در گزارش زیر چند نمونه از مکان‌های تاریخی شگفت انگیز در هندوستان را معرفی می‌کنیم.
 هندوستان برخلاف سایر کشورها، کشور مذاهب مختلف است. مذاهب، زبان‌ها، عقاید و سنت‌های مختلف زیادی در هندوستان وجود دارد؛ بنابراین جای تعجب ندارد که اماکن تاریخی در هندوستان نشان دهنده تنوع سبک‌ها و فرهنگ‌های معماری باستانی است. چند نمونه از مکان‌های تاریخی شگفت انگیز در هندوستان برای اطلاع گردشگران آورده شده است. Maharaja ۱۰ اثر باستانی هندوستان که اسرار تاریخی این کشور را حفظ می‌کند + تصاویر Maharaja، معروف به کاخ باد‌ها، یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری جیپور است. این کاخ ماسه سنگی زیبا به شکل تاج لرد کریشنا توسط Maharaja Sawai Pratap Singh در سال ۱۷۹۹ ساخته شده است. Maharaja نیز نمونه‌ای عالی از معماری راجپوتانا است. شکل هرمی آن و ۹۵۳ پنجره زیبا این مکان را به یک جذابیت بی نظیر از شهر تبدیل کرده است.

فضای داخلی کاخ به دلیل راهرو‌های طولانی آن و همچنین این واقعیت که پله ندارد - قابل توجه است که کف‌ها با شیب‌های مخصوص به هم وصل می‌شوند. ۹۵۳ پنجره در Maharaja به طور تصادفی ساخته نشده است - آن‌ها برای زنان حرمسرا سلطنتی که هرگز در ملاء عام ظاهر نمی‌شدند، در نما قرار گرفته است! این پنجره‌ها به آن‌ها امکان مشاهده زندگی مردم را می‌داد و فقط نمای عالی شهر را تحسین می‌کردند. Cala Pani ۱۰ اثر باستانی هندوستان که اسرار تاریخی این کشور را حفظ می‌کند + تصاویر زندان سلولی که به Cala Pani نیز معروف است نیز در شهر بندر بلر در جزایر‌های اندامان و نیکوبار واقع شده است. این مجموعه به شهادت گنگ به شکنجه گاه فعالان هندی که برای استقلال می‌جنگیدند، بدل شد. ساخت آن در سال ۱۹۰۶ به پایان رسید و امروزه Cala Pani یکی از آثار ملی کشور محسوب می‌شود.

به معنای واقعی کلمه هر گوشه زندان "می تواند" داستان‌های مقاومت، قربانیان و رنج‌های مبارزان بزرگ آزادی هند، مانند Birendra Kumar Ghosh، Upendranat Banerji، Hem Chandra Das، Ulaskar Dutta، Bibhuti Bhushan Sarkar را برای شما بازگو کند. ۶۹۶ سلول انفرادی وجود دارد. دروازه هندوستان ۱۰ اثر باستانی هندوستان که اسرار تاریخی این کشور را حفظ می‌کند + تصاویر دروازه هند، مشهورترین نقطه دیدنی بمبئی. ساخت این طاق در معماری به سبک هندو-ساراچن در سال ۱۹۱۱ آغاز شد و در سال ۱۹۲۴ به پایان رسید. هدف اصلی از ایجاد این ساختار عظیم یادبود پادشاه جورج پنجم و ملکه مری بود که در سال ۱۹۱۱ از بمبئی بازدید کردند.

دروازه‌های هند از نظر واقعیتی که سمبل فوق العاده‌ای از هند بریتانیا و امپراتور انگلیس هستند از اهمیت بالایی برخوردار هستند. بازدید کنندگان همچنین می‌توانند مجسمه‌ای از شیواجی، پادشاه جنگجوی قرن هفدهم، روبروی قوس دروازه هند را مشاهده کنند. Charminar ۱۰ اثر باستانی هندوستان که اسرار تاریخی این کشور را حفظ می‌کند + تصاویر Charminar یا "مسجد چهار مناره" مشخصه بارز شهر حیدرآباد است و به معنای چیزی مانند تاج محل برای آگرا است. این بنا در سال ۱۵۹۱ توسط سلطان محمد قلی قطب شاه به احترام پیروزی بر طاعون در این منطقه ساخته شده است. برای این بنای تاریخی از سبک معماری هند و اسلامی استفاده شده است و آن‌ها آن را از سنگ گرانیت، ملات و سنگ مرمر خرد شده بنا کردند.

در هر گوشه ساختمان چهار مناره ۵۶ متری ظریف که با یک بالکن دوتایی متصل شده است. یک راه پله با ۱۴۹ پله به طبقه فوقانی مسجد چهار مناره منتهی می‌شود که برای نماز در نظر گرفته شده است. همچنین یک تونل زیرزمینی شگفت انگیز ساخته شده است که Charminar را با Golconda متصل می‌کند.   غار‌های آژانتا ۱۰ اثر باستانی هندوستان که اسرار تاریخی این کشور را حفظ می‌کند + تصاویر آژانتا مشهورترین بنای بودایی در هند است که در اورنگ آباد (ایالت ماهاراشترا) واقع شده است. ۳۰ غار در صخره‌های این مجموعه، غار‌های معبد-صومعه بودایی در قرن دوم قبل از میلاد حک شده است. از میان ۳۰ غار، پنج سالن دارای استیپا‌ها و بقیه محل‌های صومعه است. غار‌های آژانتا نیز در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

نقاشی‌های باستانی که وقایع مختلفی از زندگی بودا را نشان می‌دهد و مجسمه ها، از جذابیت اصلی این غار‌ها است؛ و سنگ تراش محلی یکی از نادرترین‌ها در جهان به حساب می‌آید. استوپا سانچی ۱۰ اثر باستانی هندوستان که اسرار تاریخی این کشور را حفظ می‌کند + تصاویر استوپا سانچی (مادیا پرادش) قدیمی‌ترین بنای سنگی در هند و همچنین یکی از محبوب‌ترین بنا‌های بودایی در این کشور است. این بنا در قرن سوم قبل از میلاد به دستور امپراتور آشوکا ساخته شده است.

چهار دروازه اصلی در سانچی استوپ صحنه‌هایی از زندگی بودا را به تصویر می‌کشد. همچنین در آن می‌توانید حکاکی‌ها و تصاویر بسیاری از بودا، پوشیده از لاک را، که از زمان امپراتوری مائوریف حفظ شده است، پیدا کنید. کاخ میسور ۱۰ اثر باستانی هندوستان که اسرار تاریخی این کشور را حفظ می‌کند + تصاویر کاخ میسور را می‌توان در شهر میسور جنوبی هند (ایالت کارناتاکا) مشاهده کرد. در واقع، این در زمان‌های مختلف توسط امپراطور‌های مختلف ساخته شده است. دلیل اصلی کاخ به سبک‌های مختلف معماری، ساخت آن در زمان‌های مختلف است - از معماری هندو-ساراکن گرفته تا هندو، مسلمان، راجپوت و گوتیک.

عمدتا برای ساخت و ساز از گرانیت خاکستری و سنگ مرمر صورتی استفاده شده است. سالن عمومی و تالار عروسی سلطنتی در داخل کاخ امروز به اصلی‌ترین جاذبه بازدید کنندگان تبدیل شده است. جالب اینجاست که سلاح‌ها و زرادخانه قرن چهاردهم مورد استفاده خانواده سلطنتی نیز در این کاخ ذخیره می‌شود. قطب منار ۱۰ اثر باستانی هندوستان که اسرار تاریخی این کشور را حفظ می‌کند + تصاویر قطب منار دومین مناره بلند کشور است. این میراث جهانی در دهلی ساخته شده است. پایه و اساس آن در سال ۱۱۹۲ گذاشته شد، و ساخت و ساز بیش از ۷۵ سال به طول انجامید (چندین حاکم جایگزین شدند). قطب منار همچنین با بسیاری از سازه‌های باستانی احاطه شده است.

این بنای تاریخی باستانی اسلامی با ارتفاع ۷۲.۶ متر از ماسه سنگ قرمز و مرمر ساخته شده است. قطب منار از ۵ طبقه تشکیل شده است که هر کدام با بالکن‌های زیبایی تزئین شده است. همچنین قسمت زیرین مناره داخلی قابل توجه است که تزئین شده با حجاری‌های استادانه اسلامی است. قلعه سرخ ۱۰ اثر باستانی هندوستان که اسرار تاریخی این کشور را حفظ می‌کند + تصاویر لال کیلا یا "قلعه سرخ"، واقع در دهلی، یکی از نماد‌های هند است که در فهرست میراث جهانی قرار دارد. در اصل بیش از ۲۰۰ سال (تا سال ۱۸۵۶) خانه امپراتوران مغول بود. این ارگ در سال ۱۶۴۸ توسط امپراطور شاه جهان ساخته شد و به دلیل بلوک‌های عظیم ماسه سنگ قرمز که از آن ساخته شده، نام قلعه سرخ را گرفت. قلعه سرخ منعکس کننده سبک‌های معماری مغول‌ها، هندو‌ها، مسلمان‌ها، پارس‌ها و تیموریان است.

قلعه سرخ که در زمینی به مساحت ۲۵۴ هکتار قرار دارد، دارای شکل هشت ضلعی است. برای تزئین آن از آثار هنری فارسی، اروپایی و هندی و ... استفاده شده است.

نخست وزیر در روز استقلال هند از سال ۱۹۴۷، پرچم ملی را در دروازه اصلی قلعه سرخ برافراشته و پس از آن سخنرانی می‌کند. این قلعه به بزرگترین بنای تاریخی دهلی بدل شد که هر ساله بازدید کننده از مناطق مختلف جهان را به خود جلب می‌کند. تاج محل ۱۰ اثر باستانی هندوستان که اسرار تاریخی این کشور را حفظ می‌کند + تصاویر یکی از هفت عجایب جهان در آگرا (ایالت اوتار پرادش) واقع شده است. شهر آگرا دقیقاً به دلیل همین بنای تاریخی عشق، به پر بازدید‌ترین مکان توسط توریست‌ها در هند تبدیل شده است. مقبره مرمر سفید که توسط امپراتور مغول شاه جهان به یاد و خاطره همسر سوم خود ساخته شده است، در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

ساخت تاج محل ۲۰ سال به طول انجامید و در سال ۱۶۳۲ آغاز شد. حدود ۲۰،۰۰۰ نفر در ساخت مقبره مشغول به کار بودند و ۱۰۰۰ فیل برای حمل مواد استفاده شده است. سبک معماری تاج محل معماری اسلامی، فارسی، عثمانی، ترکی و هندی را با هم ترکیب کرده است.

چهار ضلع تاج محل کاملاً یکسان است و بارزترین ویژگی آن این است که مقبره در ساعات مختلف روز رنگ متفاوتی به خود می‌گیرد: صورتی رنگ در صبح، سفیدی شیری در ظهر و طلایی در شب. در دیوار‌های آن نیز می‌توانید آیات فارسی خوشنویسی مشتق شده را مشاهده کنید.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/22 15:24:22

Captcha

پست های مشابه
ادامه مطلب 244
ادامه مطلب 308
ادامه مطلب 984
ادامه مطلب 237
ادامه مطلب 261
ادامه مطلب 209
ادامه مطلب 216
ادامه مطلب 215
ادامه مطلب 222
ادامه مطلب 222
ادامه مطلب 200
ادامه مطلب 234