این روستا در دل کویر مصر قرار دارد. دیدنی های آن برای دوستداران جاذبه های طبیعی جذاب است.
 روستای گرمه یکی از جاذبه‌های دیدنی شهرستان خور و بیابانک است. روستای گرمه در استان اصفهان است و با گردش مجازی در کوچه باغ‌های این روستا می‌توانید از تماشای نخلستان‌های زیبای آن و بافت قدیمی‌اش لذت ببرید. نکته جالب زبان مردم گرمه است که از قدیمی‌ترین زبان‌های ایران است. دیدنی‌های روستای گرمه هم برای طرفدار تاریخ و هم دوست داران دیدنی‌های طبیعی، جذاب است. آثار تاریخی باقی مانده از دوران ساسانی و وجود یک برکه زیبا، روستای گرمه را تماشایی کرده است.    در این مطلب به اتفاق گردشی مجازی به زیبایی های این روستا خواهیم داشت. برای دیدن عکس پانورامای این روستا اینجا را کلیک کنید.    روستای گرمه کجاست؟   گرمه نام روستایی در استان اصفهان است که در شهرستان خور و بیابانک و در دل کویر مصر قرار دارد. روستای گرمه در شهرستان خور و بیابانک و در دل کویر مصر قرار دارد. روستای گرمه در شهرستان خور و بیابانک و در دل کویر مصر قرار دارد.   دیدنی‌های روستای گرمه   این روستا به دلیل وجود یک قلعه باقی‌مانده از دوران ساسانی، قبرستان کشته‌ها، امامزادگان و استودان گبرها، یک چشمه، برکه آب، نخلستان‌های خرما و درختان انار، زرد آلو و... مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.   جاذبه‌های طبیعی روستای گرمه   برکه‌های این روستا در فصل‌های زمستان و بهار پر از اردک و مرغابی است و در تپه‌های اطراف آن می‌توانید به تماشای کبک و تیهو بروید. چشمه آب معدنی روستای گرمه قدمتی هزاران ساله دارد و ماهی‌های بسیاری در اطراف آن در جنب و جوش‌اند. در جنوب نخلستان‎‌های زیبای این روستا کوهی فیل مانندقرار دارد که خاک پای آن سرخ رنگ است. باغ‌های روستای گرمه پر از درختان نارنج، انگور، انجیر و بادام است.

برکه آب و نخلستان‌های خرما از جاذبه‌ها طبیعی روستای گرمه هستند.    روستایی شگفت انگیز در دل کویر   روستایی شگفت انگیز در دل کویر   روستایی شگفت انگیز در دل کویر   روستایی شگفت انگیز در دل کویر   روستایی شگفت انگیز در دل کویر   روستایی شگفت انگیز در دل کویر   روستایی شگفت انگیز در دل کویر   روستایی شگفت انگیز در دل کویر   روستایی شگفت انگیز در دل کویر   روستایی شگفت انگیز در دل کویر   روستایی شگفت انگیز در دل کویر   روستایی شگفت انگیز در دل کویر   روستایی شگفت انگیز در دل کویر   روستایی شگفت انگیز در دل کویر   روستایی شگفت انگیز در دل کویر   روستایی شگفت انگیز در دل کویر   روستایی شگفت انگیز در دل کویر   روستایی شگفت انگیز در دل کویر   روستایی شگفت انگیز در دل کویر   روستایی شگفت انگیز در دل کویر   روستایی شگفت انگیز در دل کویر   روستایی شگفت انگیز در دل کویر       نخلستان‌های روستای گرمه   یکی از ویژگی‌های متمایز روستای گرمه در خور و بیابانک نخلستان‌های و خرمای مرغوب آن است. از آنجایی که به بار نشستن خرما از یک درجه حرارتی به بالا امکان‌پذیر است و کویر‌های مرکزی ایران دارای زمستان‌های سردی هستند خرمای مرغوبی در آن‌ها به بار نمی‌شیند. اما گرمه از معدود روستا‌های خور و بیابانک است که زمستان خیلی سردی ندارد. به همین علت نخلستان‌های زیادی در این روستا وجود دارند که خرمای بسیار خوبی هم دارند. نکته جالب و عجیب این است که درختان خرما در روستای گرمه در کنار درختان زردآلو بار می‌دهند. ________________________________________________________________ بیشتر بخوانید: تنها آبشار نمکی جهان کجاست؟ ______________________________________________________________ جاذبه‌های تاریخی روستای گرمه   مهم‌ترین بنای تاریخی این روستا قلعه ساسانی است که مانند دیگر دژ‌ها هم کاربرد مسکونی و هم دفاعی داشته است. در حقیقت این قلعه چهار طبقه بوده که امروزه شکل اولیه خود را ازدست داده است. از دیگر بنا‌های تاریخی و دیدنی این روستا در کویر مصر می‌توان به قبرستان کشته‌ها و استودان گبر‌ها اشاره کرد.
 مهم‌ترین بنای تاریخی این روستا قلعه ساسانی است.   سوغات روستای گرمه   در سفر مجازی به روستای گرمه پیشنهاد می‌کنیم در کوچه باغ‌های آن راه بروید، عمیق نفس بکشید و به نخلستان‌های زیبای آن بنگرید. بعد از ریشه کنی کرونا به امید خدا با مردم بسیار گرم و میهمان‌نوازی روبرو خواهید شد که نوشیدن چای و خرما کنار آن‌ها برای تان خاطره می‌شود. مردم این روستا از لیف خرما سبد‌هایی درست می‌کنند و این سبد‌ها را در کنار شیره‌ی خرما و سایر محصولات باغی به عنوان سوغات به گردشگران می‌فروشند.  
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/15 13:24:59

پست های مشابه
ادامه مطلب 27
چاقی یک بیماری پیچیده و به عبارتی همان مقدار بیش از حد چربی بدن است. ادامه مطلب 106
ادامه مطلب 19
برخی از اختراعات باستانی، هنوز در زندگی روزمره نقش دارند. ادامه مطلب 98
در این مطلب وب گردی، با ۱۰ مکانی که به زودی از روی کره زمین محو خواهند شد، ... ادامه مطلب 93
بیدار شدن با موبایل باعث ″افزایش نبض″ و ″ضربان قلبی″ می‌شود و باعث می‌شود تا کارایی لازم را ... ادامه مطلب 92
کمبود ویتامین سی یک بیماری جدی است و می‌تواند گاهی مرگبار باشد. ادامه مطلب 100
هفتم فروردین، روز جهانی تئاتر به عنوان روز ملی هنر‌های نمایشی در تقویم رسمی به ثبت رسیده است. ادامه مطلب 87
ادامه مطلب 65
خلاصه کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی ادامه مطلب 42
پل های معلق از جمله هیجان انگیز ترین جاذبه استان اردبیل است که گردشگران و مسافران زیادی در ... ادامه مطلب 70
چه کشور‌هایی دارای چند زبان رسمی هستند؟ ادامه مطلب 56