آبشار نمکی پتاس که تنها نمونه در جهان است در دهکده نمکی اصفهان قرار دارد. در این گردش مجازی بیشتر با این جاذبه طبیعی ایران آشنا می شوید.
آبشار پتاس تنها آبشار نمکی جهان از جاذبه‌های طبیعی ایران است که در جایی بین خور و بیابانک قرار دارد و در فاصله‌ای بسیار نزدیک به یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های طبیعی ایران یعنی کویر مصر واقع شده است. این آبشار شاید آنچنان که باید تا به حال معرفی نشده است.
تنها آبشار نمکی جهان کجاست؟درباره این آبشار با ارتفاع ۲۵ متر جالب است بدانید که آن را به عنوان اولین آبشار نمکی جهان می‌شناسند و در نوع خودش جاذبه‌ای منحصر به فرد محسوب می‌شود؛ البته عوامل بیرونی و انسانی بسیاری باعث شده که جذابیت‌های این آبشار بیشتر شود. به‌عنوان مثال ساخت یک دهکده توریستی و تفریحی در ۴۰ کیلومتری این آبشار و اختصاص امکانات رفاهی برای مسافرانی که برای دیدن این آبشار به آن سفر می‌کنند، از جمله عواملی است که باعث شده گردشگران سفر به این آبشار نمکی را در برنامه سفر‌های ایرانگردی خود بگنجانند. البته در شرایطی فعلی انتشار ویروس کرونا یا کووید 19 سفر ممنوع است و از عزیمت به این منطقه گردشگری و سایر مناطق خودداری کنید.  تنها آبشار نمکی جهان کجاست؟ آبشار نمکی نورپردازی آبشار در هنگام شب و تصویری از امتداد نورانی آن باعث می‌شود که زیبایی‌های بصری این آبشار بیش از پیش به چشم هر بیننده‌ای جلوه‌گری کند. به همین خاطر یکی از محبوب‌ترین پاتوق‌های عکاسان طبیعت برای پیدا کردن سوژه‌های جدید عکاسی، آبشار نمکی پتاس است. در این دهکده تقریبا بسیاری از چیز‌هایی که می‌بینید، سفید و درخشان است. از سوییت‌ها گرفته تا حتی طراحی داخلی بسیاری از رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها، به رنگ سفید است و یادآور درخشانی از نمک است.
تنها آبشار نمکی جهان کجاست؟در سفر به آبشار نمکی پتاس می‌توانید از جاذبه‌های دیگری نیز بازدید کنید. این دیدنی‌ها عبارتند از: تنها آبشار نمکی جهان کجاست؟ دریاچه نمک خور جایی که آن را به عنوان دریاچه نمک خور می‌شناسیم، دریاچه‌ای ست با شمایل هندسی نامنظم که گاهی حتی اضلاع آن به ۳۰ یا ۴۰ سانتی متر می‌رسد. اگر اهل عکاسی هستید و از دیدن غروب آفتاب هم لذت می‌برید، به این دریاچه که در فاصله ۱۲ دقیقه‌ای آبشار پتاس قرار گرفته بروید و از دیدن یکی از زیباترین جلوه‌های زیبای طبیعت لذت ببرید. تنها آبشار نمکی جهان کجاست؟ روستای عروسان روستای عروسان، یکی از زیباترین نخلستان‌های روستا‌های ناحیه خور و بیابانک است که علاوه بر مردم مهربان و مهمان نوازش، چشمه آب گرمی در فاصله ۱۸ کیلومتری خود دارد که طرفداران ویژه و منحصر به فردش از آن دیدن می‌کنند.   جاذبه‌های توریستی خور و بیابانک تنها آبشار نمکی جهان کجاست؟ کویر مصر معروف‌ترین جاذبه‌ای که در نزدیکی آبشار نمکی پتاس قرار گرفته، کویر مصر است که در فصل زمستان، مقصد گردشگری بسیاری از مسافرانی است که قصد گردشگری متفاوت در مناطق گرم و بیابانی دارند. این کویر از چندین بخش مانند نیزار، دریاچه نمک سلکون، تنگه رودخانه نم و تخت عروس تشکیل شده است. از بهترین تفریحاتی که در این کویر می‌توانید انجام دهید می‌توانیم به شترسواری و آفرودسواری اشاره کنیم. در ضمن، در نزدیکی کویر مصر روستایی قرار گرفته که دارای معماری جالب و سنتی مخصوص مردم بیابان است. تنها آبشار نمکی جهان کجاست؟ روستای گرمه روستایی سنتی با انبوهی از نخلستان‌ها! بهترین توصیفی که می‌توانیم از روستای گرمه داشته باشیم این است که این روستا جایی برای آرام گرفتن مردمی است که دل به چشمه و آب زلال و همچنین نخل‌های سر به فلک کشیده‌اش بسته‌اند. البته در این روستا ارگ ۲۷۰۰ ساله‌ای وجود دارد که ارزش باستانی دارد و بازدید از آن، انگیزه سفر خیلی از علاقه‌مندان جاذبه‌های تاریخی به این منطقه است.
تنها آبشار نمکی جهان کجاست؟راه‌های دسترسی به آبشار نمکی پتاس برای سفر به این منطقه بعد از ریشه کنی کرونا  و دسترسی به این آبشار، بهترین راه، سفر به اصفهان و شروع مسیر از این استان است. از آن جا که این آبشار در نزدیکی مجتمع معدنی پتاس قرار گرفته، می‌توانید تا با استفاده از اتوبوس و یا ماشین شخصی به ۴۰ کیلومتری خور و بیابانک بروید. بهترین زمان برای این کار، فصل پاییز و مخصوصا زمستان سال آینده است. البته باید بدانید که اگر قصد دارید تا در بهار برای دیدن این جاذبه بروید، با آب و هوای معتدل‌تری از هر زمان دیگر در سال روبه‎رو خواهید شد.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/15 13:34:32

پست های مشابه
نیرو‌های مسلح کشورمان در سال‌های اخیر دستاورد‌های مهمی در عرصه خودرو‌های تاکتیکی داشته‌اند. ادامه مطلب 17
بحث فاصله‌گذاری بین دریافت دوز‌های واکسن کرونا همچنان در محافل علمی داغ است و انگلیس از جمله کشورهایی ... ادامه مطلب 13
شب آخر ماه رمضان همواره شب بسیار مبارکى است و براى این شب چندین عمل وارد است. ادامه مطلب 14
حفظ کردن به جای یاد گرفتن و درس خواندن شب امتحانی از عادت‌های اشتباه دانش آموزان و دانشجویان ... ادامه مطلب 16
هنگامی که عاج دندان دچار منافذ میکروسکوپی شود و محافظت نشده باقی بماند، دندان‌ها حساس می‌شود و به ... ادامه مطلب 13
چین نیز مانند هند سرزمین شگفتی هاست، اما نه از نظر سنت و رسم و رسوم، بلکه از ... ادامه مطلب 20
امروزه رایج‌ترین سند تجاری در میان مردم چک است و یکی از مسائلی هم که ممکن است در ... ادامه مطلب 23
روز عید فطر روز بسیار مهمّى براى مسلمانان است؛ زیرا پس از یک ماه روزه و تهجّد و ... ادامه مطلب 24
“خوش بینی و مثبت اندیشی” از صفاتی است که زندگی را برای انسان‌ها راحت‌تر و شاد‌تر می‌کند پس ... ادامه مطلب 29
اوائل ماه مه امسال، میلیارد‌ها ″زنجره″ که از سال ۲۰۰۴ زیر زمین بودند سر از خاک بیرون آوردند ... ادامه مطلب 21
برنامه واکسیناسیون برای مقابله با کرونا در ایران وارد مرحله دوم شده است. ادامه مطلب 24
لوازم منزل را می‌توان بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر هم تمیز کرد و روش‌های بسیار مناسبی برای ... ادامه مطلب 20