خرید ارز دیجیتال
خیلی از ما رنگ سیاه را دوست داریم. شاید این مسئله به خاطر راز آلود بودن یا احساس جسارتی است که از این رنگ می‌آید.
خیلی از ما رنگ سیاه را دوست داریم شاید این مساله به خاطر راز آلود بودن یا احساس جسارتی است که از این رنگ می‌آید.
حالا فکر کنید یکی از محبوب‌ترین گل‌ها یعنی گل رز، نیز به رنگ مشکی وجود دارد آن‌وقت حتما دلمان می‌خواهد که یکی از آن را داشته باشیم. بعضی از مردم حتی مسیر‌های طولانی را سفر می‌کنند تا بتوانند شکوفه دادن این گل رازآلود را از نزدیک ببینند!
اما آیا واقعا چیزی به نام گل رز سیاه وجود دارد؟
آیا می‌توان به صورت طبیعی همچین گلی را پرورش داد؟ تاریخچه
در سال ۲۰۱۳ ویدئویی از یک رز سیاه که در ترکیه پرورش داده شده بود بسیار محبوب شد.
این گل نایاب که به اسم “کارا گول” یا همان گل سیاه شناخته می‌شد و در یکی از روستا‌های ترکیه به نام خلفتی بود.
در این ویدئو ادعا شد که این گل در ابتدا با رنگ قرمز بسیار تیره جوانه زد و به مرور زمان به سمت رنگ سیاه مخملی تغییر رنگ داد. زمانی که گل رز خلفتی از این روستا خارج می‌شد و در جای دیگری رشد می‌کرد همان گل رز قرمز معمولی بود و خبری از رنگ سیاه نبود. برای این مساله ادعا شد که این رنگ سیاه به خاطر اندازه pH خاک خلفتی و آبی بود که از رودخانه فرات گرفته می‌شد.
این ماجرا بسیار مشکوک بود، زیرا تمام عکس‌های آنلاین این گل بیش از حد ویرایش شده بودند و نمی‌شد برای تحقیق به آن اطمینان کرد.
امروزه روستای خلفتی دیگر وجود خارجی ندارد و به خاطر شکستن سد زیر آب رفته است. حدس زده می‌شود تمام این ماجرا یک حقه برای جذب توریست بوده است، زیرا هیچگاه مدرک محکمی برای وجود این گل در خلفتی وجود نداشت. نحوه تولید گل رز سیاه
از نظر علمی وجود رنگدانه سیاه در گیاهان بسیار نادر است در واقع این موضوع تنها توسط گل‌کاران ایجاد می‌شود. رز سیاه نیز همینطور است.
این گونه رز تنها توسط باغبانان حرفه‌ای و با تکنیک‌های خاص تکثیر، به وجود می‌آید و البته باز هم هیچ تضمینی وجود ندارد که گیاه، گل‌هایی سیاه رنگ بدهد.
روش دیگر برای داشتن این نوع مخصوص رز استفاده از رنگ سیاه بر روی رز معمولی است
روش تولید گل رز سیاه! روش کاشت
رز سیاه تبدیل به یکی از گیاهان محبوب در گل‌آرایی شده است. اما این گل‌ها در واقع توهمی از سیاه بودن را نشان می‌دهند و واقعا سیاه نیستند.
رنگ واقعی این گل‌ها ترکیبی از قرمز و بنفش بسیار تیره هستند که مانند رنگ سیاه به نظر می‌رسند و توسط باغبانان حرفه‌ای کشت می‌شوند. انواع رز سیاه کشت شده:
باکارای سیاه
این نوع رز سیاه در واقع یک رز دورگه چای است که گلبرگ‌های تیره قرمز رنگی دارد و نزدیکترین رنگ به سیاه است. بخش داخلی گلبرگ‌های این گیاه به دلیل وجود پلارگونین رنگدانه‌ای قرمز دارد و بخش بیرونی گلبرگ‌های گیاه به دلیل وجود سیانین، رنگدانه‌های آبی دارد که گلبرگ را تیره می‌کند.
این گل بو ندارد، اما ساقه‌های بلند و شکوفه‌هایی ماندگار دارد که آن را تبدیل به یک گل شاخه بریده محبوب می‌کند. یشم سیاه
یشم سیاه نوعی از رز سیاه که در داخل خانه و در گلدان رشد می‌کند. این رز در سال ۱۹۸۵ توسط فرانک بناردلا در آمریکا معرفی شد. این گیاه گل‌های کوچک قرمز تیره، برگ‌هایی سبز درخشان و رشدی بوته مانند دارد. زیبای سیاه
زیبای سیاه نیز گونه‌ای از رز دورگه چای است که تا یک متر رشد می‌کند. این گل با بوی کمی که دارد در سال ۱۹۹۸ توسط ویلیام کوردس معرفی شد.
گلبرگ‌های سورمه‌ای تیره با لبه‌های تقریبا مشکی که به صورت بوته‌ای رشد می‌کنند از مشخصه‌های این گیاه است. رز نیگرت
این نوع رز سیاه در سال ۱۹۳۴ توسط مکس کرائوس معرفی شد. رز نیگرت گونه‌ای از رز دورگه چای است که گل‌هایی معطر با گلبرگ‌هایی نرم دارد و در اوایل تابستان گل می‌دهد. این گیاه می‌تواند تا یک متر رشد کند و بار‌ها گل‌دهی را تکرار کند. تابو
نوعی از رز سیاه که در سال ۱۹۸۸ معرفی شد. این گیاه می‌تواند تا دو متر رشد کند و عطر زیادی دارد. گل‌های این گیاه به رنگ قرمز مخملی بسیار تیره است. ایب تاید
گلی معطر با رنگ ارغوانی که با رشد بیشتر به سمت بنفش تیره می‌رود. این گیاه که می‌تواند تا دو متر رشد کند توسط تام کاروث در سال ۲۰۰۱ معرفی شد.
کشت این گونه از رز‌ها می‌تواند گلی جذاب و خیره کننده را به ما هدیه دهد، اما توانایی پرورش رز سیاه چیزی است که نیاز به سال‌ها تجربه و مهارت دارد و چیزی نیست که به راحتی بشود آن را انجام داد. روش رنگ‌آمیزی
روش دیگر برای داشتن یک رز سیاه، رنگ آمیزی گیاه است. برخی متخصصین گل‌آرایی می‌توانند حتی رنگ سیاه مات را نیز در گل ایجاد کنند.
برخی از تکنیک‌های این روش بسیار ساده هستند و حتی تازه کاران نیز می‌توانند در خانه این کار را انجام دهند. تکنیک‌های رنگ آمیزی گل:
اسپری رنگ
یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای رنگ آمیزی استفاده از اسپری‌های رنگ مخصوص است. این اسپری‌ها علاوه بر رنگ سیاه در رنگ‌های نقره‌ای، طلایی یا مسی نیز وجود دارد.
اسپری‌های رنگ معمولی می‌تواند برای گیاه سنگین باشد و به آن آسیب بزند، اما اسپری رنگ‌های مخصوص گل‌آرایی بدون آسیب زدن به گیاه آن را رنگ می‌کند. از طریق آب
یکی دیگر از تکنیک‌های رنگ‌آمیزی قرار دادن خود گل در ترکیبی از آب و رنگ خوراکی است، سپس باید گل‌ها را آویزان کرد تا خشک شود و رنگ سیاه به خود بگیرد. از طریق جذب
روش دیگر برای رنگ کردن رز به رنگ سیاه، قرار دادن شاخه تازه بریده شده رز در گلدانی است که آب آن با رنگ خوراکی مخلوط شده باشد.
این آب توسط ساقه‌های گیاه جذب می‌شود و به گل‌های آن می‌رسد و باعث تغییر رنگ در گل‌ها می‌شود. رز‌های سیاه کشت شده به سختی پیدا می‌شود، اما انواع رنگ شده آن را می‌توان به راحتی در تمام گلفروشی‌ها پیدا کرد. روش تولید گل رز سیاه! معنی و نمادشناسی رز سیاه
آیا اگر کسی به شما یک رز سیاه بدهد معنی خاصی دارد؟
با وجود اینکه این گل تقریبا تخیلی است، اما گلی محبوب در دنیا است و معانی مختلفی دارد.
در زبان گل‌ها، رز سیاه معنی تلخی دارد مانند مرگ، ناراحتی و خداحافظی.
امروزه معمولا مردم در مراسم سوگواری این گل را با خود حمل می‌کنند.
رنگ سیاه در واقع عدم وجود رنگ تعبیر می‌شود. در فرهنگ‌های مختلف این رنگ با تعابیر منفی مانند مرگ، ترس یا شیطان یاد شده است. اما امروزه معنی این رنگ در فرهنگ مد و فشن چیز دیگری است.
دنیای مدرن مسائل مرموز را تنها با دید متفاوت نگاه می‌کند و دیگر از آن ترسی ندارد. مثلا در صنعت مد، رنگ سیاه نمادی برای نشان دادن رسمی بودن، قدرت و پیچیدگی است.
از نگاه رومی‌ها این گل نمادی برای یک عشق تراژدی است. در زمان جنگ جهانی دوم نیز این گل به عنوان نماد نازی‌ها استفاده می‌شد، زیرا آن‌ها گروه رز سفید را از بین برده بودند. در نگاهی دیگر رز سیاه نمادی برای شروع و تولدی دوباره است.
مردم کماکان به دنبال این گل جادویی می‌گردند و همین باعث شده تا این گل نمادی از چیزی دست نیافتنی باشد. خرید رز سیاه
حالا ممکن است این سوال در ذهن بیاید که از کجا باید یک رز سیاه بخریم؟
تصور کنید کسی برای قرار عکاسی‌اش نیاز به تعدادی رز سیاه دارد. او می‌خواهد بعد از عکاسی چند مهمان به خانه‌اش دعوت کند و زیبایی رز‌های سیاهش را به رخ آن‌ها بکشد و بگوید که با آن‌ها چه عکس‌های خاصی گرفته است. یا تصور کنید کسی دیگر در تدارک مراسم عروسی‌اش است و میخواهد یک دسته گل رز سیاه واقعی داشته باشد و آن را با گل‌های زیبای دیگر ترکیب کند تا خاص‌ترین دسته گل عروسی را داشته باشد.
هر دوی این افراد یک سوال مشابه دارند، از کجا باید رز سیاه واقعی بخریم؟
این دو نفر باید بدانند که هیچ رز سیاهی به صورت طبیعی وجود ندارد و باید رز‌های موجود را سیاه کرد. آن‌ها می‌توانند ریسک کنند و خودشان با کمک اسپری یا رنگ‌آمیزی در آب رزهایشان را سیاه کنند و یا می‌توانند به سراغ فروشگاه آنلاین گل وگیاه گُل‌سِتان بیایند و گل رز سیاهی را بخرند که توسط حرفه‌ای‌ها آماده شده و بدون هیچ نگرانی آن در مراسم خاص خود استفاده کنند.  
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/15 15:23:28

پست های مشابه
اگر به خاطر شغل و حرفه تان مجبورید ساعات زیادی از روز را پشت میز کار بگذرانید، توصیه ... ادامه مطلب 23
امیرالمومنین (ع) تنها فردی است که در خانه خدا متولد شدو دارای فضائل بیشماری است که در این ... ادامه مطلب 23
سردار شهید حمید باکری یکی از جوانان و شهدای شاخص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برادر سردار شهید ... ادامه مطلب 21
واژه‌ی ساکولنت یک صفت است که به گیاهان ذخیره کننده‌ی آب؛ چه کاکتوس، چه کراسولا، چه تیغ دار ... ادامه مطلب 23
رژیم قلیایی با این ایده که جایگزینی غذاهای اسید ساز با غذاهای قلیایی می تواند سلامتی شما را ... ادامه مطلب 14
آزادی مشروط فرصتی است که پیش از پایان دوره محکومیت به محکومان به حبس داده می شود تا ... ادامه مطلب 13
با اینکه سرعت اینترنت در بیشتر مواقع از طرف سرویس‌دهنده تعیین می‌شود، اما کاربر نیز می‌تواند به کمک ... ادامه مطلب 18
عزت نفس از اساسی‌ترین موضوعاتی است که در زندگی هر انسان مطرح و در موفقیت‌ها و شکست‌های وی ... ادامه مطلب 14
بر اساس ماده ششم طرح مجلس با عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، از ۵ اسفند به علت ... ادامه مطلب 17
برخی گیاهان با ویژگی‌های فوق العاده وجود دارند که به رفع مشکلات ریوی و اختلالات تنفسی کمک می‌کنند. ادامه مطلب 16
برای آشنایی با نشانه‌های تجمع سموم در بدن، عکس‌نوشت زیر را ببینید. ادامه مطلب 31
ادامه مطلب 26