معاون وزیر ورزش: استعدادیابی در والیبال روند بسیار خوبی دارد و از نظر وزارت ورزش، به عنوان الگو برای دیگر رشته‌های ورزشی مطرح است.
 مهین فرهادی‌زاد در نشست هم‌اندیشی نواب رئیس والیبال بانوان کشور که با هدف برنامه‌ریزی و بررسی راهبرد‌های توسعه پایدار والیبال بانوان در هتل المپیک تهران درحال برگزاری است، ضمن تبریک ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، افزود: تاکنون کار‌های زیادی برای رشد و توسعه والیبال بانوان انجام شده است که باید از افرادی که در این زمینه زحمت کشیدند، تشکر و قدردانی شود. والیبال مردمی‌ترین رشته ورزش ایران است که در گروه مردان، در سطح بسیار بالایی در جهان حرکت می‌کند و الگویی برای سایر رشته‌های ورزشی است.
وی به فعالیت‌های انجام شده در ورزش بانوان در چهل سال گذشته اشاره کرد و گفت: ورزش زنان پس از پیروزی انقلاب موظف بود خودش مسیر رشد و توسعه را پیدا کند. ورزش بانوان در این مدت باید در همه زمینه‌ها، از جمله مدیران تا داوران، مربیان و از همه مهم‌تر ورزشکاران، افراد را پرورش می‌داد.
معاون توسعه ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان به شاخصه‌های عدالت جنسیتی کمیته بین‌المللی المپیک اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ورزش بانوان ایران در بسیاری از این شاخصه‌ها سرآمد است. اگر ورزش بانوان ایران موفق به کسب مدال و سکو در جهان شود که به همراه نمایشی از عفاف باشد، موفق عمل کرده‌ایم.
وی با یادآوری این که استعدادیابی را از والیبال یاد گرفتیم، گفت: والیبال جذاب‌ترین و زیباترین رشته ورزشی گروهی ایران است و انگیزه دختران ایران در این رشته ورزشی برای افتخارآفرینی بسیار بالاست. به نظر من والیبال بانوان می‌تواند به اهداف پیش‌بینی شده خود دست یابد، زیرا فردی مصمم همچون دکتر داورزنی در مسند ریاست این فدراسیون قرار دارد که رشد و توسعه ورزش بانوان، اولویت مهمی برای ایشان است.
معاون وزیر ورزش در امور بانوان افزود: وقتی در بازی‌های آسیایی رنکینگ کاروان ایران با مدال بانوان به رتبه چهارم می‌رسد، پس با همدلی نیز می‌توانیم در والیبال زنان موفق شویم. البته نباید از همکاری با آموزش و پرورش برای استعدادیابی غافل شویم و با افزایش تعداد تیم‌های بانوان در رده‌های سنی مختلف، والیبالیست‌های بیش‌تری را برای حضور بهترین‌ها در تیم‌های ملی آماده کنیم.
فرهادی زاد ضمن اشاره به ساخت و راه‌اندازی آکادمی والیبال بانوان در مجموعه ورزشی آزادی تهران در سال‌های گذشته، گفت: فدراسیون والیبال نخستین فدراسیون ورزشی بود که اینچنین امکاناتی برای بانوان فراهم کرد و بنابراین دست‌یابی به اهداف بزرگ در حوزه والیبال امکان‌پذیر است.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/20 11:03:20

پست های مشابه
روز معلم ادامه مطلب 26
محمود احمدی‌نژاد این روزها به هر دری می‌زند تا خودش را در سرخط اخبار نگاه‌ داشته و در ... ادامه مطلب 93
در حالی که مدیرعامل شرکت شهر سالم اعلام کرده بود؛ واکسیناسیون کرونا بین مدیران و معاونان شهرداری تهران ... ادامه مطلب 64
ادامه مطلب 60
تقویم سال 1400 ادامه مطلب 61
آزاده نامداری درگذشت ادامه مطلب 59
ادامه مطلب 62
ادامه مطلب 75
ادامه مطلب 63
ادامه مطلب 57
ادامه مطلب 56
ادامه مطلب 56