تایید اثرگذاری حدود ۹۲ درصدی واکسن «اسپوتنیک» روسیه در نشریه معتبر علمی «لانست»، موجب استقبال گسترده اروپایی‌ها از جمله ایتالیایی‌ها از این واکسن شده است.
تایید اثرگذاری حدود ۹۲ درصدی واکسن «اسپوتنیک» روسیه توسط نشریه معتبر علمی «لانست»، موجب استقبال گسترده اروپایی‌ها از جمله ایتالیایی‌ها از این واکسن شده است.

شماری از مقامات استانی در ایتالیا، دریافت واکسن اسپوتنیک را خواستار هستند و اعلام کرده اند قصد دارند برای خرید این واکسن به طور مستقیم با روسیه ارتباط برقرار کنند. پژوهشگران ایتالیایی کارایی واکسن اسپوتنیک را بسیار بالا می‌دانند.
باربارا گلاوتی، کارشناس و پژوهشگر ایتالیایی گفت: پژوهشگران روسی برای بالا بردن هرچه بیشتر کارایی واکسن اسپوتنیک از دو نوع ویروس بی خطر استفاده کرده اند که در دو نوبت تزریق می‌شود. سیستم ایمنی بدن در اولین تزریق پیام را شناسایی و فرد را در برابر ویروس کرونا مصون می‌کند و در تزریق دوم این مصونیت تضمین می‌شود.
وینجنتسو ترانی، رئیس اتاق بازرگانی ایتالیا و روسیه، نخستین ایتالیایی است که دو ماه پیش این واکسن را در مسکو تزریق کرد. وی گفت: من واکسن اسپوتنیک را در همان اغاز واکسیناسیون در روسیه تزریق کردم و حالم بسیار خوب است.
انتونیو داماتو، مسئول امور بهداشت و درمان استان لاتسیو که مرکز آن رم است نیز بر ضرورت خرید هر چه سریعتر واکسن اسپوتنیک پافشاری کرد.
در حالی که ایتالیا به شدت درگیر مبارزه با ویروس کرونا و دغدغه دستیابی به واکسنی با کارآیی بالا می‌باشد، از سه هفته پیش دچار بحران سیاسی نیز شده که به استعفای نخست وزیر و تلاش برای تشکیل دولتی جدید انجامیده است.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/21 10:57:34

پست های مشابه
ادامه مطلب 30
تقویم سال 1400 ادامه مطلب 34
آزاده نامداری درگذشت ادامه مطلب 30
ادامه مطلب 42
ادامه مطلب 45
ادامه مطلب 34
ادامه مطلب 37
ادامه مطلب 36
ادامه مطلب 38
سه کشور اروپایی عضو برجام (انگلیس، آلمان و فرانسه) با اشاره به تفاهم ایران و آژانس بین‌المللی انرژی ... ادامه مطلب 0
مرکز پژوهش‌‌های مجلس با بیان اینکه سقف معافیت مالیاتی حقوق برای سال ۹۸ با هزینه‌های خانوار هم‌خوانی ندارد، ... ادامه مطلب 52
رییس مجلس مالیات سالیانه بر خودروها وخانه‌های لوکس را تصمیم مهم مجلس یازدهم در بودجه ١۴٠٠ دانست. ادامه مطلب 55