در آشپزی شگفت انگیز ملل مختلف جستجو کردیم تا ببیند سبزیجات مصرفی در رژیم غذایی، سوپ‌ها و غذا‌های جانبی آن‌ها چه چیز است.
 برای یک اروپایی، سبزیجات یک مجموعه استاندارد مثل پیاز، سیب زمینی، هویج، کلم و ... است. با این حال، دنیای ما بسیار بزرگ است و در هر گوشه‌ای از آن، محصولات شگفت انگیز و عجیب غریب وجود دارد که برای تعداد زیادی از ما تصور ناپذیر است.

در آشپزی شگفت انگیز ملل مختلف جستجو کردیم تا ببیند سبزیجات مصرفی در رژیم غذایی، تغذیه، سوپ‌ها و غذا‌های جانبی آن‌ها چه چیز است.

ذرت بنفش محصولات عجیب غریب که به سختی مجبور به امتحان کردن آن شده اید هندی‌ها هزاران سال است که چنین ذرتی را پرورش می‌دهند. درست است، هاپی آب پز خیلی خوشمزه نیست: به دلیل محتوای زیاد نشاسته، دانه‌ها خیلی سفت هستند. آمریکایی‌های بومی دانه‌ها را خشک می‌کنند یا آن‌ها را جوشانده - chicha morada می‌سازند، که به دلیل وجود انبوهی از آنتی اکسیدان‌ها، بسیار مفید به نظر می‌رسد.

فلفل "شکلات شیرین" محصولات عجیب غریب که به سختی مجبور به امتحان کردن آن شده اید دانشمندان کانادایی که paprika شکلات را پرورش داده اند ادعا می‌کنند که این محصول مقوی است. از نظر رنگ و طعم، این تنوع واقعا شبیه لوبیای کاکائو است.

تربچه هندوانه محصولات عجیب غریب که به سختی مجبور به امتحان کردن آن شده اید تربچه هندوانه یک ترکیبی است که از نظر مصنوعی تولید می‌شود، اما این کار باعث بدتر شدن سبزی نمی‌شود. این تربچه باید به صورت خام خورده شود، زیرا هنگام پختن رنگ روشن خود را از دست می‌دهد.

اسموند محصولات عجیب غریب که به سختی مجبور به امتحان کردن آن شده اید Osmund، یا bracken، گونه‌ای از سرخس خوراکی است. ساقه‌های گیاه قبل از باز شدن جمع می‌شوند، سپس جوشانده یا ترشی می‌شوند. درست است، فقط شاخه‌هایی جمع آوری می‌شوندکه حاوی اسپور نیستند.   Swainson محصولات عجیب غریب که به سختی مجبور به امتحان کردن آن شده اید این گل‌های خوش رنگ فقط در مناطق خشک استرالیا یافت می‌شود. نه، آن‌ها نمی‌خواهند مانند بیشتر گیاهان و جانوران این قاره به شما صدمه بزنند. بومیان استرالیایی نخود فرنگی یا دانه‌های سرخ شده را می‌خورند و از آن‌ها نان می‌پزند.

ریشه یوکا محصولات عجیب غریب که به سختی مجبور به امتحان کردن آن شده اید این ریشه با موفقیت جایگزین سیب زمینی در آمریکای مرکزی و جنوبی می‌شود. هیچ طعم و بوی خاصی ندارد. اما یک خطربزرگ در آن وجود دارد: پوست حاوی سیانید و به شکل خام آن، ریشه می‌تواند بسیار سمی باشد.

دالچه محصولات عجیب غریب که به سختی مجبور به امتحان کردن آن شده اید مردم اسکاتلند و ایرلند از دالچه استفاده می‌کنند. Dulce طعم میگو را به غذا می‌دهد و بدن را با ویتامین‌ها و مواد معدنی اشباع می‌کند.

کلم رومنسکو محصولات عجیب غریب که به سختی مجبور به امتحان کردن آن شده اید گل آذین کلم رومانسکو یک مارپیچ لگاریتمی ایده آل را تشکیل می‌دهد، که می‌تواند ریاضیدانان را خوشحال کند؛ و مواد غذایی از عطر و طعم لطیف آن مانند آجیل لذت می‌برند.

Capricornus محصولات عجیب غریب که به سختی مجبور به امتحان کردن آن شده اید کاپریکورنوس محصول ریشه در دوره ویکتوریا در انگلستان رواج داشت، با این حال، همه این گیاه را فراموش کردند. با این حال، امروزه برای طعم دادن به غذا‌ها در بهترین رستوران‌ها ارائه می‌شود. ریشه شبیه صدف با کنگر فرنگی و طعمی شبیه شیرین بیان است.

Soleros محصولات عجیب غریب که به سختی مجبور به امتحان کردن آن شده اید در حقیقت، soleros سولروس یک کاکتوس بدون خار است. در خاک شور ساحل دریا رشد می‌کند. در اروپا و آمریکای شمالی، soleros به عنوان مارچوبه دریایی خوانده می‌شود و به عنوان یک غذای جانبی استفاده می‌شود.

Akmella محصولات عجیب غریب که به سختی مجبور به امتحان کردن آن شده اید Akmella در مناطق باتلاقی برزیل رشد می‌کند، فقط برگ‌های آن مصرف می‌شود. آن‌ها درون سالاد‌ها خرد می‌شوند که از چنین افزودنی طعم ترش به دست می‌آورند. Akmella آکملا یک خاصیت شگفت انگیز دارد: اگر جوانه‌های آن را بجوید، دهان شما بی حس می‌شود، مانند بی حسی در مطب دندانپزشکی.

نوپال محصولات عجیب غریب که به سختی مجبور به امتحان کردن آن شده اید اما این یک کاکتوس واقعی است. گلابی خاردار در مکزیک، نوپال در قفسه‌های فروشگاه کنار سیب زمینی و ذرت قرار دارد. با اضافه کردن فلفل داغ روی گریل یا تابه سرخ می‌شود.

بنینکوازا محصولات عجیب غریب که به سختی مجبور به امتحان کردن آن شده اید این سبزی را کدو تنبل زمستانی می‌گویند. بنینکوازا در چین، هند و اندونزی رشد می‌کند. کدو تنبل بصورت کامل یا فقط برش خورده و سرخ کنید.

ریشه لوتوس محصولات عجیب غریب که به سختی مجبور به امتحان کردن آن شده اید ریشه‌های لوتوس را جوشانده، سرخ کرده و ترشی درست می‌کنند. اما با آماده سازی نادرست و زمان جمع آوری نامناسب، گیاه می‌تواند سمی و کشنده باشد.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/22 23:57:27

پست های مشابه
امروزه رایج‌ترین سند تجاری در میان مردم چک است و یکی از مسائلی هم که ممکن است در ... ادامه مطلب 16
روز عید فطر روز بسیار مهمّى براى مسلمانان است؛ زیرا پس از یک ماه روزه و تهجّد و ... ادامه مطلب 17
“خوش بینی و مثبت اندیشی” از صفاتی است که زندگی را برای انسان‌ها راحت‌تر و شاد‌تر می‌کند پس ... ادامه مطلب 18
اوائل ماه مه امسال، میلیارد‌ها ″زنجره″ که از سال ۲۰۰۴ زیر زمین بودند سر از خاک بیرون آوردند ... ادامه مطلب 17
برنامه واکسیناسیون برای مقابله با کرونا در ایران وارد مرحله دوم شده است. ادامه مطلب 17
لوازم منزل را می‌توان بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر هم تمیز کرد و روش‌های بسیار مناسبی برای ... ادامه مطلب 16
مطالعات اولیه نشان می دهد رابطه‌ای بین مصرف کاروتن موجود در میوه و سبزیجات قرمز و کاهش خطر ... ادامه مطلب 21
سالیانی پیش فردی به نام سید جعفر شاه صاحب در محدوده سیدخندان امروزی روزگار می‌گذرانده و به علت ... ادامه مطلب 13
رنگ و بوی تیتر‌ها و تحلیل‌های جنجالی روزنامه‌ها با نزدیک شدن به انتخابات ۱۴۰۰، انتخاباتی شده است. ادامه مطلب 13
فشارخون بالا در شب خطر آلزایمر را افزایش می‌دهد و کاهش فشار خون با علائمی از جمله سرگیجه، ... ادامه مطلب 14
مزایای سینی زیر موتور را در این مطلب وب گردی دنبال کنید. ادامه مطلب 17
اگر طعم و بوی آب در آبسرد کن یخچال شما تغییر کرده، ممکن است به علت بوی مواد ... ادامه مطلب 12