خرید عطر و ادکلن اورجینال

خرید ارز دیجیتال
رئیس بیمارستان سینا با اشاره به کاهش بار مراجعات ناشی از کرونا در این بیمارستان در عین حال درباره روز‌های آینده ابراز نگرانی کرد و گفت: بروز موج چهارم بیماری در اواخر بهمن دور از انتطار نیست.
دکتر محمد طالب پور افزود: بروز موج چهارم بیماری در اواخر بهمن‌دور از انتطار نیست، زیرا متاسفانه از لحاظ آماری و در مقام مقایسه با شرایط قبل و ورود ویروس جهش یافته انگلیسی به کشور باید انتطار یک مرحله خطرناک بیماری را داشته باشیم.   موج چهارم کرونا؛ آتشی زیر خاکستر
وی درباره وضعیت پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان سینا، گفت: حدود ۳ هفته است که تعداد بیماران در بخش و ICU کاهش یافته و به یک حد ثابت رسیده است. سایر بخش‌های بیمارستان نیز فعالیت عادی خود را انجام می‌دهند. بخش‌های مرتبط با کرونا باز و فعال هستند، اما میزان مراجعه کنندگان کاهش یافته است.
دکتر طالب پور افزود: همچنین مدل بیماری و تعداد روز‌های بستری بیماران تفاوت معنی‌داری با گذشته نداشته است. به طور متوسط روزانه حدود ۲۰ مراجعه کرونایی به بیمارستان داریم که از این تعداد حدود ۲۰ درصد آن‌ها بستری می‌شوند.
وی درباره پیش بینی بروز موج چهارم بیماری در کشور اظهار داشت: روز‌های آینده کاملا به مردم بستگی دارد، بویژه آنکه با ورود ویروس جهش یافته انگلیسی نگرانی‌ها افزایش یافته، زیرا هم شیوع آن چندین برابر بیشتر است و هم خطر مرگ و میر آن سه برابر بیشتر است. در صورت وقوع موج چهارم با موج عادی طرف نیستیم و یک موج سرنوشت‌ساز بیماری مقابل ما خواهد بود.
وی گفت: از نظر آماری اعلام می‌شود که اواخر بهمن زمان بروز موج چهارم است و آغاز واکسیناسیون در قشر‌های پرخطر و کادر درمانِ مرتبط با بیماران مبتلا به کرونا پیش از بروز موج چهارم بیماری می‌تواند در کنترل این موج موثر باشد.
آقای طالب‌پور با اشاره به عواملی مانند افزایش فعالیت دستفروشان و حضور مردم برای خرید عید، برگزاری کنسرت‌ها در جزیره کیش، جشنواره فجر و... ادامه داد: متاسفانه از لحاظ آماری و در مقام مقایسه با شرایط قبل و ورود ویروس جهش یافته انگلیسی به کشور باید انتطار یک مرحله خطرناک بیماری را داشته باشیم. اگر قرار است کاری انجام شود باید قبل از بروز موج چهارم، سختگیری‌های بیشتر اعمال شود تا با موفقیت از بیماری گذر کنیم.
وی با اشاره به تعطیلات روز‌های آخر این هفته، تصریح کرد: افزایش آگاهی بیش از هر چیزی موثر است. همه مردم در معرض خطر ویروسی هستند که شیوع آن ۵ برابر بین خودشان بیشتر است، یعنی اگر قبلا در یک جمع ۱۰ نفره یک نفر مبتلا حضور داشت می‌توانست یک نفر دیگر را آلوده کند، اما امروز می‌تواند ۵ نفر را مبتلا کند و از سوی دیگر خطر مرگ آن هم ۳ برابر بیشتر است.
وی ادامه داد: ما یک سال را به سختی پشت سر گذاشتیم و باید چند ماه دیگر هم تحمل کنیم. زمانی که واکسیناسیون با پوشش وسیع آغاز شود دیگر خیالمان راحت خواهد بود البته؛ این فرایند احتمالا به تابستان ۱۴۰۰ کشیده شود و این چند ماه باقی‌مانده را هم باید تحمل کرد و از سفر‌ها و تفریحات غیر ضروری خودداری کرد.
رئیس بیمارستان سینا، تاکید کرد: همه شرایط را درک می‌کنیم و هیچ کس مشکلات ناشی از کرونا را انکار نمی‌کند. این روز‌ها حتی حداقل‌های زندگی برای برخی خانوار‌ها فراهم نمی‌شود؛ اما جان مهم‌تر است. اگر مردم توانمند در این فاز بیشتر به همنوعان خود کمک کنند حتی برای سلامتی خودشان هم موثر است؛ زیرا حداقل‌های زندگی برای افراد کمتر برخوردار فراهم می‌شود و راضی به خروج کمتر از منزل می‌شوند.
وی گفت: این دوران یک بسیج عمومی از کمک‌های مردمی می‌خواهد، نگرانی فعلی ما روز‌های متتهی به اواخر بهمن و اوایل اسفند است. همکاری مردم و تحکم دولت باید برای موج چهارم افزایش یابد؛ زیرا بیماری فعلا آتش زیر خاکستر است و اگر شعله ور شود ممکن است وسعت بسیار زیادی داشته باشد.
رئیس بیمارستان سینا درخصوص زمان مراجعه مبتلایان به بیمارستان، گفت: باید بین این دو نکته تفاوت قائل شد؛ اینکه مراجعه مداوم به فضای تریاژ کرونا اتفاق افتد و یا بیمار کلا در خانه بماند تا ببیند چه خواهد شد. اگر فرد علائمی دارد نباید دست روی دست بگذارد تا ببیند چه می‌شود و حتی می‌توان به شکل تلفنی و مجازی با خیلی‌ها ارتباط برقرار کرد.
وی افزود: ماندن در خانه بدون آنکه بیمار هیچ مشورت پزشکی دریافت کند یعنی از دست دادن زمان که باعث فعال شدن چرخه التهابی وحشتناک در بدن می‌شود و همه چیز را از کنترل خارج می‌کند.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/21 13:59:14

پست های مشابه
تلویزیون سریال‌های جدید خودش را آغاز می‌کند؛ شبکه یک با فصل دوم ″جلال″، شبکه دو با سریال کره‌ای ... ادامه مطلب 53
استاندار تهران گفت: سالانه ۲۰۰ هزار نفر به جمعیت این استان افزوده می‌شود و این امر به افزایش ... ادامه مطلب 65
عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: بدلیل نقش سازندگان فاقد صلاحیت ساختمان در ساخت ... ادامه مطلب 66
رئیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره بار گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قیمت سه محصول موز، خیار ... ادامه مطلب 58
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با رد خبر واردات خودرو‌های خارجی دست دوم گفت: این ... ادامه مطلب 64
مدیرعامل مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران: کشور‌های کانادا و سوئد سفارش برنج ایرانی دادند. ادامه مطلب 65
مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس از عرضه سهام پتروشیمی اروند بعنوان بزرگترین تولید کننده پی وی سی جهان ... ادامه مطلب 70
سفیر ایران در روسیه گفت: دومین محوله واکسن روسی موسوم به «اسپوتنیک وی» امروز با یک پرواز اختصاصی ... ادامه مطلب 41
سخنگوی وزارت بهداشت از فوت ۵۸ بیمار کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: مجموع بیماران ... ادامه مطلب 43
گزارش امروز درباره دستگاهی است که بجای تسمه و حرکت دورانی با استفاده از طراحی مکانیکی و مغناطیسی ... ادامه مطلب 74
جانشین پلیس مبارزه با موادمخدر پایتخت به دستگیری اعضای باند توزیع شیشه و هروئین در دره فرحزاد اشاره ... ادامه مطلب 43
پژوهشگران دانشگاه کاشان در طرحی تحقیقاتی، ضربان ساز قلب بدون باتری برای جایگزین کردن باتری قلب را طراحی ... ادامه مطلب 51