عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با تاکید بر الزام شهرداری به پیگیری ثبت میراث طبیعی کوه بی‌بی شهربانو گفت: ۳۰ درصد این کوه بر اثر معدنکاری تخریب شده است.
سید آرش حسینی میلانی با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی افزود: تهران ظرفیت‌های مختلفی دارد که بخشی از آن، ظرفیت‌های طبیعی ارزشمندی مانند ‎باغات، ‎روددره‌ها و ‎کوهستان‌ها هستند که میراث شهر محسوب می‌شوند و هرچه سریع‌تر باید سازوکاری برای حفظ آن‌ها فراهم شود.
‏وی اضافه کرد: متاسفانه این میراث در چند دهه گذشته مورد غفلت قرار گرفته و توسعه بی حد شهر و نگاه توسعه محور مبتنی بر بتن و ساخت‌وساز موجب شده است به بخش‌هایی از این میراث لطمات جدی و غیرقابل جبرانی وارد شود.
‏این عضو شورای شهر تهران گفت: شورای پنجم از ابتدای آغاز به کار همت خود را بر حفظ میراث‌های طبیعی قرار داد. لغو مصوبه ‎برج باغ، تاکید بر احیای روددره‌ها و ثبت میراث طبیعی توچال و طرح الزام شهرداری به پیگیری ثبت میراث طبیعی کوه بی‌بی شهربانو از جمله این اقدامات است.
‏وی با بیان ایکنه متاسفانه ۳۰درصد ‎کوه بی‌بی شهربانو به دلیل معدن کاری و دست‌اندازی‌های انسانی تخریب شده است و یا وجود نطق و تذکرات متعدد این روند ادامه دارد افزود: طرح ثبت میراث طبیعی کوه بی‌بی شهربانو می‌تواند سازوکاری قانونی برای جلوگیری از توسعه صنایع و برداشت از این کوه باستانی و ارزشمند باشد.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/23 11:22:58

پست های مشابه
روز معلم ادامه مطلب 26
محمود احمدی‌نژاد این روزها به هر دری می‌زند تا خودش را در سرخط اخبار نگاه‌ داشته و در ... ادامه مطلب 93
در حالی که مدیرعامل شرکت شهر سالم اعلام کرده بود؛ واکسیناسیون کرونا بین مدیران و معاونان شهرداری تهران ... ادامه مطلب 64
ادامه مطلب 60
تقویم سال 1400 ادامه مطلب 61
آزاده نامداری درگذشت ادامه مطلب 59
ادامه مطلب 62
ادامه مطلب 75
ادامه مطلب 63
ادامه مطلب 57
ادامه مطلب 56
ادامه مطلب 56