رئیس جمهور گفت: پیشرفت‌ها در حوزه پزشکی و سلامت کشورمان در این دولت در حدی است که از توسعه و تحول گذشته است و شاهد انقلاب در این عرصه هستیم.
حسن روحانی در مراسم بهره برداری از طرح‌های حوزه پزشکی در ارتباط تصویری افزود: در طول رژیم گذشته کمی بیش از ۵۰ هزار تخت بیمارستانی داشتیم و کلا ۱۳ هزار پزشک در کشورمان فعال بودند و برخی پزشکان مورد نیاز را از کشور‌هایی مانند پاکستان و بنگلادش می‌آوردند. رئیس جمهور گفت: این در حالی است که پس از ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی؛ از نظر بهداشت و درمان تقریبا در تراز کشور‌های توسعه یافته قرار داریم و در مقایسه با کشور‌های در حال توسعه، پیشتازیم.  روحانی افزود: پیشرفت‌های پزشکی در ایران به حدی است که نه فقط مردم کشورمان نیاز به دیگران ندارند؛ حتی بسیاری ایرانیان خارج نشین و مردم کشور‌های منطقه نیز برای درمان به ایران مراجعه می‌کنند. رئیس جمهور گفت: ما در رژیم قبل از نظر پزشک، تجهیزات و درمان، واردکننده و از نظر بیمار، صادرکننده بودیم؛ اما اکنون صادرکننده تجهیزات و دارو هستیم و به علت کیفیت خدمات درمانی که ارائه می‌دهیم از خارج به کشور ما می‌آیند و ما به نوعی صادرکننده هستیم.  روحانی بخش درمانی کشور را یکی از مراکز گردشگری دانست و افزود: از این دوران کرونایی که دیر یا زود عبور کنیم؛ این بخش مانند گذشته فعال‌تر می‌شود به نحوی که استان‌های مهم کشورمان و استان‌های مرزی همواره پذیرای بیماران از خارج هستند. رئیس جمهور گفت: در این دولت تلاش ما بر این بوده و هست که مردم از نظر بهداشت و درمان از جیب شان کمتر بپردازند که یک نمونه اش را اکنون دکتر حریرچی این گونه بیان کرد که قبل از دولت بیماران سرطانی باید چند میلیون در بیمارستان‌ها هزینه می‌کردند، اما اکنون این رقم به ۵۰۰ هزار تومان کاهش یافته است.  روحانی افزود: اینکه پرداختی مردم در زمینه تخت‌های بیمارستانی از ۳۷ درصد به ۱۰ درصد در شهر‌ها و ۶ درصد در روستا‌ها کاهش یافته کمک بزرگی به مردم عزیز ماست. رئیس جمهور گفت: از طرف دیگر، طبق اظهارات آقای نمکی در آغاز جلسه امروز حدود ۲ هزار و ۵۰۰ تخت مربوط به بخش مراقبت‌های ویژه به ظرفیت این بخش افزوده شده است که تحول بزرگی در بخش سلامت کشور محسوب می‌شود. روحانی همچنین با قدردانی از حضور حماسی مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن اظهار داشت: از مردم ایران که دیروز هم حماسه آفریدند و به شکل جدید با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی این روز بزرگ انقلاب و جشن ملی را به خوبی گرامی داشتند؛ تشکر می‌کنم.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/23 11:47:35

پست های مشابه
ادامه مطلب 30
تقویم سال 1400 ادامه مطلب 34
آزاده نامداری درگذشت ادامه مطلب 30
ادامه مطلب 42
ادامه مطلب 45
ادامه مطلب 34
ادامه مطلب 38
ادامه مطلب 36
ادامه مطلب 38
سه کشور اروپایی عضو برجام (انگلیس، آلمان و فرانسه) با اشاره به تفاهم ایران و آژانس بین‌المللی انرژی ... ادامه مطلب 0
مرکز پژوهش‌‌های مجلس با بیان اینکه سقف معافیت مالیاتی حقوق برای سال ۹۸ با هزینه‌های خانوار هم‌خوانی ندارد، ... ادامه مطلب 52
رییس مجلس مالیات سالیانه بر خودروها وخانه‌های لوکس را تصمیم مهم مجلس یازدهم در بودجه ١۴٠٠ دانست. ادامه مطلب 55