویزیون سریال‌های جدید خودش را آغاز می‌کند؛ شبکه یک با فصل دوم ″جلال″، شبکه دو با سریال کره‌ای ... ادامه مطلب 53
استاندار تهران گفت: سالانه ۲۰۰ هزار نفر به جمعیت این استان افزوده می‌شود و این امر به افزایش ... ادامه مطلب 63
عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: بدلیل نقش سازندگان فاقد صلاحیت ساختمان در ساخت ... ادامه مطلب 66
رئیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره بار گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قیمت سه محصول موز، خیار ... ادامه مطلب 58
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با رد خبر واردات خودرو‌های خارجی دست دوم گفت: این ... ادامه مطلب 64
مدیرعامل مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران: کشور‌های کانادا و سوئد سفارش برنج ایرانی دادند. ادامه مطلب 64
مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس از عرضه سهام پتروشیمی اروند بعنوان بزرگترین تولید کننده پی وی سی جهان ... ادامه مطلب 70
سفیر ایران در روسیه گفت: دومین محوله واکسن روسی موسوم به «اسپوتنیک وی» امروز با یک پرواز اختصاصی ... ادامه مطلب 40
سخنگوی وزارت بهداشت از فوت ۵۸ بیمار کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: مجموع بیماران ... ادامه مطلب 43
گزارش امروز درباره دستگاهی است که بجای تسمه و حرکت دورانی با استفاده از طراحی مکانیکی و مغناطیسی ... ادامه مطلب 74
جانشین پلیس مبارزه با موادمخدر پایتخت به دستگیری اعضای باند توزیع شیشه و هروئین در دره فرحزاد اشاره ... ادامه مطلب 42
پژوهشگران دانشگاه کاشان در طرحی تحقیقاتی، ضربان ساز قلب بدون باتری برای جایگزین کردن باتری قلب را طراحی ... ادامه مطلب 51