خرید عطر و ادکلن اورجینال

خرید ارز دیجیتال
حتما این جمله را زیاد شنیده اید که بچه‌های این دوره و زمانه خیلی زود بزرگ می‌شوند. این گفته تا حدودی درست است، اما در واقعیت بچه‌ها نه از نظر ذهنی که به لحاظ فیزیولوژیکی دچار تغییرات می‌شوند و به اصطلاح بلوغ زودهنگام را تجربه می‌کنند.
در کشور‌های مختلف جهان حالا بلوغ زودهنگام به یک مشکل بدل شده و بسیاری از کودکان در سنین ۷ یا ۸ سال به بلوغ می‌رسند. بلوغ زودهنگام کودک را در معرض خطرات بزرگی قرار می‌دهد چراکه کودک به لحاظ روحی آمادگی تغییرات احساسی و فیزیولوژیکی درون بدنش را ندارد.
بلوغ زودرس که به واسطه تغییرات هورمونی در بدن کودکان رخ می‌دهد پیامد‌های نامطلوبی هم به دنبال دارد که یکی از آن‌ها پیری زودرس است. اما نگران نباشید چراکه با در نظر داشتن چند نکته می‌توانید از بلوغ زودهنگام فرزند خود جلوگیری کنید.
چاقی یکی از نگرانی‌های اصلی است که میتواند باعث بلوغ زودهنگام اطفال شود. اگر جدول رشد یک کودک نشاندهنده اضافه وزن او باشد آنگاه والدین باید نگران فرزند خود شوند. بهترین راه برای جلوگیری از چاقی کودکان ترغیب آن‌ها به انجام دادن فعالیت‌های بدنی خارج از منزل و دست کم ۳۵ دقیقه ورزش در هفته است.
بیسفنول‌ای ماده‌ای شیمیایی است که در پاکت‌های پلاستیکی، قوطی‌های غذا، مواد پرکننده دندان، بطری‌های آب معدنی و دیگر ظروف نگهدارنده غذا یافت می‌شود. طبق پژوهش‌ها قرارگیری بدن در معرض این ماده شیمیایی از جمله دلایل اصلی بلوغ زودهنگام در دختران است. تنقلات و غذا‌های آماده از جمله علل اصلی چاقی در کودکان هستند. مقدار بالای چربی‌های حیوانی در غذا که سطح ماده‌ای به نام IGF-۱ را در بدن زیاد می‌کند می‌تواند منجر به بلوغ زود هنگام شود. این مسئله خصوصا درباره بچه‌هایی که بین سه تا پنج سالگی چربی حیوانی مصرف می‌کنند می‌تواند زیانده باشد. در آن سو، مصرف زیاد چربی‌های گیاهی بلوغ را به تاخیر می‌اندازد و تضمین کننده سلامت کودکان است. البته این به معنای حذف گوشت از غذای کودک نیست بلکه توصیه می‌شود که گوشت‌های فراوری شده نظیر سوسیس، کالباس و گوشت قرمز را به کمترین میزانش برسانید (مثلا حداکثر دو تا سه بار در هفته).
جامعه و رسانه‌ها نیز در برابر بلوغ زودهنگام کودکان مسئول هستند. خشونت زیاد، قرارگیری کودک در معرض محتوای مناسب بزرگسالان و مواردی از این دست می‌تواند روی ذهن کودک اثر بگذارد و غده بلوغ را تحریک کند. این غده بر اثر تحریک ماده‌ای به نام گنادوتروپین را آزاد می‌کند که باعث فعال شدن بیضه‌ها و تخمدان‌ها می‌شود تا هورمون‌های جنسی در بدن آزاد شوند.
برخی کودکان به اندازه کافی غذا نمی‌خورند و والدین برای اینکه صرفا غذا بخورند آن‌ها را ترغیب به خوردن مواد غذایی ناسالم نظیر قند و چربی می‌کنند. همین عادت‌های غلط تغذیه‌ای در نهایت کودک را وارد دوران بلوغ زودهنگام می‌کند.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/15 17:49:47

پست های مشابه
اگر به خاطر شغل و حرفه تان مجبورید ساعات زیادی از روز را پشت میز کار بگذرانید، توصیه ... ادامه مطلب 18
امیرالمومنین (ع) تنها فردی است که در خانه خدا متولد شدو دارای فضائل بیشماری است که در این ... ادامه مطلب 15
سردار شهید حمید باکری یکی از جوانان و شهدای شاخص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برادر سردار شهید ... ادامه مطلب 16
واژه‌ی ساکولنت یک صفت است که به گیاهان ذخیره کننده‌ی آب؛ چه کاکتوس، چه کراسولا، چه تیغ دار ... ادامه مطلب 16
رژیم قلیایی با این ایده که جایگزینی غذاهای اسید ساز با غذاهای قلیایی می تواند سلامتی شما را ... ادامه مطلب 10
آزادی مشروط فرصتی است که پیش از پایان دوره محکومیت به محکومان به حبس داده می شود تا ... ادامه مطلب 9
با اینکه سرعت اینترنت در بیشتر مواقع از طرف سرویس‌دهنده تعیین می‌شود، اما کاربر نیز می‌تواند به کمک ... ادامه مطلب 11
عزت نفس از اساسی‌ترین موضوعاتی است که در زندگی هر انسان مطرح و در موفقیت‌ها و شکست‌های وی ... ادامه مطلب 10
بر اساس ماده ششم طرح مجلس با عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، از ۵ اسفند به علت ... ادامه مطلب 11
برخی گیاهان با ویژگی‌های فوق العاده وجود دارند که به رفع مشکلات ریوی و اختلالات تنفسی کمک می‌کنند. ادامه مطلب 12
برای آشنایی با نشانه‌های تجمع سموم در بدن، عکس‌نوشت زیر را ببینید. ادامه مطلب 27
ادامه مطلب 22