رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفت: با همه پیگیری‌های صورت گرفته در یکسال اخیر، همچنان ۱۰۰ میلیارد تومان از پول مردم دردست ایرلاین‌ها و آژانس‌های هواپیمایی است.
 مرحمت الله رفیعی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بعد از شیوع بیماری کرونا چه پیگیری‌هایی برای بازگرداندن مطالبات مردم از ایرلاین‌های داخلی و خارجی داشته اید؟ افزود: در ایام شیوع کرونا اتفاقات ناگواری افتاد و مردم نسبت به صنف خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی بدبین شدند و مقدار بسیار زیادی از پول مردم را ایرلاین‌ها و آژانس‌ها گرفته بودند و در حسابشان بود، اما پس نمی‌دادند.
وی گفت: البته با پیگیری‌های صورت گرفته مقدار بسیار زیادی از این مطالبات را پس گرفتیم و امیدواریم با شعبه شورای حل اختلاف ویژه دفاتر خدمات مسافرت هوایی که ایجاد شد بتوانیم با قدرت و قوت بیشتری بقیه مطالبات مردم را پس بگیریم و البته از رئیس کل دادگستری استان تهران هم می‌خواهیم که با مواردی که تمکین نمی‌کنند برخورد قضایی صورت گیرد.
آقای رفیعی درباره میزان مطالبات مردم افزود: اسفند سال گذشته که شاهد ورود ویروس کرونا به کشور بودیم حدود ۵۰۰ میلیارد تومان از پول مردم دردست ایرلاین‌ها و آژانس‌ها بود و یکی دو ماه پیگیری کردیم تا حق مردم را پس دهند، اما با زیاده خواهی فراوان، نامه مکتوب می‌زدند که پول را نمی‌دهیم و بر همین اساس از رئیس قوه قضاییه درخواست رسیدگی کردیم که پس از آن مقدار بسیار زیادی از حقوق مردم استیفا شد.
وی گفت: هم اکنون که یک سال از شیوع کرونا می‌گذرد هنوز حدود ۱۰۰ میلیارد تومان از پول مردم در دستان ایرلاین هاست و نداده اند و باید به سرعت مسترد شود.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران افزود: ما در این انجمن واحد رسیدگی به شکایات داریم و افراد متخصص امر به شکایات رسیدگی می‌کنند که بخش قابل توجهی از حقوق ضایع شده ایفا شده است، اما با تشکیل شعبه شورای حل اختلاف ویژه دفاتر خدمات مسافرت هوایی فکر می‌کنم ما توفیقات بیشتری در رسیدگی به پرونده‌ها خواهیم داشت.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/23 11:20:07

پست های مشابه
ادامه مطلب 30
تقویم سال 1400 ادامه مطلب 34
آزاده نامداری درگذشت ادامه مطلب 30
ادامه مطلب 42
ادامه مطلب 45
ادامه مطلب 34
ادامه مطلب 37
ادامه مطلب 36
ادامه مطلب 38
سه کشور اروپایی عضو برجام (انگلیس، آلمان و فرانسه) با اشاره به تفاهم ایران و آژانس بین‌المللی انرژی ... ادامه مطلب 0
مرکز پژوهش‌‌های مجلس با بیان اینکه سقف معافیت مالیاتی حقوق برای سال ۹۸ با هزینه‌های خانوار هم‌خوانی ندارد، ... ادامه مطلب 52
رییس مجلس مالیات سالیانه بر خودروها وخانه‌های لوکس را تصمیم مهم مجلس یازدهم در بودجه ١۴٠٠ دانست. ادامه مطلب 55