بسیاری از اپلیکیشن‌هایی که روی آیفون استفاده می‌کنید؛ از سرویس‌های مکان‌یابی استفاده می‌کنند تا به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشند.
ترفند‌های زیادی برای افزایش دوام شارژ باتری آیفون وجود دارد، ولی همه آن‌ها ارزش انجام دادن و تمرکز شما را ندارند و فقط یک تنظیم و تغییر سریع هست که باعث می‌شود واقعا افزایش ظرفیت باتری آیفون خود را احساس کنید. به گفته کارشناسان، مردمی که این تنظیمات را روی آیفون انجام دهند؛ هرگز با خالی شدن باتری مواجه نمی‌شوند. بدون اطلاع شما، بسیاری از اپلیکیشن‌هایی که روی آیفون استفاده می‌کنید؛ از سرویس‌های مکان‌یابی استفاده می‌کنند تا به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشند. برخی از اپلیکیشن‌ها و سرویس‌ها برای ارائه خدمات بهتر باید به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشند. مثلا، برنامه‌های ناوبری یا آب و هوا به موقعیت مکانی شما وابسته هستند. اما همه اپلیکیشن‌ها نباید مجوز دسترسی به موقعیت مکانی را داشته باشند؛ چون برای مصارف تبلیغاتی استفاده می‌کنند. ویژگی موقعیت مکانی را مدیریت کنید مهم‌تر اینکه استفاده زیادی از سرویس موقعیت مکانی روی گوشی باعث مصرف زیاد باتری می‌شود. اگر سرویس‌های location گوشی خود را برای یک روز خاموش کنید؛ متوجه می‌شوید چقدر در مصرف باتری صرفه‌جویی می‌شود. همیشه اپلیکیشن‌های زیادی در پس‌زمینه اجرا شده و دنبال ردیابی موقعیت مکانی شما هستند. وقتی سرویس‌های location را خاموش می‌کنید؛ این فعالیت‌های متوقف می‌شود و دیگر به طور پنهانی انرژی باتری مصرف نمی‌شود. تنها اپلیکیشن‌ها و سرویس‌هایی که به موقعیت مکانی شما نیاز دارند؛ گوگل مپس، برنامه‌های مسیریابی و ناوبری و اپ‌های مشابه این‌ها است. اگر روزانه از این اپ‌ها استفاده می‌کنید؛ باید قابلیت ردیابی موقعیت مکانی آیفون را روشن بگذارید و در غیر این صورت باید آن را خاموش کنید. ترفند بهتر این است که دسترسی به سرویس Location Services را فقط برای این اپ‌ها روشن بگذارید. ترفند‌ی ساده برای افزایش دوام شارژ باتری آیفون برای خاموش کردن موقعیت مکانی از مسیر Settings > Privacy > Location Services به سراغ تنظیمات Location Services گوشی بروید و با اسکرول صفحه مشاهده کنید کدام اپلیکیشن‌ها به این سرویس دسترسی دارند و آیا نیاز است برای آن‌ها روشن باشد یا خیر! قطعا به اپ‌هایی برخورد خواهید کرد که نباید به Location Services دسترسی داشته باشید و آن‌جا باید موقعیت مکانی را خاموش کنید. اگر واقعا می‌خواهید انرژی باتری شما با سرعت بسیار پایینی کاهش پیدا کند؛ بهتر است سرویس Location Services را خاموش نگه دارید و فقط در زمان‌هایی که نیاز است؛ روشن بگذارید. بیشتر بخوانید
  • ۵ دلیلی که باعث خالی شدن سریع باتری گوشی آیفون می‌شود
حالت Low Power Mode از دیگر ترفند‌های موثر برای نگه داشتن انرژی باتری آیفون، بردن گوشی به حالت Low Power Mode است. وقتی می‌بینید سطح انرژی باتری به ۲۰ یا ۱۰ درصد رسیده است؛ می‌توانید از مسیر Settings > Battery حالت Low Power Mode را فقط با یک ضربه زدن روی آن روشن کنید. ترفند‌ی ساده برای افزایش دوام شارژ باتری آیفون حالت Low Power Mode باعث کاهش روشنایی صفحه‌نمایش، تنظیمات کارایی و به حداقل رساندن انیمیشن‌ها می‌شود. در این حالت، اپ‌ها نمی‌توانند در پس‌زمینه به‌روزرسانی شوند یا دانلود داشته باشند. شما همچنان می‌توانید کار‌های معمول خود را با گوشی انجام دهید و تماس بگیرید؛ پیامک بفرستید؛ ایمیل زده و شبکه‌های اجتماعی خود را بررسی کنید تا دوباره آیفون را به پریز برق بزنید.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/22 23:45:44

پست های مشابه
امروزه رایج‌ترین سند تجاری در میان مردم چک است و یکی از مسائلی هم که ممکن است در ... ادامه مطلب 16
روز عید فطر روز بسیار مهمّى براى مسلمانان است؛ زیرا پس از یک ماه روزه و تهجّد و ... ادامه مطلب 17
“خوش بینی و مثبت اندیشی” از صفاتی است که زندگی را برای انسان‌ها راحت‌تر و شاد‌تر می‌کند پس ... ادامه مطلب 18
اوائل ماه مه امسال، میلیارد‌ها ″زنجره″ که از سال ۲۰۰۴ زیر زمین بودند سر از خاک بیرون آوردند ... ادامه مطلب 17
برنامه واکسیناسیون برای مقابله با کرونا در ایران وارد مرحله دوم شده است. ادامه مطلب 17
لوازم منزل را می‌توان بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر هم تمیز کرد و روش‌های بسیار مناسبی برای ... ادامه مطلب 16
مطالعات اولیه نشان می دهد رابطه‌ای بین مصرف کاروتن موجود در میوه و سبزیجات قرمز و کاهش خطر ... ادامه مطلب 21
سالیانی پیش فردی به نام سید جعفر شاه صاحب در محدوده سیدخندان امروزی روزگار می‌گذرانده و به علت ... ادامه مطلب 13
رنگ و بوی تیتر‌ها و تحلیل‌های جنجالی روزنامه‌ها با نزدیک شدن به انتخابات ۱۴۰۰، انتخاباتی شده است. ادامه مطلب 13
فشارخون بالا در شب خطر آلزایمر را افزایش می‌دهد و کاهش فشار خون با علائمی از جمله سرگیجه، ... ادامه مطلب 14
مزایای سینی زیر موتور را در این مطلب وب گردی دنبال کنید. ادامه مطلب 17
اگر طعم و بوی آب در آبسرد کن یخچال شما تغییر کرده، ممکن است به علت بوی مواد ... ادامه مطلب 12