خرید عطر و ادکلن اورجینال

خرید ارز دیجیتال
کارشناسان هشدار می‌دهند که گرفتن دست کودک و کشیدن آن می‌تواند باعث ایجاد درد در اندام فوقانی و دررفتگی آرنج او شود.
بنیاد «نمورس» ویژه رسانه‌های بهداشتی کودکان، چرخاندن و تاب دادن کودک از ناحیه دست شاید سرگرمی جالب و بی خطری به نظر برسد، اما کارشناسان درباره عواقب این حرکت که منجر به آسیب‌های دردناک در کودکان می‌شود هشدار داده اند.   کودکان را تاب ندهید!   چرا هرگز نباید کودکان را تاب داد! کارشناسان می گویند گرفتن دست کودک و کشیدن آن می‌تواند باعث دررفتگی آرنج شود که باعث درد در اندام فوقانی می‌شود. با بزرگ شدن کودک، بدن او کمتر مستعد این آسیب است.

کودکان را تاب ندهید!   کودکان پیش دبستانی، در فاصله سنی یک تا چهارسال، رباط (لیگامان)‌های سست و شلی دارند و استخوان هایشان هنوز از استحکام کافی برخوردار نیست، به عبارت دیگر آن‌ها بیشتر در معرض پولد البو (pulled elbow) یا نیمه در رفتگی سر استخوان رادیوس هستند و نسبت به ایجاد چنین شرایطی آسیب پذیرترند.   بنا به گزارش بنیاد «نمورس» ویژه رسانه‌های بهداشتی کودکان، هر چقدر بچه‌ها بزرگتر میشوند بدن آن‌ها در برابر آسیب مقاومتر میشود و احتمال عارضه پولد البو در آنان کاهش می‌یابد.

آرنج قسمت بالا و پایین استخوان دست را به هم متصل می‌کند، رباطی که سر استخوان رادیوس را در قسمت آرنج احاطه کرده است در کودکان سست است و احتمال پارگی بیشتری دارد.   کودکان را تاب ندهید!
کارشناسان هشدار می‌دهند که گرفتن دست کودک و کشیدن آن می‌تواند باعث ایجاد درد در اندام فوقانی و دررفتگی آرنج او شود. البته عارضه «پولد البو» در موقعیت‌های مختلف ممکن است رخ دهد از جمله بلند کردن بچه از روی زمین با گرفتن دست او، طرز خوابیدن نادرست در رختخواب، محکم گرفتن و کشیدن دست کودک برای عبور از خیابان و یا جوی آب میتوانند باعث بروز این عارضه شوند.
با وجود دردناک بودن این عارضه در اغلب اوقات خسارت‌ها و پیامد‌های بلند مدتی را برای کودکان به دنبال ندارد، اما مراجعه به پزشک در صورت بروز هر گونه کشیدگی دردناک ضروری است.   کودکان را تاب ندهید!
یک جراح ارتوپد می‌گوید هر گونه کشیدگی ناگهانی و فشار به اندام‌های فوقانی کودک به طور بالقوه موجب آسیب دیدن مفاصل فوقانی او خواهد شد و این موضوع فقط منحصر به چرخاندن و تاب دادن کودکان در هوا نیست، او در عین حال که احتمال وارد شدن آسیب مستقیم به شانه و مفصل آرنج بر اثر چرخاندن کودک در هوا را موثر می‌داند، به طور کلی به والدین توصیه می‌کند تا در هنگام مشارکت در بازی‌ها و جست و خیز‌های کودکانه دقت بیشتری کنند.   کودکان را تاب ندهید!
با این حال شما نمی‌توانید از ترس چنین عارضه‌ای کودک خود را بسته بندی کنید تا خطری او را تهدید نکند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که در هنگام بازی و تفریح با کودکانتان دقت بیشتری داشته باشید و به این نکته توجه کنید که مفاصل کودک در حال شکل گیری است و هر گونه فشار می‌تواند تأثیرات مخربی روی آن داشته باشد.
از جمله مهمترین علامت این وضعیت آن است که کودک دستش را اصلا نمی‌تواند حرکت دهد و اگر از او بخواهید با دستش چیزی را بگیرد خواهد گفت: من نمی‌توانم دستم را حرکت دهم.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/20 19:06:18

پست های مشابه
اگر به خاطر شغل و حرفه تان مجبورید ساعات زیادی از روز را پشت میز کار بگذرانید، توصیه ... ادامه مطلب 18
امیرالمومنین (ع) تنها فردی است که در خانه خدا متولد شدو دارای فضائل بیشماری است که در این ... ادامه مطلب 15
سردار شهید حمید باکری یکی از جوانان و شهدای شاخص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برادر سردار شهید ... ادامه مطلب 16
واژه‌ی ساکولنت یک صفت است که به گیاهان ذخیره کننده‌ی آب؛ چه کاکتوس، چه کراسولا، چه تیغ دار ... ادامه مطلب 16
رژیم قلیایی با این ایده که جایگزینی غذاهای اسید ساز با غذاهای قلیایی می تواند سلامتی شما را ... ادامه مطلب 10
آزادی مشروط فرصتی است که پیش از پایان دوره محکومیت به محکومان به حبس داده می شود تا ... ادامه مطلب 9
با اینکه سرعت اینترنت در بیشتر مواقع از طرف سرویس‌دهنده تعیین می‌شود، اما کاربر نیز می‌تواند به کمک ... ادامه مطلب 11
عزت نفس از اساسی‌ترین موضوعاتی است که در زندگی هر انسان مطرح و در موفقیت‌ها و شکست‌های وی ... ادامه مطلب 10
بر اساس ماده ششم طرح مجلس با عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، از ۵ اسفند به علت ... ادامه مطلب 11
برخی گیاهان با ویژگی‌های فوق العاده وجود دارند که به رفع مشکلات ریوی و اختلالات تنفسی کمک می‌کنند. ادامه مطلب 12
برای آشنایی با نشانه‌های تجمع سموم در بدن، عکس‌نوشت زیر را ببینید. ادامه مطلب 27
ادامه مطلب 22