معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد و امور دارایی گفت: تاکنون در سه مرحله سود سهام عدالت به حساب سهامداران پرداخت شد که رقم کلی آن حدود ۱۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است.
علی عسکری در نشست خبری که در محل وزارت اقتصاد و دارایی با موضوع برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت استانی برگزار شد، افزود: در ابتدای سال جاری و در اردیبشهت، رهبر معظم انقلاب برای ساماندهی سهام عدالت، ساماندهی شرکت‌های دارای سهام عدالت در استان‌ها، مشارکت مستقیم مردم در سهامداری و اینکه افراد بتوانند اختیار مستقیم‌تری را برای سهام خود داشته باشند به وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان بورس و شورای عالی بورس اختیار دادند تا تصمیم‌های جدیدی را اتخاذ کنند تا زمینه‌ای فراهم شود که سهامداران بتوانند از سهامی که در اختیارشان است در قالب روش مستقیم و غیرمستقیم بهره‌مندی بهتری را داشته باشند و بتوانند در زمینه سهامداری اقداماتی را انجام دهند. وی افزود: وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان خصوصی سازی از ابتدای سال برای ساماندهی سهام عدالت وارد عمل شدند و در کنار اقداماتی که هر سال انجام شده است، تاکنون در سه مرحله سود سهام عدالت به حساب سهامداران پرداخت شد که رقم کلی آن حدود ۱۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است. معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه مراحل بعدی پرداخت قرار است هر چه زودتر انجام شود، اظهار داشت: برای ساماندهی و برنامه‌ریزی لازم است اقداماتی جدید صورت گیرد. وی گفت: حدود ۱۹ میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت روش مستقیم و حدود ۳۰ میلیون نفر روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند. عسکری افزود: همه افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده بودند به نوعی در سامانه سجام ثبت نام کردند وافرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند، مدیریت آن‌ها در این سهام از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت انجام می‌شود. دولت برنامه‌ای برای ثبت نام جاماندگان سهام عدالت ندارد معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در حال حاضر دولت برنامه‌ای برای ثبت نام جاماندگان سهام عدالت ندارد، زیرا دولت سهامی در این شرکت‌ها ندارد. آقای علی عسکری افزود: سیاست کلی کشور و دولت، ثبت نام‌مجدد سهام عدالت نیست و دولت اهتمام خود را بر آزاد سازی سهام عدالت گذاشته است تا مشمولان‌سهام عدالت سهام خود را مدیریت کنند. وی اضافه کرد: دولت هیچ سهامی در شرکت‌های سهام عدالت ندارد تا بخواهد مجددا توزیع کند. عسکری گفت: دولت در زمانیکه تصمیم گرفت بخشی از سهام خود را در شرکت‌های دولتی تحت عنوان سهام عدالت پرداخت کند سهام برخی از شرکت‌ها مشخص و واگذار شد و الان تصمیم دولت این نیست که سهام جدیدی واگذار شود.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/20 11:20:02

پست های مشابه
There Will Be Blood ساخته‌ی پل توماس اندرسون، با اجرای خارق‌العاده‌ی دنیل دی لوئیس، قصه‌ی انحطاط کامل یک ... ادامه مطلب 91
اینجا یکی از بیمارستانهای تهران و یکی از ترسناکترین نقطه های جنگیدن با کروناست، مریضهایی که در اینجا ... ادامه مطلب 36
ادامه مطلب 17
این کلیپ رو حتما ببینید ! ادامه مطلب 77
انگلیسی با ما ادامه مطلب 45
یک پلنگ در پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی پس از شکار یک آهو، آن را به بالای درخت ... ادامه مطلب 51
ادامه مطلب 48
ادامه مطلب 41
عراقچی: بازگشت آمریکا به برجام به هیچ نشستی احتیاج ندارد ادامه مطلب 34
اين روزها مصادف با فرا رسيدن عيد مبعث مشهد مقدس شور و حال خاصی دارد و در هر ... ادامه مطلب 41
رازهایی درباره ساخته شدن اهرام مصر (Egyptian Pyramids) وجود دارد که قطعیت برخی از آنها تعیین شده اما ... ادامه مطلب 51
باتری خودرو اگر به خوبی نگهداری شود بین ۱۸ تا ۲۰ ماه کارایی مفید دارد. ادامه مطلب 42