خرید عطر و ادکلن اورجینال

خرید ارز دیجیتال
یک رژیم غذایی سرشار از غذا‌های فرآوری شده و فاقد میوه‌ها و سبزیجات می‌تواند سیستم ایمنی بدن انسان را ضعیف کند.
رییس گروه بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت : با تداوم همه گیری بیماری کووید-۱۹، تقویت و پشتیبانی از سیستم ایمنی بدن بیش از پیش به یک اولویت اصلی تبدیل شده است. برخی عادات روزانه ما می‌تواند علیه توانایی بدن برای مبارزه با ویروس‌ها و حتی برخی بیماری‌ها عمل کند. عادت های آسیب رسان به سیستم ایمنی بدن دکتر مهنوش صاحبدل افزود : ما بر برخی عوامل مانند سن بالا که می‌توانند اثر منفی بر عملکرد سیستم ایمنی بدن داشته باشند، هیچ کنترلی نداریم. بر همین اساس، تمرکز بر مواردی که می‌توان برای تقویت و پشتیبانی از سیستم ایمنی بدن انجام داد تا برای بدترین سناریو‌ها در آینده آمادگی لازم وجود داشته باشد، اهمیت دارد.
وی گفت : یک رژیم غذایی سرشار از غذا‌های فرآوری شده و فاقد میوه‌ها و سبزیجات می‌تواند سیستم ایمنی بدن انسان را ضعیف کند. غذا‌های فرآوری شده اغلب سرشار از چربی اشباع، نمک یا قند‌های افزوده هستند. مصرف بیش از حد غذا‌های فرآوری شده در بلند مدت می‌تواند به التهاب مزمن در بدن منجر شود که می‌تواند افت عملکرد سیستم ایمنی بدن را به همراه داشته باشد.

صاحبدل افزود : کمبود خواب یا به طور کلی استراحت می‌تواند توانایی بدن برای مبارزه با عفونت را کاهش دهد. هنگامی که خواب هستیم، یک سیتوکین، مولکولی که برای عملکرد سیستم ایمنی اهیمت دارد، ترشح می‌شود که به مبارزه با عفونت کمک می‌کند. از این رو، کمبود خواب و استراحت می‌تواند کاهش تعداد سیتوکین‌ها و دیگر سلول‌های ایمنی مهم را موجب شود.

وی گفت : مصرف نوشیدنی‌های الکلی می‌تواند اثری منفی بر عملکرد سیستم ایمنی بدن داشته باشد. به طور خاص، الکل می‌تواند فعالیت عادی سلول‌های ایمنی را مختل یا سرکوب کند. پرهیز از الکل یا حداقل محدود کردن مصرف آن برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن توصیه شده است.

دکتر صاحبدل افزود : سیگار کشیدن نه تنها می‌تواند به سیستم ایمنی بدن آسیب رسانده و توانایی آن برای مبارزه با بیماری را کاهش دهد، بلکه این عادت مضر می‌تواند تعادل سیستم ایمنی بدن را بر هم زده و خطر ابتلا به بیماری‌های خودایمنی را افزایش دهد.

وی خاطر نشان کرد : استرس مزمن می‌تواند به صورت پنهانی به سیستم ایمنی بدن شما آسیب وارد کند. استرس که موجب ترشح هورمون کورتیزول می‌شود می‌تواند التهاب لازم برای فعال شدن سلول‌های ایمنی و فعالیت گلبول‌های سفید خون را سرکوب کند. گلبول‌های سفید خون که به نام لنفوسیت‌ها شناخته می‌شوند به مبارزه با عفونت کمک می‌کنند.   صاحبدل گفت : چاقی و اضافه وزن با التهاب مزمن در بدن مرتبط است. آدیپوسیتوکین‌ها توسط آدیپوز یا بافت چربی ترشح می‌شوند که می‌تواند فرآیند‌های التهابی را تقویت کند. کاهش وزن اضافه بدن می‌تواند به طور بالقوه بر طول عمر شما بیفزاید.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/15 17:34:36

پست های مشابه
اگر به خاطر شغل و حرفه تان مجبورید ساعات زیادی از روز را پشت میز کار بگذرانید، توصیه ... ادامه مطلب 11
امیرالمومنین (ع) تنها فردی است که در خانه خدا متولد شدو دارای فضائل بیشماری است که در این ... ادامه مطلب 11
سردار شهید حمید باکری یکی از جوانان و شهدای شاخص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برادر سردار شهید ... ادامه مطلب 9
واژه‌ی ساکولنت یک صفت است که به گیاهان ذخیره کننده‌ی آب؛ چه کاکتوس، چه کراسولا، چه تیغ دار ... ادامه مطلب 9
رژیم قلیایی با این ایده که جایگزینی غذاهای اسید ساز با غذاهای قلیایی می تواند سلامتی شما را ... ادامه مطلب 10
آزادی مشروط فرصتی است که پیش از پایان دوره محکومیت به محکومان به حبس داده می شود تا ... ادامه مطلب 9
با اینکه سرعت اینترنت در بیشتر مواقع از طرف سرویس‌دهنده تعیین می‌شود، اما کاربر نیز می‌تواند به کمک ... ادامه مطلب 11
عزت نفس از اساسی‌ترین موضوعاتی است که در زندگی هر انسان مطرح و در موفقیت‌ها و شکست‌های وی ... ادامه مطلب 10
بر اساس ماده ششم طرح مجلس با عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، از ۵ اسفند به علت ... ادامه مطلب 11
برخی گیاهان با ویژگی‌های فوق العاده وجود دارند که به رفع مشکلات ریوی و اختلالات تنفسی کمک می‌کنند. ادامه مطلب 12
برای آشنایی با نشانه‌های تجمع سموم در بدن، عکس‌نوشت زیر را ببینید. ادامه مطلب 26
ادامه مطلب 22