آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای اعلام کرد ایران تولید فلز اورانیوم را در تأسیسات اصفهان آغاز کرده است.
سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران سازمان‌های بین المللی در وین روز چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ اعلام کرده بود که فعالیت تحقیق و توسعه برای طراحی نوع ارتقا یافته سوخت رآکتور تحقیقاتی تهران، آغاز شده است.
کاظم غریب آبادی افزود: این فعالیت در سه مرحله انجام می‌شود و در مرحله نخست آن، اورانیوم فلزی با استفاده از اورانیوم طبیعی تولید می‌شود.
وی با بیان اینکه برنامه ایران از دو سال قبل به اطلاع آژانس رسیده گفت: این اقدام، از لحاظ فنی ایران را در ردیف کشور‌های پیشرو در تولید سوخت‌های جدید قرار خواهد داد.
غریب آبادی با اشاره به اینکه همه این مراحل به اطلاع آژانس رسیده و می‌رسد افزود: بازرسان آژانس نیز سه روز قبل، از کارخانه تولید صفحه سوخت بازدید کردند.
آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای اعلام کرد: رافائل گروسی مدیرکل بین‌المللی انرژی اتمی، اعضای آژانس را از تحولات اخیر درخصوص فعالیت‌های تحقیق و توسعه ایران در زمینه تولید فلز اورانیوم به عنوان بخشی از هدف اعلام‌شده برای تولید سوخت مورد نیاز رآکتور تحقیقاتی تهران، آگاه کرد.
در ادامه این بیانیه آمده است: رافائل گروسی مدیرکل آژانس می‌گوید: آژانس در روز ۸ فوریه تولید ۳.۶ گرم فلز اورانیوم در کارخانه تولید صفحه سوخت (FPFP) در تاسیسات اصفهان را تأیید کرد.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/23 11:08:01

پست های مشابه
روز معلم ادامه مطلب 26
محمود احمدی‌نژاد این روزها به هر دری می‌زند تا خودش را در سرخط اخبار نگاه‌ داشته و در ... ادامه مطلب 93
در حالی که مدیرعامل شرکت شهر سالم اعلام کرده بود؛ واکسیناسیون کرونا بین مدیران و معاونان شهرداری تهران ... ادامه مطلب 64
ادامه مطلب 60
تقویم سال 1400 ادامه مطلب 61
آزاده نامداری درگذشت ادامه مطلب 59
ادامه مطلب 62
ادامه مطلب 75
ادامه مطلب 63
ادامه مطلب 57
ادامه مطلب 56
ادامه مطلب 56