خرید ارز دیجیتال
پس از آنکه نسخه ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ در ماه مه ۲۰۲۰ به‌روزرسانی شد، کاربران شاهد مشکلاتی در این سیستم عامل بودند.
نسخه ۲۰۰۴ ویندوز۱۰ پس از به‌روزرسانی، در حالی پیام قطع بودن اینترنت را اعلام می‌کند که شما می‌توانید سایت‌ها را بازدید کنید

پس از آنکه نسخه ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ در ماه مه ۲۰۲۰ به‌روزرسانی شد، کاربران شاهد مشکلاتی در این سیستم عامل بودند. این موضوع زمانی پیچیده می‌شود که احتمالا در به‌روزرسانی‌های امنیتی بعدی مشکل ایجاد می‌کند. در ضمن، در به‌روزرسانی Patch Tuesday این ماه باگی وجود دارد که اتصال به اینترنت را برای برخی از کاربران با مشکل مواجه می‌کند. این موضوع کمی عجیب است، زیرا همه چیز آنگونه نیست که به نظر می‌آید. به این معنی که به کاربران یک پیام هشدارآمیز با عنوان «NoInternet Access» در تنظیمات «Network and Internet» ویندوز ۱۰ داده می‌شود که در واقع چنین اشکالی وجود ندارد.
باگ عجیب در آپدیت ویندوز ۱۰در یکی از شکایت‌های مربوط به این مسئله آمده است: در نوار وظیفه، آیکون Wi-Fi پیام «No Internet Access» را نشان می‌دهد، اما من یک اتصال اینترنتی پایدار به‌صورت بی‌سیم دارم (به‌عنوان مثال: می‌توانم اینترنت، آدرس‌های IP، پینگ و ... را مرور کنم). مشکل دیگر این است که وقتی سعی می‌کنم دستیار مجازی Cortana را باز کنم، به من اعلام می‌کند که به اینترنت وصل نیستم.

برای کار‌های ساده‌ای مانند مرور وب، کاربران می‌توانند به‌راحتی خطا را نادیده بگیرند و کار خود را ادامه دهند. با این حال، مسئله همیشه به همین سادگی نیست.

مشکل بزرگ‌تر این است که اگر Windows گزارش کند که مشکلی در اتصال به اینترنت وجود دارد، ظاهراً برخی از اپلیکیشن‌ها کار نمی‌کنند. ظاهرا این موارد شامل Cortana، فروشگاه مایکروسافت و Spotify است. بنابر این حتی اگر اتصال اینترنت مشکلی نداشته باشد، اما ویندوز ۱۰ اعلام کند که اینترنت قطع است، برخی از اپلیکیشن‌ها فرض می‌کنند که اتصال به اینترنت وجود ندارد و به همین علت به درستی کار نمی‌کنند.

خوشبختانه، مایکروسافت از این مسئله آگاه است و برای رفع این باگ تلاش می‌کند. این شرکت می‌گوید که این باگ ناشی از نشانگر وضعیت اتصال به شبکه (Network Connectivity Status Indicator) در ویندوز ۱۰ است. به این ترتیب، این مسئله احتمالاً در یک به‌روزرسانی فوق‌العاده یا در اصلاح بعدی که در ۱۱ آگوست (۲۱ مرداد) انجام می‌شود، حل خواهد شد.

با این حال، برخی کاربران برای اینکه تا آن زمان منتظر نمانند، یک راه‌حل قابل اعتماد پیدا کرده‌اند که اتصال شبکه را برای اپلیکیشن‌های شما برقرار می‌کند.   نحوه رفع اشکال اتصال به شبکه در ویندوز ۱۰ نسخه ۲۰۰۴   -با استفاده از نوار جست‌وجو در نوار وظیفه ویندوز، «Registry Editor» را جست‌وجو کنید.

-Registry Editor را از نتایج جست‌وجو باز کنید و وقتی از شما خواسته شد که اجازه دهید برنامه را تغییر دهد، روی «Yes» کلیک کنید.

-در اپ Registry Editor، این مسیر را دنبال کنید:

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesNlaSvcParametersInternet

-روی «EnableActiveProbing» راست کلیک و Modify را انتخاب کنید.

-«Value data» را از صفر به یک تغییر دهید.

-برای بستن پنجره و ذخیره ویرایش‌های خود، روی OK کلیک کنید.

-Registry Editor را ببندید.

-کامپیوتر را ری‌استارت کنید تا تغییرات اعمال شوند.

درصورتی که خوش‌شانس باشید، پس از راه‌اندازی مجدد کامپیوتر شخصی‌تان، اپلیکیشن‌های شما می‌توانند دوباره به اینترنت وصل شوند. اگر این اتفاق نیفتاد، بررسی کنید که دستورات گفته شده در بالا را به درستی اجرا کرده‌اید. اگر باز هم مشکل دارید، ممکن است مجبور باشید راه‌حل دیگری را جست‌وجو کنید یا منتظر زمان رفع اشکال مایکروسافت باشید.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/22 15:16:48

پست های مشابه
اگر به خاطر شغل و حرفه تان مجبورید ساعات زیادی از روز را پشت میز کار بگذرانید، توصیه ... ادامه مطلب 28
امیرالمومنین (ع) تنها فردی است که در خانه خدا متولد شدو دارای فضائل بیشماری است که در این ... ادامه مطلب 25
سردار شهید حمید باکری یکی از جوانان و شهدای شاخص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برادر سردار شهید ... ادامه مطلب 28
واژه‌ی ساکولنت یک صفت است که به گیاهان ذخیره کننده‌ی آب؛ چه کاکتوس، چه کراسولا، چه تیغ دار ... ادامه مطلب 27
رژیم قلیایی با این ایده که جایگزینی غذاهای اسید ساز با غذاهای قلیایی می تواند سلامتی شما را ... ادامه مطلب 16
آزادی مشروط فرصتی است که پیش از پایان دوره محکومیت به محکومان به حبس داده می شود تا ... ادامه مطلب 15
با اینکه سرعت اینترنت در بیشتر مواقع از طرف سرویس‌دهنده تعیین می‌شود، اما کاربر نیز می‌تواند به کمک ... ادامه مطلب 22
عزت نفس از اساسی‌ترین موضوعاتی است که در زندگی هر انسان مطرح و در موفقیت‌ها و شکست‌های وی ... ادامه مطلب 16
بر اساس ماده ششم طرح مجلس با عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، از ۵ اسفند به علت ... ادامه مطلب 19
برخی گیاهان با ویژگی‌های فوق العاده وجود دارند که به رفع مشکلات ریوی و اختلالات تنفسی کمک می‌کنند. ادامه مطلب 18
برای آشنایی با نشانه‌های تجمع سموم در بدن، عکس‌نوشت زیر را ببینید. ادامه مطلب 33
ادامه مطلب 29